Skocz do zawartości
  • 0

Problem z ustawieniem satelity


macrush
 Udostępnij

Pytanie

Walczę z ustawieniem anteny. 2 miesiące temu wymieniłem na nowa, bo stara była krzywa i gubiła zasięg. Do ostatniego piątku było wszystko ok, siła 97 jakość 94. Od piątku wieczór zaczęły się problemy, siła pojawiała się i znikała, jakości nie było wcale. Tak było wieczorem w piątek, trochę padało, myślałem że to przez pogodę bo rano w sobotę wszystko wróciło do normy (siła i jakość powyżej 90%). Ale w sobotę wieczór znów to samo, siła zaczęła skakać, a jakości nie było wcale. W niedzielę rano znowu siła i jakość powyżej 90 %. Wieczorem znowu zanik sygnału. Kupiłem miernik i dziś chciałem ją ustawić na nowo i ustawiłem tak jak na załączonym zdjęciu, ale dekoder nc+ nie chce pobrać kanałów.

 

Ktoś ma jakiś pomysł skąd te zaniki, i w jakiego satelitę ja dziś trafiłem ?

 

260896a4fad8d5cdmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zacznijmy od kilku pytań: Jaki masz kabel firmowy ,czy "Chiński "szajs z marketu lub "Janusza"?. Jaki masz konwerter /ile jest podpiętych dekoderów?. Przewód z anteny sat. jest wpięty z instalacją naziemną (DVB-T) ?. Jak są nałożone "F-ki"?. To tyle jeśli chodzi o moje pytania i wbrew pozorom są to istotne szczegóły, które mogą skutecznie utrudnić odbiór. Na moje to prawdopodobnie uszkodzony jest konwerter, ale najpierw odpowiedz na moje pytania ,bo może się okazać ,że przyczyna tkwi gdzieś indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

- kabel nie jest "chiński"

- konwerter SCR GT-SAT dLNB2T + wejście DVB-T ( dodatkowo mam Konwerter Quad, sprawny, który miałem poprzednio)

- podpięte w tej chwili są 3 dekodery : 4K Ultra Box+ i evobox pvr (one ida po U2) a po legacy wifibox (SAGEMCOM DSIW74)

- nie, nie ma naziemnej 

- F'ki nałożone są z pełną starannością

 

Dziś ustawiłem w dzień antenę raz jeszcze. Zmieniłem konwerter na quad'a, żeby wyeliminować problem uszkodzonego konwertera GT-SAT. Ustawiłem tak że na tvp 1 hd było siły 98% jakości 97% ( odchyłka jednego czy dwóch % jak podłączyłem evoboxa ).

Zmieniłem konwerter na GT-SAt, pustawiełm dekodery na unicable 2, podłaczylem ten mooltiroom'owy badziewny sagem i wszytko działało, ... do teraz. Teraz znowu nie mam obrazu siła skacze z 91 do 0, jakość jest ciągle 0.

 

Przed moją anteną wisi antena sąsiada , jakieś 70 cm różnicy, sygnału raczej nie zasłania. Ale on obraz ma normalny, a ja znowu nie mam. Jak to wyeliminować ? Jak to zmierzyć. Jest ktoś z Wrocławia kto mógłby wieczorem przyjechać i sprawdzić co się dzieje. Oczywiście zapłacę, nie chce żeby przyjeżdżał w dzień, bo co to da ze ustawi tak jak ja, a wieczorem znowu nie będzie obrazu.

 

Idę na dach. zmienię konwerter na quad'a i zobaczę, skoro antenę dziś ustawiłem dobrze, to może ten konwerter jest padnięty, tylko dlaczego rano obraz pewnie będzie dobry ??

 

Dam znać za parę min czy zmiana konwertera coś dała.

 

update 1:

nie zmieniłem konwertera, rozłączyłem tylko wszystkie kable i spiąłem na nowo puszczając sygnał bez rozgałęźnika do ultra boxa i evo boxa i obraz powrócił.

założyłem rozgałęźnik na kabel który wychodzi z wyjścia dCSS i puściłem 2 przewodami Ultra Box+ i evobox pvr (evo w konfiguracj 2), dalej obraz był.

Teraz na eleven 4 mam poziom 97% jakość 100% i BER 1,0E-9

 

no więc to nie temperatura na dworze skoro obraz wrócił, może to ten sagemcom coś zakłuca działanie tego konwertera ? czy ktoś się z czymś takim spotkał ?

 

Update 2:

niestety, to nie sagemcom, bo dzis rano znow nie ma sygnału, a podłączone są tylko  4K Ultra Box+ i evobox pvr, więc podejrzewam że to jednak bedzie konwerter

 

Edytowane przez macrush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gdzie mieszkasz we Wrocławiu? Jaki rejon miasta? Kupiłeś prawdziwy miernik czy tylko taką zabawkę za 30 zł? Bo te wskazania procentowe z odbiornika to są mało wiarygodne. Niestety to trzeba prawdziwym miernikiem ustawiać. Druga sprawa te konwertery z wejsciem DVBT sa kłopotliwe. Sam na sobie się przekonałem.

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antene dobrze mam ustawioną (siła od 96 do 100, jakość 95-100 w zależności od programu), problemem jest ten konwerter,  po zmianie na starego quada nie ma problemu z zanikiem sygnału.

Tyle tylko że nie widziałem innego konwertera z U2 i legacy. Do zeszłego piątku sprawował się bardzo dobrze, zareklamuje i zobaczymy. DVB-T nie mam podłączonego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...