Skocz do zawartości

Jaki tuner DVB-T z Androidem?


kisiel95
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

chciałbym się rozeznać, ile kosztowałby tuner DVB-T z Androidem (czy z czymkolwiek, ale aby obsługiwało również YouTube), tak aby można było na nim oglądać kanały TV naziemnej i n.p. YouTube z bajkami, czy jakieś inne bajki i czy moglibyście polecić jakiś model (oczywiście bez linków do aukcji, bo regulamin tego zabrania).

Oczywiście tuner miałby być podłączony do telewizora.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono wątek do odpowiedniego działu forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://:censored:

Możesz poszukać czegoś w tym typie, tylko ostrzegam, że często zarówno HDMI Android "stick-i" jak i Android Box-y (z wejściami antenowymi)  to tak na prawdę emulatory tabletu (zwłaszcza to pierwsze) i ich funkcjonalność może być ograniczona, a intuicyjność bez podłączonej myszki i klawiatury..średnia. Głównie chodzi mi o to, że niektóre aplikacje nie będą obsługiwane przez Twój sprzęt (dla przykłądu niech będzie na przykład; nc+go czy player) lub maksymalna rozdzielczość wideo (na YouTube) też ograniczona.  Unikaj chińskich bubli 199-300 zł bo tam możesz nawet nie mieć apki Play Store i brak możliwości jej instalacji z pakietu .apk.

(jak na tanich "chińskich" telewizorach Smart TV) A także nie kieruj się  napisem UHD 4K, bo po pierwsze, skoro szukasz takiego tunera, to nie chcesz go podłączać do nowoczesnego TV UHD, a po drugie, to nie wiesz czy będzie obsługiwać np. Netflix w 4K  (YT nie wspiera UHD nawet w telewizorach UHD Smart TV typu WebOS LG  czy konsolach 4K typu XBOX ONE( nie wiem jak z tymi od Sony czy PHILIPSA z czystym Android TV, ale kiedyś się bawiłem takim w sklepie to też było max 1080p, za to z oryginalnego Play Store można było pobrać praktycznie wszystko co potrzebne dla widza, po gry czy social bajery).

 

Ten z linku to też chińczyk, ale napakowany  gniazdami różnymi i parametrach, które "ujdą", dodatkowo możesz podłączyć do niego drugą antenę (satelitarną) i poza kanałami NTC mieć te FTA z satki.

Swoją drogą, zastanawiam się, czy prawidłowo odbierze kanały UHD FTA? ?

Edytowane przez Barti
Na forum nie zamieszczamy linków do aukcji w serwisach aukcyjnych. Usunięto też fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to tuner nie dla mnie, tylko na wieś. Sytuacja wygląda następująco, po prostu nie chcę, aby mój mały kuzyn (3 lata) oglądał bajki z YT na smartfonie. Jego rodzice tak mu je puszczają jak przyjeżdżają na wieś, bo tamten TV nie ma Smart TV (jest starszego typu, aż trzeba podłączać tuner DVB-T). Chcę ich nauczyć, aby ze smartfona robili Hotspot WiFi i aby tak oglądał młody bajki.

 

Netflix nie będzie prawdopodobnie potrzebny, UHD w YT również się nie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...