Jump to content

Jaki tuner DVB-T z Androidem?


Recommended Posts

Witam wszystkich,

chciałbym się rozeznać, ile kosztowałby tuner DVB-T z Androidem (czy z czymkolwiek, ale aby obsługiwało również YouTube), tak aby można było na nim oglądać kanały TV naziemnej i n.p. YouTube z bajkami, czy jakieś inne bajki i czy moglibyście polecić jakiś model (oczywiście bez linków do aukcji, bo regulamin tego zabrania).

Oczywiście tuner miałby być podłączony do telewizora.

Edited by Barti
Przeniesiono wątek do odpowiedniego działu forum.
Link to post
Share on other sites

https://:censored:

Możesz poszukać czegoś w tym typie, tylko ostrzegam, że często zarówno HDMI Android "stick-i" jak i Android Box-y (z wejściami antenowymi)  to tak na prawdę emulatory tabletu (zwłaszcza to pierwsze) i ich funkcjonalność może być ograniczona, a intuicyjność bez podłączonej myszki i klawiatury..średnia. Głównie chodzi mi o to, że niektóre aplikacje nie będą obsługiwane przez Twój sprzęt (dla przykłądu niech będzie na przykład; nc+go czy player) lub maksymalna rozdzielczość wideo (na YouTube) też ograniczona.  Unikaj chińskich bubli 199-300 zł bo tam możesz nawet nie mieć apki Play Store i brak możliwości jej instalacji z pakietu .apk.

(jak na tanich "chińskich" telewizorach Smart TV) A także nie kieruj się  napisem UHD 4K, bo po pierwsze, skoro szukasz takiego tunera, to nie chcesz go podłączać do nowoczesnego TV UHD, a po drugie, to nie wiesz czy będzie obsługiwać np. Netflix w 4K  (YT nie wspiera UHD nawet w telewizorach UHD Smart TV typu WebOS LG  czy konsolach 4K typu XBOX ONE( nie wiem jak z tymi od Sony czy PHILIPSA z czystym Android TV, ale kiedyś się bawiłem takim w sklepie to też było max 1080p, za to z oryginalnego Play Store można było pobrać praktycznie wszystko co potrzebne dla widza, po gry czy social bajery).

 

Ten z linku to też chińczyk, ale napakowany  gniazdami różnymi i parametrach, które "ujdą", dodatkowo możesz podłączyć do niego drugą antenę (satelitarną) i poza kanałami NTC mieć te FTA z satki.

Swoją drogą, zastanawiam się, czy prawidłowo odbierze kanały UHD FTA? 😏

Edited by Barti
Na forum nie zamieszczamy linków do aukcji w serwisach aukcyjnych. Usunięto też fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic).
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze to tuner nie dla mnie, tylko na wieś. Sytuacja wygląda następująco, po prostu nie chcę, aby mój mały kuzyn (3 lata) oglądał bajki z YT na smartfonie. Jego rodzice tak mu je puszczają jak przyjeżdżają na wieś, bo tamten TV nie ma Smart TV (jest starszego typu, aż trzeba podłączać tuner DVB-T). Chcę ich nauczyć, aby ze smartfona robili Hotspot WiFi i aby tak oglądał młody bajki.

 

Netflix nie będzie prawdopodobnie potrzebny, UHD w YT również się nie przyda.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...