Jump to content
Frontowiec

Zagraniczne gazety codzienne

Recommended Posts

Postanowiłem stworzyć wątek poświęcony zagranicznym gazetom codziennym. Najbardziej znanymi zagranicznymi gazetami codziennymi są w Polsce m.in. ''The New York Times'' (USA), ''The Washington Post'' (USA), ''The Times'' (Wielka Brytania), ''Le Monde'' (Francja), ''Corriere Della Sera'' (Włochy), ''El Pais'' (Hiszpania), ''Bild'' (Niemcy), ''Die Welt'' (Niemcy) czy ''Frankfurter Allgemeine Zeitung'' (Niemcy).

 

W Polsce są głównie dostępne niemieckie gazety codzienne (zazwyczaj w Empiku czy w moich okolicach w niektórych dyskontach typu ''Netto'' czy ''Polo Market''), jak np. ''Bild'', ''Die Welt'', ''Frankfurter Allgemeine Zeitung'' czy niedzielne wydania tych gazet (''Bild am Sonntag'', ''Welt am Sonntag''). Także w Empiku jest dostępne wydanie dyplomatyczne francuskiego ''Le Monde''.

 

A czy wy mieliście już styczność z zagraniczną prasą codzienną i co o niej sądzicie?

Edited by Frontowiec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydanie dyplomatyczne francuskiego "Le Monde"? Jeśli masz na myśli pismo "Le Monde Diplomatique" no to akurat to nie jest wydanie dyplomatyczne, tylko miesięcznik redakcji "Le Monde", zresztą posiadający także polskie wydanie.

 

Jeśli chodzi o te tytuły, z którymi mam styczność w różny sposób, zarówno papierowy jak i elektroniczny, to najbardziej sobie cenię brytyjski "The Times" oraz "The Guardian", choć ten drugi to bardziej w formie tygodnika "The Guardian Weekly", czasem też sięgnę po amerykańskie tytuły. Natomiast z włoskich dzienników najbardziej podoba mi się "La Stampa" i wspomniany już "Corriere della Sera", choć jak jest okazja to sprawdzam też, co ciekawego pisze "La Repubblica" albo "Libero" czy "Il Fatto Quotidiano".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako że jestem w Danii, to muszę powiedzieć że tamtejsze gazety codzienne to głównie są tabloidy, czyli ''BT'' i ''Ekstrabladet''. Jeszcze z gazet codziennych są ''Politiken'' i kilka lokalnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...