Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn 2018


Gierek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem prosto; To był najlepszy mecz naszej reprezentacji od Pucharu Świata w 2015 roku. Bardzo dobrze w ataku, super przyjęcie które w zasadzie pozostało nieruszone mimo wielu bomb ze strony Serbów i co najważniejsze bardzo spokojnie rozgrywane piłki sytuacyjne. Największa bolączka? Rozregulowany serwis, który mocno falował i nie był naszym najsilniejszym punktem. Poza tym było naprawdę rewelacyjnie i mam nadzieję, że jutro pokażemy się z równie dobrej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zagrali na swoim poziomie. Owszem zdarzały się pojedyncze, nie wymuszone błędy ale najważniejsze że wrócili do takiej gry jakiej oczekują kibice. Oby utrzymali ten poziom do końca mistrzostw. Nie ma co kalkulować tylko trzeba wyjść, zagrać i wygrać oszczędzając przy tym jak najwięcej sił na półfinał. Jeśli zagrają tak jak wczoraj, to zwycięstwo nad Włochami jest praktycznie pewne. Ciekawie zapowiada się również mecz Brazylii z USA. Odpadnięcie Rosji jest niespodzianką.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tail# napisał:

W końcu zagrali na swoim poziomie. Owszem zdarzały się pojedyncze, nie wymuszone błędy ale najważniejsze że wrócili do takiej gry jakiej oczekują kibice. Oby utrzymali ten poziom do końca mistrzostw. Nie ma co kalkulować tylko trzeba wyjść, zagrać i wygrać oszczędzając przy tym jak najwięcej sił na półfinał. Jeśli zagrają tak jak wczoraj, to zwycięstwo nad Włochami jest praktycznie pewne. Ciekawie zapowiada się również mecz Brazylii z USA. Odpadnięcie Rosji jest niespodzianką.

Odpadnięcie Rosji to dla mnie żadne zaskoczenie. Ten turniej się bardzo dobrze nam układa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja będę bardzo zadowolony z awansu do półfinału. :) To i tak byłby świetny wynik po ostatnich niepowodzeniach. Mam nadzieję, że w końcu doczekamy medalu olimpijskiego w Tokio. :) Siatkarze to zresztą nasza jedyna nadzieja w sportach zespołowych, jeśli oni tam nie pojadą, to pewnie nikt ze sportów zespołowych nie pojedzie do Tokio. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezerwy jeszcze nie dźwignęły takiego meczu, ale na pewno było to dla nich fajne przetarcie. Myślę, że Kwolek będzie w niedalekiej przyszłości mocno istotnym graczem dla naszej kadry. Niezła technika, dobra bomba na zagrywce, ale jeszcze brakuje mu nieco chłodnej głowy i utrzymania koncentracji przez cały swój występ. Olek Śliwka wydaje mi się, że przyjechał na turniej trochę zbyt spięty. Otrzaska się, nabierze doświadczenia i też będzie bardzo ważnym graczem, który dodatkowo jest leworęczny, a to zawsze w siatkówce spore utrudnienie dla rywala, co chociażby wczoraj pokazał nam Uros Kovacević.

 

Jutro za to czeka nas przedwczesny finał. Kto wygra starcie Polska-USA ten zdobędzie tytuł. Nie chciałem trafić na nich przed finałem, ale skoro z nimi zagramy to spodziewam się ogromnej walki z naszej strony i nieustępliwości. Jeżeli wszyscy będą grać jak dzisiaj czy wczoraj to możemy być świadkami bardzo ciekawego meczu i miejmy nadzieję że z korzyścią dla nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faworytem do MŚ są Brazylijczycy, Polacy osiągnęli wynik ponad stan, ale grają coraz lepiej z meczu na mecz.Mamy dwóch liderów- Kubiaka i Kurka. Generalnie było mówione,że nie ma zelażnej szóstki,ale ten turniej to zweryfikował i widać jednak dużą dysproporcję pomiędzy nią,a resztą. Dlatego uważam,że oszczędzanie dziś graczy tego podstawowego składu było wskazane.  Cieszy mnie,że mimo tego dziwnego systemu, kombinacji gospodarzy -jednak na końcu wygrywa boisko. Jeśli nie masz wystarczająco silnej reprezentacji żaden system nie da ci medalu. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...