Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn 2018


Gierek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Kilka dni temu rozpoczęły się MŚ w piłce siatkowej mężczyzn. Odbyło się już kilka meczów, których wyniki znamy. Oto one:

 

Kamerun - Tunezja 3:0

Francja - Chiny 3:0

Bułgaria - Finlandia 3:0

Włochy - Japonia 3:0

 

Dzisiaj Polska rozpoczyna udział w MŚ od meczu z Kubą. A Wy co sądzicie o odbywających się obecnie MŚ w siatkówce? Jacy są Wasi faworyci? Czy Kamerun zdoła powalczyć z Australią o wyjście z grupy (8 lat temu na MŚ w końcu urwali 2 sety USA)? Zapraszam do dyskusji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się swoją opinią na temat turnieju, wszystkie poniższe przykłady świadczą o niepoważnym podejściu władz FIVB:
- dwa mecze otwarcia o tej samej godzinie
- mecze otwarcia o tej samej godzinie, a potem przez dwa dni ani jednego meczu;
- dzisiaj mamy dziesięć meczów - nie można tego zrobić bardziej przyjaźnie pod telewizje?;
- regulamin rozgrywek niejasny, dwie fazy grupowe, potem kolejna faza grupowa...;
- gospodarze do końca mocą w regulaminie, aby zwiększyć swoje szanse na końcowy sukces.

Jeśli dalej tak będzie, to siatkówka nigdy nie przestanie być niszowym sportem na świecie. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat różnica czasu między rozpoczęciem jednego a drugiego meczu otwarcia wynosiła bodajże... 10 minut, więc przy jednoczesnym braku transmisji meczu otwarcia Włochy - Japonia na żywo (jeżeli się mylę to mnie poprawcie) dla mnie to jest lekkie nieporozumienie. Kolejna kwestia - zmieniane zasady turnieju co 4 lata. W tym roku - inny system, 4 lata temu kolejny, 8 lat temu jeszcze inny... Nie można jakoś tego "ustawić" - turniej - zasady są stałe i dziękuję? Dla ludzi z FIVB raczej nie bardzo... 

Edytowane przez Gierek
nieprawdziwa informacja ze zmianami zasad turnieju w pierwotnej wiadomości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmora siatkówki. Po losowaniu nie był znany system rozgrywek, do dziś nie jest znany terminarz, bo nie wiadomo kiedy i o której godzinie np. Polska rozegra mecze 2 fazy. To  nie buduje prestiżu dyscypliny i jeszcze jedna rzecz, której może akurat tu nie ma,ale w KMŚ tak- czyli dzikie karty, kupowanie sobie prawa startu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ezequiel93 napisał:

Jeśli dalej tak będzie, to siatkówka nigdy nie przestanie być niszowym sportem na świecie. :/

Odnoszę wręcz wrażenie, że jeszcze kilka lat temu siatkówka w Polsce była o wiele popularniejsza. Jakoś ludzie bardziej się interesowali wielkimi imprezami. Tak szczerze to nawet bym nie wiedział, że są jakieś Mistrzostwa Świata gdybym nie wszedł do tego tematu. No i to co piszecie w kwestiach organizacyjnych, trąci wręcz amatorszczyzną. Aż dziw bierze, bo to jednak dosyć popularna dyscyplina sportowa w wielu krajach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że to "wina siatkarzy", jednak od triumfu w MŚ nic ważnego nie osiągnęli, stąd nie ma teraz tej spirali .  Jednak en ko śledzi informacje sportowe wiedzial,że taka impreza będzie. W najciekawszym meczu USA wygrali z Serbami 3:2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że początkowo przegrywaliśmy 8:4 z Kubą na pierwszej przerwie technicznej w 4 secie. Przepraszam bardzo, ale z taką grą to my możemy przegrać z Iranem i Bułgarią, ba, nawet nie wiadomo, czy Finlandia z nami nie powalczy. Dominikana przegrała 1:3 ze Słowenią. A o KMŚ szkoda pisać, bo to jest jak dla mnie idiotyzm z tym kupowaniem sobie prawa startu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się tymczasem dzieje na parkietach podczas dzisiejszego dnia na MŚ?

 

Finlandia - Kuba - 3:1 - jak widziałem niektóre "popisy" Kubańczyków, to jestem za zabraniem 3 miejsc kontynentowi północnoamerykańskiemu na następnych MŚ, i danie tych miejsc jako "bonus" dla Europy - na pewno Estonia, Niemcy i Hiszpania prezentują wyższy poziom niż Kuba, Portoryko, Dominikana czy tam Meksyk. 

Holandia - Chiny 3:1 -  moim zdaniem między Egiptem a Holandią się rozstrzygnie awans do 2 rundy turnieju. 

Rosja - Tunezja 3:0 - w drugim secie deklasacja - Rosja zdemolowała Tunezję 25:6. Myślę, że gdyby Rosja dostała w grupie Portoryko lub Kubę, to by był podobny wynik. 

Francja - Egipt 3:0 - wynik planowy, ale Egipt się postawił mocnym drużynom (z Kanadą przegrane dwa sety na przewagi, tu z Francją sety przegrane do 22 i 23, z Brazylią wyrównany 2 set)

Bułgaria - Portoryko 3:0 - tutaj komentarz jest zbędny, Portoryko to outsider grupy D. 

Japonia - Słowenia 1:3 - Słoweńcy mogą być mocni na turnieju. 

Kamerun - Australia 1:3 - kurde a tak liczyłem na Kamerun że powalczy  o awans do 2 rundy, niestety nie wyszło. 

Argentyna - Dominikana 3:0 - jedyne emocje były w pierwszym secie, tak to pewne zwycięstwo Argentyny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę by ta porażka była jakimś wydarzeniem, który mocno by utrudnił Brazylii życie, wszak wygrali z Francją. Niemniej to ogromna niespodzianka, bo generalnie nie ma większych niespodzianek. Porażka Argentyny z Belgią czy strata punktów USA z Australią. Dla nas decydujące spotkania w I fazie w poniedziałek i we wtorek.Teraz bardzo ważny mecz w grupie C Rosja-USA . Na razie 1:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna porażka i Brazylia niemal na pewno pożegna się z turniejem po drugiej fazie grupowej. Z dwiema porażkami trudno będzie awansować, na dodatek z Francją wygrali tylko za 2 punkty. :)
Chociaż trudno mi analizować te szanse, bo regulamin trudny do rozgryzienia, a nie wiemy kto, którą grupę wygra i jak się ułoży druga faza turnieju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie w grupie B prowadzi Kanada z kompletem punktów , jednak drużyna Antigi nie grała jeszcze ani z Brazylią czy Francją. Drugą lokatę zajmują Francuzi z 7 punktami, trzecia jest Holandia z 6 oczkami(jutro mecz z Francją o 19.30) , a 4 - Canarinhos - 5 pkt.  W grupie C prowadzą Amerykanie z 7 pkt(9: w setach) , drudzy są Serbowie z 7 punktami , a Rosja - sześć oczek. Amerykanie grali już z najgroźniejszymi rywalami i z oboma wygrali i są w komfortowej sytuacji teraz. 

W naszej grupie w poniedziałek mecz o pierwsze miejsce w grupie Polska-Iran. Każdy mecz jest ważny, bo się liczy każdy mecz w kolejnej fazie. Co jest niesprawiedliwe, no bo grupa C to grupa śmierci i w ogóle nieporównywalna do grupy A czy D. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...