Skocz do zawartości

Telewizory LG – upscaling SD oraz HD do UHD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio przeglądając w elektromarkecie ofertę TV 4K znalazłem pewien ciekawy model TV LG (nie pamiętam nazwy niestety), w którym producent chwalił się, że telewizor  automatycznie upscalinguje każdy obraz(opóźnienie kilka milisekund) , czy to z HDMI, czy DVB-T do 4K. I teraz moje pytanie. czy rzeczywiście będzie widoczna różnica na kanale SD/HD po takim upscallingu? Na obrazie testowym  upscallingu z SD czy HD do UHD niby widać było różnicę, ale wiadomo, że tym poglądowym nie można ufać, więc doradca zaprezentował tą funkcję na żywo z DVB-T i o ile Polsat SD wyglądał nieco lepiej, to na TVP2HD nie widziałem różnicy (matryca 55').

Moje pytanie więc do was, czy będzie lepiej  to wyglądać czy nie? Opłaca się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupujesz TV to tylko 4K. Swego czasu, gdy jeszcze plazmy bez HD 1024x768 oblężały większość sklepów, kineskopy to już była rzadkość, a LCD dopiero wchodziły na rynek wybrałem LCD. Dlaczego? Bo był HD. Wtedy był podobny okres do tego jaki mamy dzisiaj. Parę testów HD na satelicie, dużo mniej materiałów w internecie, głosy sceptyków, że HD to jeszcze nie teraz itp.
Nie słuchałem ich i miałem rację. Na początku oglądałem materiały SD jeszcze z kablówki analogowej i to już był o dużo lepszy obraz niż na kineskopie lub plazmie. Moim pierwszym źródłem HD był odtwarzacz DVD z USB i HDMI. Upscaling z oryginalnych płyt wyglądał naprawdę nieźle. Gdy startował TVN HD i TVP1 HD (wtedy jeszcze upscaling dla N-ki) to może 15% materiałów było w natywnym HD.
Nie minęło 2 lata a HD stał się po prostu nowym standardem i nikt już nie marudził co można wybrać.
Chcesz kupić LG? OK, tylko dowiedz się trochę o matrycach RGBW które montuje ten producent i jeżeli spełni on Twoje oczekiwania to dobrze. Mi takie rozwiązanie po prostu nie leży. Treści 4K zaczną się pojawiać już niedługo i będzie ich dużo, nawet z polskich taśm filmowych z lat 30tych jest robiony remastering do 4K. Zrób domowy test: Obejrzyj ten sam materiał 720p na ekranie FULL HD i HD Ready. Wnioski nasuną się same.

Edytowane przez SHY-BUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co to za nowość - upscalling? Każdy telewizor to musi potrafić, bo nie wszystko jest w 4K.

 

Inna sprawa, że niektóre telewizory robią to lepiej, jedne gorzej. Philips m.in ma bardzo dobry upscalling. Niestety wypracowanie dobrego upscallingu to coś, co producentowi wypracowanie zajmuje wiele lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...