Skocz do zawartości

Problemy i błędy na forum


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Mr. Orbita A rozważałeś wykupienie na próbę gdzie indziej hostingu i przeniesienie forum żeby sprawdzić czy to czasem nie jest ich problem? Czy to w ogóle wchodzi w grę?

Z drugiej strony na moje oko to problem jest gdzie indziej bo np. wchodząc na forum włączam stronę z nieprzeczytanym postami i ona ładuję się przeważnie ok 30-60 sekund (!) następnie otwieram w kartach wszystkie nie przeczytane (max 50 stron) i wtedy pierwsza ładuje się też długo 10-15 sek, ale następne już błyskawicznie. Dla mnie to bardzo dziwne zachowanie, ale oczywiście Ty masz dużo więcej danych żeby rozwiązać ten problem, a ponieważ to już tak długo trwa to pewnie problem nie jest trywialny.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mr. Orbita napisał:

Wczoraj mniej-więcej między 18:30, a 21:30 były problemy z CloudFlare (zaburzenia w łączności z Hamburgiem) i częściowo niedostępny był i portal i forum (błędy 523). Dostawca hostingu zmienił politykę routingu BGP i poszliśmy innymi trasami, to pomogło.

Dziś o niczym nie wiem.

Najprawdopodobniej dzisiaj rano gdy chciałem załączyć forum i zrobiłem odśwież dane były z dnia wcorajszego, a po wyczyszczeniu przeglądarki i ponownym uruchomieniu forum wszystko obecnie działa poprawnie i tak trzymać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marrak - Tak, rozważałem to, ale jest to na końcu środków jako opcja atomowa z kilku powodów. Problem widać tylko pod realnym obciążeniem, więc nie wystarczy, że zrobię ukrytą kopię tylko dla siebie i będę na niej testował, to mi nic nie da. W efekcie trzeba byłoby całe forum przenieść tylko na test, który niekoniecznie może coś dać (trudno ocenić, nadal na stole jest opcja, że to zgrzyt z winy konkretnego zachowania SQL tutaj, sęk w tym że wszystko inne działa, różne inne systemy i frameworki latają jak dzikie), a wymaga: złożonej konfiguracji (subdomena u innego dostawcy, CloudFlare - wykonalne, ale dłubanie) i dużo pracy przy moim kompletnym braku czasu (przerzucanie backupów, importy - czasochłonne). Dlatego zostawiam to jako opcję atomową, gdy już kompletnie nic innego nie zostanie. Osobnym problemem jest to, że nawet gdyby to pomogło, to nie ma na to kasy :/ Mimo tego taka opcja wchodzi w grę - ale jako ostateczna ostateczność.

 

Samo działanie, które obserwujesz Ty i inni to bardziej przypadek. Bywa i tak, że chodzi się po temacie i nagle bez powodu przejście między stronami już się nie udaje. Ale to tylko dlatego, że wystarcza, żeby jedno zapytanie - którekolwiek, zrobione przez kogokolwiek przypadkowo - wyleciało z RAM-u do tablicy tymczasowej na dysk. Gdy do tego dojdzie - momentalnie wszystkim zamuli, aż serwer to przetrawi.

 

W zasadzie od września stale z hostingiem podnosimy kolejne ustawienia SQL. Daje to pewne efekty, ale nadal nie rozwiązuje meritum problemu. Mam dobowe logi statusu MySQL z końca września, z drugiej połowy października, obserwuję dziś - spadają wartości oznaczone jako alarmowe, tylko co z tego, jeśli nadal są alarmowe i nadal forum się przywiesza. Sprawy nie ułatwia zwyczajnie powolna komunikacja - logi i propozycje zmian w konfiguracji wrzuciliśmy 24 października, 9 listopada hosting wprowadził zmiany - trudno to nazwać szybkim tempem. Do konfiguracji tych parametrów dostępu nie mamy.

 

Jedyne co mogę, to cisnąć do hostingu, co też robię, jeszcze dziś przekażę im wyniki z logowania po całym dniu. Jeśli będą chcieli dalej podkręcać różne limity, to zobaczymy jakie będą efekty, gdy to znowu zrobią. Jeśli nie - możliwe, że forum zostanie wyłączone i zbadam możliwość albo przesiadki na zupełnie inny silnik forum albo przeniesienia do innego dostawcy hostingu (obydwie opcje "atomowe").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna ta sama co wszystkiego innego - serwer się zamyślił w trakcie, wszystkim w tym samym momencie zwolniło, niektórzy dostali dodatkowo błąd. Bez związku kto w danej chwili co robi, to nie ma znaczenia, wystarczy, że jakiekolwiek zapytanie robione przez kogokolwiek wyleci na dysk i wszyscy mają zwieszkę. Z tym walczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy forum automatycznie oznacza mi starsze posty sprzed rejestracji jako przeczytane? Czy po prostu przez przypadek nacisnąłem oznaczenie całej zawartości? I czy da się odwrócić działanie tego przycisku?

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita
 Pisałeś że do przeniesienia forum ma inny hosting brak kasy. Może to ryzykowne ale nas użytkowników jednak trochę tutaj jest- więc może zrzutka? W końcu to dla nas jest to forum a korzystamy z niego za darmo.

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Zwłaszcza, że w Hetznerze czy Kimsufi można kupić E3 z 32 GB RAM i dyskami SSD za 30 euro miesięcznie, to chyba nie byłby problem uzbierać taka kasę, a taki sprzęt utrzymałby 5x taki ruch.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję i doceniam, ale tak:
- musimy się wstrzymać z czymkolwiek aż zakończy się dyskusja z hostingiem, bo na razie coś robią (powoli...)
- sama zrzutka nie jest taką prostą sprawą (księgowość itp. - w papierach się musi zgadzać, ma wejść coś dotyczącego zrzutek na blogi jak czytałem)
- serwer nie może być dedykiem, bo nie ma się tym kto zajmować (a samo postawienie systemu to dziś za mało, stała opieka wymagana), tylko VPS/Managed. To podnosi cenę. I co więcej - to są wydatki przeważnie miesięczne. Nawet gdyby udało się zrobić zryw, to sprawa wygaśnie z czasem. Ale jak pisałem - ostatecznie kasę jak będzie trzeba wyczarować, to się może wyczaruje - to jednak nie jedyna trudność, stąd przenosiny są scenariuszem ostatecznym. Ale jest to brane pod uwagę.

 

Na razie czekamy na odpowiedź hostingu. W zależności od ich decyzji będziemy realizować inne pomysły kolejno wg stopnia czasochłonności, trudności i ew. innych problemów.

 

Gdy będę miał informacje, będę dawał znać, ale z góry wybaczcie, że mogę być mało aktywny w najbliższym czasie - do końca miesiąca oddajemy magazyn, mam też na głowie pewne ważne sprawy osobiste. Liczę, że złapię oddech w tygodniu od 17 grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony też mogę zapewnić administrację forum, że chętnie się dorzucę. Już dziś proszę o kontakt na maila podanego podczas rejestracji @Mr. Orbitagdyby zaszła konieczność opłacenia nowego hostingu. Nie pozwólmy by to forum upadło...

 

Edit:

 

Gdybym mógł w jakiś sposób pomóc mogę do testów nowego forum użyczyć swoją przestrzeń hostingową u mojego operatora. Jest tego jakieś 30GB przestrzeni na dysku. Mam tu na myśli powiedzmy taką zamkniętą przestrzeń do beta testów dla @Mr. Orbita

Edytowane przez wally79
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita ostatnio czytałem, że darowizny do kwoty 4902 zł np. w przypadku bloga są bez podatku, więc pewnie z forum podobnie :)     

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/darowizna-na-blog-do-kwoty-4902-zl-bez-podatku-konieczny-spis-wplacajacych

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ja nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się, że skoro problem tkwi w skrypcie forum, tzn. jego konkretnej wersji, to jednak łatwiejsza (i pozbawiona dodatkowych kosztów finansowych) byłaby zmiana skryptu na jakiś inny.

 

Oczywiście, żeby wyłonić ten najlepszy potrzebne byłyby testy, tak jak pisał @Mr. Orbita na realnym obciążeniu, ale myślę, że dla nas użytkowników nie byłaby to jakaś wielka niedogodność, zwłaszcza, że w zamian zyskalibyśmy powrót forum do dawnej kondycji ? .

 

Oczywiście zmiany skryptu i zaimportowanie do nich wszystkich danych forum, to nie są dwie minuty, ale nie wiem czy nie lepiej poświęcić czas na to, niż na użeranie się z firmą hostingową, które może nie dać nic konkretnego.

 

Edycja: Na ten moment forum działa u mnie stabilnie, ale to pewnie tylko chwilowy przebłysk, bo dawno mnie tu nie było ? .

Edytowane przez Frazes
Badanie kondycji forum :) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z uwagi na brak odpowiedzi ze strony hostingu (nawet na propozycję opłacenia pracy administratorów, by pochylili się tylko nad naszym przypadkiem), aby nieco ulżyć - ograniczyłem w zeszłym tygodniu działanie wyszukiwarki forum do postów maksymalnie rok do tyłu. Nie rozwiązuje to przyczyny, ale przynajmniej całe forum działa szybciej i rzadziej ścina. Na razie do 17 grudnia z uwagi na moje nieobecności - więcej nic nie zrobię. Po 17 grudnia, jeśli nadal ze strony hostingu będzie cisza, jeszcze mam jedną operację do wykonania, która może zrobi przerwę w działaniu forum, tak z 1 dzień. W zależności od wyniku - dalej się zobaczy.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Mam małe dwa problemy a raczej pytania odnośnie forum:

1. Przeglądając SAT KURIER na telefonie mam w "Tematy z forum.satkurier.pl" Forum tymczasowo wyłączone.

2. Jestem zalogowany na forum, odpisuję Komuś na pytanie, klikam Dodaj odpowiedź i nie mogę dodać.

Niby jestem zalogowany a zachowania są takie jakby mnie automatycznie wylogowało. Robię wtedy KOPIUJ loguję się i robię WKLEJ a następnie  Dodaj odpowiedź i wszystko działa. Za długo piszę czy co? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Blok forum na portalu jest wyłączony. Może zostanie przywrócony (ja robotę ze swojej strony zrobiłem już jakiś czas temu, żeby uruchomić integrację, ale utknęło po stronie portalu) albo całkiem go usuną.

2. Nie wiem, może wylogowuje, chociaż raczej nie powinno to mieć miejsca - mnie nie wyrzucało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem czy blok forum na portalu Satkurier będzie ponownie włączony. Kiedyś z tej opcji korzystałem wchodząc w ostatnie posty. Teraz rzadziej jestem na głównej, częściej wchodzę na od razu na ww.forum.satkurier.pl.

Albo z portalu klikam na guzik "forum".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...