Skocz do zawartości

Problemy i błędy na forum


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Poland napisał:

Ja zauważyłem że jeszcze nie jest załączone ręczne pisanie emotikon - obecnie trzeba je wyciągać z zakładki.

 

Da się "z palca" wstawić emotkę. :D Tyle tylko, że po wpisaniu jej kodu trzeba jeszcze dać jedną spację. Wówczas w miejsce kodu pojawia się żądana emotka. :)

Faktycznie, w poprzedniej wersji forum tego nie było. Teraz jest to troszkę irytujące. :? Ale może to kwestia przyzwyczajenia... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to ciekawe. U mnie nic takiego nie ma miejsca. Wszystkie strony forum, działy itp. widzę już normalnie jako nowy styl obecnego forum.

Z jakiej przeglądarki internetowej korzystasz? Ja korzystam z Mozilla Firefox.

 

PS. Może wyczyść cache i cookies swojej przeglądarki internetowej.

Edytowane przez Barti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Marek79 napisał:

Te nowe forum to jakaś makabra, niech lepiej wrócą do poprzedniego.

 

Niestety, powrotu do poprzedniego skryptu forum nie będzie. Ze względów bezpieczeństwa. Poprzednia wersja forum nie ma już wsparcia. W związku z tym istnieje, a w zasadzie istniało, bardzo duże ryzyko np. ataku hakerskiego. A tego to wszyscy chyba wolelibyśmy uniknąć, prawda?

Do obecnego, nowego forum przyjdzie nam po prostu przywyknąć. ;) Obecny, nowy skrypt forum też jest całkiem OK. :) Jest to swego rodzaju naturalna kontynuacja poprzedniego forum.

Na pewno da się obecne forum jeszcze bardziej ulepszyć, upiększyć itp. Admin tylko musi mieć na to czas. Jak się upora z obecnymi obowiązkami i znajdzie więcej czasu dla forum to wierzę, że się też za to zabierze. ;)

 

 

11 minut temu, Marko 345 napisał:

@Barti  Ja tez korzystam z Mozilli Firefoxa  i czasem przymula.

 

Tak, to prawda. Forum obecnie chwilami bardzo przymula. Mam nadzieję, że to się uspokoi i ustabilizuje. :roll:

Pamiętam, że na poprzedniej wersji forum również zdarzało się czasami mocniejsze przymulanie. Potem przechodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

czy znacie jakiś prosty sposób na podglądanie obserwowanych tematów i przechodzenie do nieprzeczytanej treści w tych tematach?

Wiem, że jest lista obserwowanych "/followed", widzę tam w jakich tematach pojawiło się coś nowego ale nie mam jak przejść do tej nowej zawartości, brakuje linka z "?do=getNewComment".

Z kolei zakładka "Nieprzeczytana zawartość" "discover/unread" nie da się pofiltrować tak, żeby pokazywała tylko to, co obserwuję.

Edytowane przez plebann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, vigoo napisał:

Zmiany trwały aż tydzień a forum co chwilę muli i muli. Słabo to wyszło... 

 

Ech. Jesteś programistą? Znasz się na tym? Ty wiesz ile pracy trzeba w takie forum włożyć? Jak parę lat temu byłem moderatorem na takim małym forum o grze internetowej, to przeprogramowywanie kodu i strony trwało 8 dni. A ogarnąć się nam udało dopiero po miesiącu. Nie narzekaj, i tak jest OK. A tyle zmian... Tagi, emotki, wyrażenia (pod serduszkiem) i więcej.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, plebann napisał:

Mam pytanie:

czy znacie jakiś prosty sposób na podglądanie obserwowanych tematów i przechodzenie do nieprzeczytanej treści w tych tematach?

Wiem, że jest lista obserwowanych "/followed", widzę tam w jakich tematach pojawiło się coś nowego ale nie mam jak przejść do tej nowej zawartości, brakuje linka z "?do=getNewComment".

Z kolei zakładka "Nieprzeczytana zawartość" "discover/unread" nie da się pofiltrować tak, żeby pokazywała tylko to, co obserwuję.

Wczoraj użyłem forumowych filtrów i udało mi się sobie coś takiego zrobić. :) Łap! ⬇

https://forum.satkurier.pl/discover/unread/?&stream_default_view=undefined&stream_club_select=undefined&stream_club_filter=undefined&stream_follow=followed&stream_followed_types[items]=1&view=condensed

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grumpy90 napisał:

 

Ech. Jesteś programistą? Znasz się na tym? Ty wiesz ile pracy trzeba w takie forum włożyć? Jak parę lat temu byłem moderatorem na takim małym forum o grze internetowej, to przeprogramowywanie kodu i strony trwało 8 dni. A ogarnąć się nam udało dopiero po miesiącu. Nie narzekaj, i tak jest OK. A tyle zmian... Tagi, emotki, wyrażenia (pod serduszkiem) i więcej.

 

Nie. Nie jest OK. Mało mnie interesują tagi, emotki, serduszka i inne tego typu bzdury. Ważniejsze jest dla mnie stabilne działanie forum a z tym jest słabo i mam wrażenie, że nie bardzo wiadomo dlaczego.  Liczę, że szybko zostanie to jednak poprawione.

Edytowane przez vigoo
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SatExpert hmm, domyślnie wrzuca "/" pomiędzy unread a listą parametrów, co rozwala filtrowanie.

Pomogło, dzięki!

 

PS. Jak dorzucisz stream_unread_links=1 to będzie linkowało do nieprzeczytanych.

 

Niezbyt wygodne (gorsze niż w poprzednim forum), ale da się używać.

Edytowane przez plebann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na szybko co do zamułek forum - spokojnie, wiadomo że to musi zostać rozwiązane. Jest to ostro badane i chwilowo lepiej, żeby wręcz zamulało na maksa, sypało błędami do oporu i totalnie się kaszaniło :D Najlepiej cały jutrzejszy dzień :D Potrzebuję logi, żeby precyzyjnie zdiagnozować przyczynę. Jesteśmy w kontakcie i z hostingiem i z autorami skryptu. Znam bezpośrednią przyczynę, ale potrzebny powód i mam jedno swoje podejrzenie. Liczę, że dojdziemy (oby do końca tygodnia) i będzie git. Trzeba się chwilę przemęczyć, jeśli ma to zostać rozwiązane skutecznie, a nie zamiecione pod dywan ;) Tydzień przerwy nie ma z tym związku - długo przebudowywały się posty i indeks wyszukiwania, bo po prostu mamy duże forum, mogłem włączyć szybciej bez tego, ale byśmy mieli rozwalone posty (poza tym wolałem rozwiązać część problemów, które jeszcze zauważyłem przed uruchomieniem dla wszystkich). Dlatego musiało się to dokończyć w tle. Bez związku z zamułkami.

 

@Marek79 - takie uwagi bez konkretów ignoruję. Makabra i nie pada co konkretnie jest źle, później piszesz, że coś nie widać, ale nie wiadomo co. Nie mam szklanej kuli i wyrzucili mnie z kursów na wróżbitę. Konkrety proszę. Inaczej nic nie zrobię :) 

@pawlo - spróbuj wyczyścić cache przeglądarki, nie spotkałem się z tym

@marrak - do sprawdzenia na później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...