Skocz do zawartości

Problemy i błędy na forum


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pierwsze wrażenie było nie najlepsze coś w stylu "ee co to kur*e jest?!". Teraz powiem wam że jest nie najgorzej i da się normalnie funkcjonować na forum, stare forum było bardziej intuicyjne. Teraz trzeba się przyzwyczaić. Oczywiście przyłączam się do moich poprzedników o ciemniejszą skórkę ale o tym już Admin wie :) Może jestem uprzedzony ale takie bajery jak emoji, serduszka, tagi i ta cała otoczka  jest zbędna. Jestem zdania że piękność tkwi w prostocie (tak było ze starym forum) tu jest za dużo tego wszystkiego. Jednak Admin odwalił kawał dobrej roboty bo mimo iż nie jestem programistą to zdaję sobie sprawę że to nie jest proste zadanie, szczególnie że forum jest bardzo duże. Podsumowując mój wywód moim zdaniem za dużo bajerów, powinno być prościej. Jednak trzeba iść podobno z postępem i da się przyzwyczaić do zmian :) pozdrawiam.

 

Edytowane przez Ozzy666
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ozzy666 - dzięki ;) Jest to wprawdzie jakiś gotowy skrypt, ale nasze forum jest naprawdę technicznie dość skomplikowane, bo jesteśmy "starą" społecznością, która zaczynała z phpBB 2, później phpBB 3, ostatnio IPB 3, po drodze nazbierało się różnych zaszłości historycznych i spraw, o które trzeba zadbać, żeby stara treść napisana w 2006 roku przy użyciu całkiem innych narzędzi i edytorów - wyglądała nie gorzej niż to co wstawiamy teraz :) Wolałbym nie robić żadnych drastycznych zmian w użytkowaniu, bo też w końcu jestem userem tego i też nie wiem teraz co jak działa, ale cóż - IPB3 jest już nierozwijany (od jakiegoś czasu) i wiedziałem, że musimy z niego wyskoczyć, żeby nie paść ofiarą jakichś kłopotów. Zresztą robiłem podejścia od dawna, próbne konwersje badałem jeszcze w lutym. Temat spychał brak czasu i inne ważne projekty, nie z mojej winy...

Część rzeczy z tzw. bajerów jeszcze myślę, że dokonfigurujemy, tylko potrzebuję trochę czasu - na razie oddajemy magazyn do druku i muszę się poświęcić w 100% temu, ale pod koniec września znów pojawi się więcej czasu i rozwiążemy co wyjdzie z dyskusji w wątkach problemów i propozycji. Ten czas ~2 tygodnie potraktujmy trochę jak poligon doświadczalny, zbieranie wniosków i wymianę doświadczeń, bo czasami jakiś problem może się okazać, że jest do skonfigurowania na poziomie ustawień użytkownika lub coś działa inaczej.

@xut2zs - sprawdź ustawienia powiadomień, na zrzucie który wstawiałeś wcześniej miałeś zaznaczone obydwie opcje przy powiadomieniach dot. zawartości, którą obserwujesz - spróbuj tam coś pomieszać, trzeba trochę poeksperymentować z ustawieniami, może po prostu odznaczenie maila (żeby została tylko jedna droga) załatwiłoby sprawę?

 

Uwaga ogólna - staram się (mimo problemów czasowych) stale aktualizować listy problemów w pierwszym poście w wątku. Możecie zaglądać na początek, aby sprawdzić, czy już o czymś wiem. To samo tyczy się tematu propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset hasła przebiega tak: będąc wylogowanym klikasz na Zaloguj się i dajesz link "Nie pamiętasz hasła?". Pojawi się okno z prośbą podania maila rejestracji. Podajesz mail, na maila przychodzi wiadomość z przyciskiem "Resetuj hasło". Klikasz - pojawi się prośba o wpisanie dwa razy nowego - tego samego hasła. Wpisujesz i zapisujesz. Jeśli nie puszcza - sprawdź czy na pewno wpisałeś dwa razy to samo, ew. spróbuj ponownie. Po zapisaniu hasło zostaje zmienione, jesteś zalogowany. Po wylogowaniu - logujesz się na podane hasło. Sprawdziłem cały proces przed chwilą i wszystko działa prawidłowo.

 

@aro - spróbowałem Ci coś poprzestawiać, obserwuj dzisiaj.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...