Skocz do zawartości

Problemy i błędy na forum


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę w tym temacie zgłaszać dostrzeżone problemy i błędy na forum. Będą sukcesywnie analizowane i rozwiązywane, ale z zastrzeżeniem, że do końca września mam mocno ograniczony czas i zajmę się wyłącznie tematami bardzo krytycznymi.

 

Uwaga: jeśli ktoś będzie miał problem z zalogowaniem się (co jednak nie powinno mieć miejsca) - proszę o kontakt mailowo na forum [malpa] satkurier.pl z możliwie największą ilością szczegółów dot. konta (minimalnie nick, mail rejestracji).

 

Aktualnie znane/dostrzeżone problemy:

  1. Nie działa Publisher (i up logotypów @Tomo21 ) (krytyczne, ale wymaga poważnych zmian i przepisania części starego systemu) (częściowo poprawione)
  2. Nie działa RSS dla portalu (krytyczne - do pilnej poprawy, wymaga korekt po stronie portalu, po stronie forum wszystko jest gotowe)
  3. Nie działa automatyczne czyszczenie Kosza (działa, na próbę wydłużono czas trzymania postów w koszu do 30 dni)
  4. Aktualnie brak limitu osadzania mediów w postach, co utrudnia poruszanie się np. po wątku nowości muzycznych (być może zostanie to pośrednio rozwiązane w IPB 4.4 przez tzw. lazy loading)
  5. Co do bloków z najnowszymi postami i tematami po prawej:
    - nie są odświeżane od razu, a co 5 minut (kwestia cache), sprawdzić, czy da się to zmniejszyć nie robiąc problemu dla obciążenia serwera (zeszliśmy do minimum - 60 sekund, lepiej nie będzie)
    - blok z postami zawiera także fragment treści, co tylko przeszkadza (zredukowano do 2 linii, jest teraz konfigurowalne)
    - jeśli pojawi się wiele odpowiedzi w temacie, temat jest w bloku najnowszych postów wiele razy (poprawione)
    - przy łączeniu postów (post pod postem) połączony post nie wraca do bloku (nie podbija się - sprawdzone i to nie wina samego bloku, a tego, że post połączony zostaje ze starym czasem zamiast z nowym, w efekcie nie może się wyświetlić; poniekąd o to chodziło w łączeniu postów, żeby nie podbijać wątków, ale nie do końca jest to działanie pożądane, będzie wymagało dopiero zbadania możliwości zmiany zachowania całego forum w tym zakresie i jednak zmieniania czasu postu...)
    - linki prowadzą do wskazanego postu, a nie do ostatnio nieprzeczytanego jak było na starym forum (poprawione)
  6. Nadal jest kłopot znany z IPB3 z łączeniem postów, przeszkadzający przy edycji wykazów
  7. W dziale Polskie kanały FTA/CI przy tagach jeśli są więcej niż 2 - widać 2 i przycisk "więcej", co utrudnia nawigację (jest możliwa zmiana w szablonie forums->front->forums->topicRow, ale tagi spadną do kolejnej linii, kwestia estetyczna do rozważenia, po otagowaniu reszty, co znowu jest wstrzymane w związku z problemem 13 wymienionym niżej)
  8. Nie widać przeglądających dany temat (dodane)
  9. Posty w dziale Dobór sprzętu i Problemy w trybie najlepszej odpowiedzi mają domyślne sortowanie po najlepszej, nie po dacie, co zaburza logikę czytania [chyba to wyłączymy]
  10. Nagłówek mógłby podążać przy przewijaniu, żeby można było prosto cofnąć się na główną (testowane, ale robi problem przy skoku do postów - kotwica jest za wysoko)
  11. Shoutbox nie ma wygodnego dojścia do archiwum wpisów (autor rozszerzenia dał znać, że nie zamierza tego wprowadzić!)
  12. Po wejściu w wątek i wycofaniu się do listy nieprzeczytanych - nie pamięta pozycji (strona nie ustawia się na koniec ale zawsze wraca do początku)
  13. KRYTYCZNE: problemy z wydajnością serwera, wynikające z tworzenia się tymczasowych tablic SQL na dysku. Analiza wskazuje na trudny do wychwycenia zgrzyt w konfiguracji serwera SQL, który ujawnia się akurat tylko na forum. Także z tego powodu zacina się Tapatalk. Pracuje nad tym dostawca hostingu (nie mamy dostępu i możliwości samodzielnej zmiany tych ustawień). Aktualnie [15.11] czekamy na informację zwrotną od nich i w zależności od odpowiedzi będą podejmowane decyzje co do kroków w związku z tym (możliwe opcje to próba migracji na WBB lub przeniesienie forum na serwer u innego dostawcy)
  14. To nie do końca błąd, ale wstawiam tu, aby była jasność - na razie nadal rejestracje są zatwierdzane ręczne (było tak od jakiegoś czasu na IPB3), jest to ustawione celowo, akceptacja konta zwykle trwa do 24h (na próbę zostało to wyłączone i aktywacje są robione bez udziału administracji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja próbuję od godziny wstawić nowy temat z cotygodniową rozpiską z transmisjami live z polskich TV sportowych i w kółko dostaję błąd:

Cytat

 


Przepraszamy, ale wystąpił mały problem.

Coś poszło nie tak, jak powinno. Proszę spróbować ponownie.

Kod błędu: EX0
 

 

Edytowane przez bart18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, próbujemy jeszcze raz, może teraz się uda. Jak to mówią na koncertach: ludzie, zróbcie hałas! ;)

@xut2zs - sprawdź ustawienia w profilu - skupmy się na błędach, a nie na czymś, co każdy sobie może sam przestawić pod siebie ;)

@Tomo21 - dopiszę to do zbadania. Już przy IPB3 korzystaliśmy chyba tam z jakiegoś myku (nie pamiętam już jakiego, ale coś było), mam obawy, że to się właśnie zemściło :/

@Marko 345 - ilość postów zmniejszona u wszystkich, bo przy okazji doszło do odświeżenia liczników. Jak już kiedyś pisałem, np. posty, które wyleciały z kosza nie są kasowane z licznika ze względów wydajnościowych. Raz na jakiś czas puszczam przeliczanie, żeby to wyrównać ze stanem faktycznym i nastąpiło to właśnie teraz :)

 

Jak wspomniałem w poście dot. nowego forum - jakieś bajery typu reputacje pomyślimy, poszukamy i może wyłączymy pod koniec miesiąca, na razie przykro mi, ale kompletnie nie mam na to czasu. Plan minimum jest, aby to ruszyło i dotrwało do końca miesiąca. Jeśli znowu siądzie wydajność, to znowu będę musiał zgasić i gadać z autorami IPB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mr. Orbita napisał:

Dobra, próbujemy jeszcze raz, może teraz się uda. Jak to mówią na koncertach: ludzie, zróbcie hałas! ;)

@xut2zs - sprawdź ustawienia w profilu - skupmy się na błędach, a nie na czymś, co każdy sobie może sam przestawić pod siebie ;)

@Tomo21 - dopiszę to do zbadania. Już przy IPB3 korzystaliśmy chyba tam z jakiegoś myku (nie pamiętam już jakiego, ale coś było), mam obawy, że to się właśnie zemściło :/

@Marko 345 - ilość postów zmniejszona u wszystkich, bo przy okazji doszło do odświeżenia liczników. Jak już kiedyś pisałem, np. posty, które wyleciały z kosza nie są kasowane z licznika ze względów wydajnościowych. Raz na jakiś czas puszczam przeliczanie, żeby to wyrównać ze stanem faktycznym i nastąpiło to właśnie teraz :)

 

Jak wspomniałem w poście dot. nowego forum - jakieś bajery typu reputacje pomyślimy, poszukamy i może wyłączymy pod koniec miesiąca, na razie przykro mi, ale kompletnie nie mam na to czasu. Plan minimum jest, aby to ruszyło i dotrwało do końca miesiąca. Jeśli znowu siądzie wydajność, to znowu będę musiał zgasić i gadać z autorami IPB.

No właśnie niektórych ustawień zmienić nie można np. powiadomienia z komunikatora tylko na e-mail. 4545e0355ad5d662med.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale (co nawet widać na zrzucie) - tylko privów nie można. PW były wydaje mi się zawsze mailowo. Chyba mogę to odblokować, żeby PW były też powiadomieniami. Cała reszta jest głównie powiadomieniami tutaj wewnątrz - wszelkie cytaty, wspomnienia - żeby jak najmniej spamować po mailu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. OrbitaOrbita"powiadomienia z @ powinny być w przeglądarce, jeśli są mailowo u Ciebie, sprawdź ustawienia powiadomień"

1. Ustawiłem sobie wszystko w różny sposób i... powiadomienia z chrome'a;  dźwięki i powiadomienie na ekranie blokady działają tylko z shoutboxa, jak dawniej, a przykładowo o poście, w którym mnie oznaczyłeś dostałem powiadomienie tylko w górnej belce forum, chociaż miałem ustawione  powiadomienia z chrome'a, proszę, sprawdź jeszcze raz, czy aby na pewno to działa prawidłowo. 

2.Mam problem z cytowanie (albo jeszcze nie umiem ?, dlatego tak dziwaczne teraz to zrobiłem), gdy cytuję post, w którym jest kilka oznaczeń użytkowników, nie mogę  ich usunąć, to samo jeśli w edytorze wpisze oznaczenie jakiegoś użytkownika omylnie i chce to usunąć... to nie mogę, muszę czyścić cały edytor. Czy to błąd czy jest na to jakiś inny sposób? (desktop i mobile) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nieprzeczytana zawartość ustawiam - Status przeczytania - Przenoś do pierwszego nieprzeczytanego, dzięki temu klikając w link przenosiłoby mnie do pierwszego nieprzeczytanego postu, ale forum tego nie pamięta.  Ww. ustawienie wraca do poziomu - Przenoś na początek strony. Jeśli jest jakiś problem to chyba lepiej ustawić to pierwsze jako defaultowe. Nie trzeba wtedy klikać w kropkę tylko w link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że tak to działa - samo przestawienie nie zapamięta zmian - trzeba je zapisać jako nowy kanał (rozwija się belka z pytaniem o zapis). Czy to jest do zmiany default, nie wiem - temat na później, bo nie mam niestety czasu szukać.

@nieczęstygość99 - co do 2 - nie mam takiego problemu, backspace kasuje, skasowałem Ciebie, dopisałem od nowa. Co do 1 - potrzebne większe testy, temat na później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...