Skocz do zawartości

Urządzenie wielofunkcyjne 3 w 1


Rekomendowane odpowiedzi

Ja polecam firmę Brother. Bardzo tania eksploatacja (oryginalne tusze po niecałe 30 zł za 15ml). Zamienniki za połowę tej ceny lub mniej. Od 7 lat mam model DCP-J515W. Sprawdza się świetnie. Tusze (dobre zamienniki marki Dulin) kupuję po 4-5 zł. 

 

HP mają tusze z chipem. Z tego powodu eksploatacja jest dużo droższa (oryginały 5-6ml po ok 45-50 zł). Zamienniki są w podobnej cenie (ale ze zwiększoną pojemnością). Minusem tego konkretnego modelu (2135) jest też to, że kolor jest w jednym kartridżu. Skończy się jeden kolor - trzeba wymieniać kolorowy tusz. Lepiej mieć 3 składowe kolory w oddzielnych kartridżach. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już dłuuuuuuuugi czas (a z 10 lat albo i więcej będzie) HP F2180 i potrafi mieć zawiechy i strasznie nieekonomiczna. Jako,że w domu drukuje coś raz na ruski rok to nie wymieniam jej,ale tak jak kolega wyżej wspomniał HP potrafi przegiąć z cenami za tusz. Tak samo mam 2 pojemniki na kolor i czarny i pod względem ekonomicznym się po prostu takie rozwiązanie nie opłaca. Koloru to chyba z 2 lata już nie uzupełniałem bo brak potrzeby ?. Przy moich potrzebach na kolor to już lepiej drukować w terenie,pracy itp. Ogólnie HP bym odradzał,ze względu na późniejsze koszty eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem (a właściwie mam HP Deskjet F4100) i nie wiem, czy miałbym tak złe zdanie o HP. Z tymi cenami tuszy można byłoby się zgodzić, bo są drogie, ale akurat do tej znalezionej tusze mieszczą się w 100zł, a ich wydajność jest dobra.

 

10 lat temu zakupiona. Pierwsze 2 lata normalnie raz w roku kupowałem zestaw tuszy, później 4 lata stała i na studia natchnęło mnie, by zamienniki kupić, ale raz działały, raz nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można kupić zestaw regeneracyjny. Do tej drukarki co podałem jako przykład to na czarny masz 360 stron, a na kolorowy 200 stron. Jednak wydatek 100zł na rok to chyba nie jest przegięcie (tak mi się przynajmniej wydaje). Do swojej F4100 aktualnie komplet kosztuje ok. 150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie urządzenie wielofunkcyjne to bardzo dobra rzecz! :D Sam korzystam z takowego urządzenia już od lat. :)

Na początku miałem urządzenie atramentowe (HP Deskjet F4580), jednak obecnie korzystam z urządzenia laserowego monochromatycznego, Brother MHC-L2700DW.

Z "atramentówki" to ja się już "wyleczyłem". Miałem już dość ciągle kończącego się co chwilę tuszu, zasychania tuszu w dyszach głowicy przy dłuższym nieużytkowaniu urządzenia, co wymuszało przeprowadzanie procedury czyszczenia głowicy drukującej, a to każdorazowo wiązało się z koniecznością dodatkowego zużycia dość dużej ilości tuszu.

Dlatego też ja przerzuciłem się na urządzenie laserowe, dzięki czemu mogę zapomnieć o zasychających głowicach. :) A i koszty użytkowania są znacznie mniejsze. Że o zdecydowanie lepszej jakości samych wydruków nie wspomnę. ;) Co prawda,  nie mogę teraz drukować w kolorze, bo moje obecne urządzenie wielofunkcyjne jest monochromatyczne, ale ja też akurat koloru nie potrzebuję. Mając wcześniej urządzenie wielofunkcyjne atramentowe i tak praktycznie nie korzystałem z tuszu kolorowego. Po skończeniu się tego, który był w zestawie z urządzeniem, nigdy nie kupiłem kolejnego. Kupowałem tylko sam czarny tusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maniek357 napisał:

Ja polecam firmę Brother. Bardzo tania eksploatacja (oryginalne tusze po niecałe 30 zł za 15ml). Zamienniki za połowę tej ceny lub mniej. Od 7 lat mam model DCP-J515W. Sprawdza się świetnie. Tusze (dobre zamienniki marki Dulin) kupuję po 4-5 zł. 

 

Jam mam Brother DCP-J105 Printer i jestem bardzo zadowolony. Drukarki używam od ok. 2 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti napisał też ważną sprawę.

 

Przy użytkowaniu częstym cena tuszu / wydajność ma znaczenie.

Natomiast przy okazyjnym to i tak tylko cena, bo po pewnym czasie będzie tak jak napisał @Barti. Ja jednak też byłbym za Brotherem. Brat ma i wydajnością/ceną są spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o tym modelu co sądzicie? BROTHER DCP-1512E

 

Czyli rozumiem, że w jednym jesteście zgodni : lepiej odłożyć więcej siana, kupić laserówkę i tyle.

 

Od razu się spytam czym jest bęben w takich urządzeniach i na jaki czas on starcza oraz na jaki czas może starczyć toner?

Edytowane przez szyzag123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szyzag123 napisał:

Do tej drukarki co podałem jako przykład to na czarny masz 360 stron, a na kolorowy 200 stron. Jednak wydatek 100zł na rok to chyba nie jest przegięcie (tak mi się przynajmniej wydaje). Do swojej F4100 aktualnie komplet kosztuje ok. 150zł.

 

No nie wiem, ja przez 7 lat wydałem łącznie ok 100 zł na tusze, drukując ok 500 - 800 stron rocznie (również w kolorze). Oczywiście, gdy ma być tylko druk czarno-biały, to lepiej wziąć laserówkę. Ale atramentówki też nie ma się co bać. Zaschnięcia atramentu jeszcze nie doświadczyłem, dlatego, że drukarka sama wykonuje czyszczenie co określony czas. Częsta wymiana tuszu ? Czarny zmieniam ok. raz w roku. Kolor jeszcze rzadziej (z oczywistych względów :))

Edytowane przez maniek357
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy już na atramentówkę, zdecydowanie laser. Ja do tej pory użytkowałem Xeroxa, zamienniki i sam uzupełniałem toner. Eksploatacja tania.

Obecnie korzystam z Canona, zamienniki dostępne, też korzystam z opcji samodzielnej regeneracji. Jak się tego nie boisz to koszty eksploatacji spadają nawet 10-krotnie! Zdecydowanie polecam laserówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...