Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX HD - dyskusja ogólna


miras00001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To albo masz wyjątkowego pecha i trafiasz na uszkodzone sztuki, albo (co bardziej prawdopodobne), masz problem z instalacją elektryczną. Ewentualnie masz wadliwy przewód HDMI.

Opisany problem przez Ciebie, to uszkodzona pamięć dekodera i najczęściej usterce ona ulega przez problemy z zasilaniem. Na przykład skoki napięcia, przeciążony zasilacz, częste "resety wtyczkowe", itp. 

Zasilacz można też "przeciążyć" podłączonymi pod USB  dekodera dodatkowymi urządzeniami, prądożernym konwertetem lub dodatkowymi elementami instalacji antenowej między konwertetem a dekoderem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JohnnyBravo97 napisał:

Przecież napisałem wyżej, że wymieniłem dekoder na inny i znowu ten sam problem.

 

Jaki tryb oszczędzania energii jest ustawiony w dekoderze?

Czy listwa zasilająca dekoder lub/i telewizor jest na noc odłączana od prądu?

Jaki masz typ konwerter ustawiony w konfiguracji anteny?

Jaką wersje oprogramowania masz w dekoderze menu Ustawienia / Informacje / Dostęp Warunkowy?

Podaj model telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, support458 napisał:

Podaj model telewizora.

LG 47LA620S-ZA.

 

7 godzin temu, support458 napisał:

Czy listwa zasilająca dekoder lub/i telewizor jest na noc odłączana od prądu? 

Nie.

 

7 godzin temu, support458 napisał:

Jaki tryb oszczędzania energii jest ustawiony w dekoderze?

Zmieniłem dziś na Czuwanie, ale był Szybki start.

 

7 godzin temu, support458 napisał:

Jaki masz typ konwerter ustawiony w konfiguracji anteny?

Uniwersalny.

 

7 godzin temu, support458 napisał:

Jaką wersje oprogramowania masz w dekoderze menu Ustawienia / Informacje / Dostęp Warunkowy?

Podaj model telewizora.

BITNO 1.12.6.4.

Edytowane przez JohnnyBravo97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem kabel HDMI i sprawa wygląda następująco. Za każdym razem wyłączenia telewizora niebieska lampka zmienia się w czerwoną, a następnie białą,  a ta już nie znika i niezależnie ile czasu minie można nareszcie włączyć dekoder pilotem, jednakże za każdym razem wyłączenia telewizora, gdy uruchamiam go ponownie (już pilotem, a nie poprzez rozłączenie z gniazdka) automatycznie znowu pojawia mi się 10-12 minutowa aktualizacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy wam też pilot od tego Evoboxa i ogólnie cały dekoder działa wolno? Jeśli o pilot chodzi to muszę idealnie celować w dekoder żeby złapał sygnał a i tak reaguje czasem jakoś leniwie, a czasem wcale, baterie z zestawu. Dekoder mam od miesiąca. Wymienię baterię i jeszcze napiszę. Natomiast co do samego dekodera to działa wolno, napewno wolniej od mojego starego Echostara HDS400 - kanały przełączają się 2 sekundy co jest o połowę dłuższym czasem niż w Echostarze. Jeśli taka jest cena wodotrysków w postaci wifi i nowoczesnego menu to jestem tak średnio zadowolony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie panikuj- ja czasami tez tak mam- wyjmij na moment wtyczkę z prądu albo tę od zasilacza w dekoderze i zresetuj- będzie chodził jak rakieta, co celowania to spróbuj  strzelać w sufi,przeciwległą ścianę, też pomaga, nie wiem czemu ale u mnie tak jest- może pilot zbyt silny sygnał wysyła? nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, nie dawno wymieniłem dekoder na EVOBOX HD D47AO, podłączenie i zainstalowanie kanałów poszło bez problemu. Zabrałem go ze sobą do Niemiec lecz nie widzi sygnału a inne dekodery CP działają na tym kablu więc nie wina anteny ( po powrocie podłączyłem dekoder i działa normalnie w Polsce a w Niemczech nie) co może być przyczyną? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić jakie ustawienia konwertera dekoder ma w Polsce, a jakie są w Niemczech. Ustawienie unicable nie zadziała na uniwersalnym i odwrotnie.Może trzeba ustawić tylko prawidłowy typ konwertera i ewentualnie tylko w przypadku unicable częstotliwość w instalacji jedno-kablowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2019 o 12:00, kazik147 napisał:

Musisz sprawdzić jakie ustawienia konwertera dekoder ma w Polsce, a jakie są w Niemczech. Ustawienie unicable nie zadziała na uniwersalnym i odwrotnie.Może trzeba ustawić tylko prawidłowy typ konwertera i ewentualnie tylko w przypadku unicable częstotliwość w instalacji jedno-kablowej.

 

Bardziej bym szedł w tym kierunku, że w Polsce głównym satelitą jest HotBird a w Niemczech diseqc są konfigurowane w ten sposób:

1. Astra 19

2. Hotbird 13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ciekawe:  https://www.cyfrowypolsat.pl/tv-na-twoich-zasadach/

 

"UWAGA! Funkcje TimeShift, reStart oraz CatchUP w terminie 19.08.2019-19.10.2019 będą udostępnione bezpłatnie testowo na dekoderach EVOBOX HD. Cyfrowy Polsat zastrzega sobie możliwość zakończenia testu we wcześniejszym terminie."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, hupatek napisał:

Ciekawe:  https://www.cyfrowypolsat.pl/tv-na-twoich-zasadach/

 

"UWAGA! Funkcje TimeShift, reStart oraz CatchUP w terminie 19.08.2019-19.10.2019 będą udostępnione bezpłatnie testowo na dekoderach EVOBOX HD. Cyfrowy Polsat zastrzega sobie możliwość zakończenia testu we wcześniejszym terminie."

 

 

Sprawdziłem i jest o usłudze na Evobox IP nie Evobox HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...