Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX HD - dyskusja ogólna


miras00001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się wydaje, że jeszcze musimy poczekać co i jak będzie dokładniej wyglądać. Jak to w CP, wraz z wprowadzeniem nowości zapanował chaos. Zresztą widać że ich strona jest cały czas poprawiana w wątkach dotyczących multiroomu i nowych dekoderów. Dla mnie logiczne wydaje się to, że cała rodzina Evobox będzie mogła działać w nowym systemie autoryzacji multiroom, a starsze dekodery serii HDxxxx będą aktywowane dalej kartą. Choć nie zdziwiłbym się jak Evobox PVR nie dostałby takiej możliwości ? Można sobie poczytać instrukcję Evobox HD: http://www.cyfrowypolsat.pl/evoboxhd/docs/EVOBOX_HD_instrukcja_internet.pdf. Zauważyłem teraz że ten dekoder ma jeszcze na tylnym panelu czytnik kart micro SD, który podpisany jest jako "do wykorzystania przez operatora" - ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, kubus.kul napisał:

 

Gniazdo USB umożliwiające podłączenie pamięci zewnętrznej typu pendrive lub dysku USB (tylko odczyt). - info z instrukcji

 

Skoro tylko odczyt to nie da się użyć go do nagrywania. Nagrywam po to aby przewijać reklamy i po obejrzeniu skasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deejay_18 źle rozumiesz. Jeśli chcesz mieć autoryzacje mr poprzez Wi-Fi to bierzesz dekoder Evobox HD + Evobox Lite HD. Natomiast jeśli będziesz chciał lub już masz Evoboxa PVR HD to możesz dobrać do mr jedynie dekoder CP i nadal przekładać karty. Evobox HD jest tylko dostępny jako dekoder główny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Nowy 123 napisał:

@deejay_18 źle rozumiesz. Jeśli chcesz mieć autoryzacje mr poprzez Wi-Fi to bierzesz dekoder Evobox HD + Evobox Lite HD. Natomiast jeśli będziesz chciał lub już masz Evoboxa PVR HD to możesz dobrać do mr jedynie dekoder CP i nadal przekładać karty. Evobox HD jest tylko dostępny jako dekoder główny. 

To są potwierdzone informacje, czy tylko Twoje przypuszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autoryzacja multiroom przez sieć działa tylko pomiędzy zestawami dekoderów Evobox HD + Evobox Lite lub Evobox Lite + Evobox Lite.

Połączenie może być Wi-Fi lub Ethernet. Obydwa dekodery muszą być podłączone do sieci lokalnej w tej samej podsieci IP.

Pozostałe dekodery działają w dotychczasowym systemie multiroom (przekładanie karty).

Dekoder Evobox HD nie jest oferowany jako dekoder dodatkowy. Może być wyłącznie dekoderem głównym.

Edytowane przez support458
Uzupełnienie zestawów dekoderów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko się wyjaśniło, mamy wybór autoryzacja multiroom przez sieć lub możliwość nagrywania. Dla mnie wybór jest prosty dekoder podstawowy musi być PVR. W obecnej sytuacji u mnie nic się nie zmieniło muszę podpisać umowę z EVOBOX PVR + hd 5500s. Nie powiem żeby mnie to cieszyło bo jednak liczyłem na EVOBOX PVR + EVOBOX HD lub LITE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kubus.kul napisał:

typu pendrive lub dysku USB (tylko odczyt)

Czyli nie będzie możliwości podłączenia dysku i nagrywania na niego?

 

Nie wiem, po co oni tak kombinują z tymi dekoderami. LITE nie ma możliwości podłączenia dysku, HD ma, ale tylko odczyt, w multiroom tylko HD+ LITE bez współpracy z PVR.

Jak koń pod górę. Zamiast dać możliwość dobrania do Evoboxa PVR Evoboxa HD to oni ciągle mieszają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, mingo napisał:

Czyli nie będzie możliwości podłączenia dysku i nagrywania na niego?

 

Nie wiem, po co oni tak kombinują z tymi dekoderami. LITE nie ma możliwości podłączenia dysku, HD ma, ale tylko odczyt, w multiroom tylko HD+ LITE bez współpracy z PVR.

Jak koń pod górę. Zamiast dać możliwość dobrania do Evoboxa PVR Evoboxa HD to oni ciągle mieszają.

Dokładnie ja to widzę tak jeden krok do przodu dwa do tyłu:) Ja dziś chciałem podpisać umowę bo czekałem na nowe dekodery a tu taki cyrk bez PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adam70 napisał:

Czy taka konfiguracja dekoderów Evobox HD + Evobox Lite dalej wymaga osobnego sygnału Sat dla każdego dekodera czy też wystarczy by sygnał SAT posiadał Evobox HD?

 

Każdy z dekoderów w Multiroom wymaga osobnego sygnału satelitarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, killerów dwóch napisał:

Na pewno to dodadzą do starego Evoboxa. Muszą najpierw przejść chrzest bojowy z tymi nowymi dekoderami a jak ogarną temat i uporają się zwycięsko z błędami, które będą musiały nadejść znienacka to i rozszerzą nowy multiroom o Evoboxa PVR. 

Na to bym nie liczył, prędzej powstanie następca EVOBOXA PVR. W każdym razie cokolwiek nastąpi to przyjdzie nam poczekać, może nawet sporo czasu.

Edytowane przez deejay_18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, deejay_18 napisał:

Dokładnie ja to widzę tak jeden krok do przodu dwa do tyłu:) Ja dziś chciałem podpisać umowę bo czekałem na nowe dekodery a tu taki cyrk bez PVR.

 

Kto wie, może będzie coś innego co zastąpi PVR ☺️ Technologia się rozwija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet owszem ma prawie każdy, jednak nie każdy ma ten internet dostatecznie szybki by podołał obsłudze nagrywania w chmurze plus dodatkowo standardowe obciążenie domowego ruchu w necie. Dyski twarde kosztują? Może i tak ale na pewno już nie tyle ile kosztowały 3-5 lat temu i do tego dochodzi fakt że Polsat czy też NC+ kupuje takie dyski w ilościach hurtowych więc cena dodatkowo jeszcze spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączam swój dysk to pokrywam jego koszt i nie rozumiem dlaczego nie mogę skoro i tak nagranie jest zabezpieczone i mogę obejrzeć tylko z poziomu dekodera który je wykonał. Po wymianie dekodera tracę nagrania, a plus że obsługuje odczyt nagrań, jednak to potrafi też mój tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...