Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX HD - dyskusja ogólna


miras00001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo wprowadzenia nowych dekoderów (HD i Lite) musimy wybierać, czy nadal latać z kartami czy mieć możliwość nagrywania. Dla mnie to słabe, zwłaszcza, że starsze dekodery np. HD 5500s mają możliwość nagrywania. Dla mnie idealnym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie bezkartowego multiroomu do wszystkich dekoderów.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, paskud napisał:

Zgłaszam błąd w sofcie. Po podmianie Kino Polska na Kino Polska HD, na liście ulubionych widnieje kanał TEST KP, czyli Kino Polska w SD. Podmiana nie nastąpiła na liście ulubionych, tylko jedynie na głównej.

Tak samo jest w Evobox PVR. Po prostu usuń z listy ulubionych test kp ,i dodaj na nowo z listy wszystkie kanał Kino Polska HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie. Ponieważ przymierzam się pod wzięcie umowy na Cyfrowy Polsat i planuję wziąć 3 dekodery Evobox z Wi-Fi. Z racji tego, że jeden z dekoderów będzie dosyć daleko od routera, na drugim piętrze, i tam nie dociera moje Wi-Fi z routera to czy może być przykładowo jeden z dekoderów połączony skrętką z routerem, a dwa z dekoderów już normalnie z Wi-Fi? Czy jednak wszystkie muszą albo być na kablu albo na Wi-Fi?

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Nazwy własne piszemy wielką literą. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie kolejne pytanie. Czy dekodery muszą być na stałe wpięte do routera? Komunikacja ich między sobą polega na tym że cały czas muszą się widzieć, czy przykładowo nadają sobie uprawnienia tak, jak to bywa z kartą, którą co np. 14 dni trzeba przekładać z dekodera do dekodera? Bo co w przypadku awarii routera (wiem, że to rzadkość, ale np. spalił się) i muszę go wymienić, ale taka wymiana, zanim zamówię nowy itp., to trwa, przykładowo jeden tydzień. Czy wtedy człowiek również nie ma telewizji przez tydzień? Czy może jest tak, że dekodery jednak komunikują się co jakiś czas ze sobą i jak braknie routera na kilka dni to się nic nie stanie?

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Nazwy własne piszemy wielką literą. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adasio1231 napisał:

W takim razie kolejne pytanie. Czy dekodery muszą być na stałe wpięte do routera? Komunikacja ich między sobą polega na tym że cały czas muszą się widzieć, czy przykładowo nadają sobie uprawnienia tak, jak to bywa z kartą, którą co np. 14 dni trzeba przekładać z dekodera do dekodera? Bo co w przypadku awarii routera (wiem, że to rzadkość, ale np. spalił się) i muszę go wymienić, ale taka wymiana, zanim zamówię nowy itp., to trwa, przykładowo jeden tydzień. Czy wtedy człowiek również nie ma telewizji przez tydzień? Czy może jest tak, że dekodery jednak komunikują się co jakiś czas ze sobą i jak braknie routera na kilka dni to się nic nie stanie?

 

To by trzeba było przetestować na żywym organizmie. ;) W podobnym multiroom w nc+ możesz odpiąć dekoder od sieci i do 7 dni będzie działał pod warunkiem, że nie będzie np. resetowany, czy wyłączany z prądu. Istnieje też możliwość aktywacji dekodera dodatkowego kartą dekodera głównego.

Czy w CP jest podobnie? Jak pisałem, trzeba by sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, adasio1231 napisał:

Bo co w przypadku awarii routera (wiem, że to rzadkość, ale np. spalił się) i muszę go wymienić, ale taka wymiana, zanim zamówię nowy itp., to trwa,

Kolego- jeśli cię dopadnie taki kataklizm to z powodu tego że musisz zamówić to przez tydzień będziesz pozbawiony internetu :?:  :!:

bo ja wyskoczył bym do sklepu(choć mi to nie grozi bo dwa zbędne leżą w szafce) i po piętnastu minutach wi-fi by znów działało, chyba że jesteś z gatunku tych co wszystko muszą kupić przez internet, ale tu się pojawia problem- bo ruter się spalił i interneta nima :(?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, mam od dziś Evoboxa HD i mam włączoną opcję HDMI CEC. Wszystko działa OK (włączam dekoder pilotem i włącza się TV już ustawiony na odpowiedni HDMI), tylko chciałbym, żeby po wyłączeniu dekodera z pilota wyłączył się też TV. Czy jest to możliwe? Bo obecnie po wyłączeniu dekodera na TV zostaje plansza "Brak sygnału". A może mój TV jest zbyt niekompatybilny (Philips 49PUS6561)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do HDMI CEC, to działa w ten sposób, że pilotem od SAT włączasz tuner i TV, natomiast pilotem od telewizora wyłączasz TV i SAT i nie da się tego obejść. Z kolei Evobox HD nie chce mi współpracować z pilotem od TV LG 55LB671V w opcjach konfiguracji wejścia HDMI wybieram tuner Cyfrowy Polsat i jest 10 wersji pilotów ale żaden nie działa, próbowałem też jako producenta tunera wybrać ADB ale nic to nie daje.

Edytowane przez rusek007
Dodano typ TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, rusek007 napisał:

Co do HDMI CEC, to działa w ten sposób, że pilotem od SAT włączasz tuner i TV, natomiast pilotem od telewizora wyłączasz TV i SAT i nie da się tego obejść. ...

 

To raczej zależy od współpracy dekoder-telewizor.Przy aktywnej funkcji HDMI-CEC w dekoderze 5500s po włączeniu dekodera po kilku sekundach uruchamia telewizor. Przy wyłączeniu dekodera wyłączany jest również telewizor (Panasonic 42ST50). Niestety nie działa regulacja głośności przy takiej konfiguracji. Mruga tylko dioda w dekoderze a telewizor nie zmienia poziomu głośności.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, rusek007 napisał:

Co do HDMI CEC, to działa w ten sposób, że pilotem od SAT włączasz tuner i TV, natomiast pilotem od telewizora wyłączasz TV i SAT i nie da się tego obejść.

Tak jak pisze @Pawel zależy to tylko i wyłącznie od TV. U mnie na Samsungu UE46F6320 działało to w obie strony (wyłączanie i włączanie całego zestawu tak pilotem od TV jak i od dekodera) z PVR HD 7000 oraz z Evoboxem.

Na Samsungu UE55NU7472 współpracującym z Evoboxem też da się włączać wszystko zarówno pilotem od TV jak i od dekodera.

Fakt, że regulacja głośności TV przez pilot dekodera nie działa, tutaj się zgadzam.

 

53 minuty temu, rusek007 napisał:

Z kolei Evobox HD nie chce mi współpracować z pilotem od TV LG 55LB671V w opcjach konfiguracji wejścia HDMI wybieram tuner Cyfrowy Polsat i jest 10 wersji pilotów ale żaden nie działa, próbowałem też jako producenta tunera wybrać ADB ale nic to nie daje.

Niestety, w LG tak jest. Teoretycznie możesz zaprogramować pilota, żeby sterował dekoderem CP ale w praktyce to nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Posiadam Cyfrowy Polsat od grudnia. Jest taki mały problem z obsługą dekodera Evobox. Gdy wyłączamy telewizor, dekoder wyłącza się razem z nim. Rano jak wstajemy  na dekoderze nie świeci się nic, żadne światełko. Pilot nie reaguje, nie działa. Musimy wyjąć dekoder z gniazdka, żeby zadziałał i włącza się kilkunastominutowa aktualizacja, a dekoder wgrywa kanały od nowa... Co jest nie tak? Zmieniałem wyłączenie dekodera po 3 godzinach, po 6, aż w końcu kliknąłem na "nigdy" i codziennie rano ten sam problem. Dopiszę tylko, że to nie problem z dekoderem, bo od 3 dni wymieniliśmy na inny, a problem się powtarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...