Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX HD - dyskusja ogólna


miras00001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.10.2018 o 20:16, paskud napisał:

Dziekuję. U mnie wyświetla się komunikat o braku kanału w abonamencie. I to pomimo ponowienia uprawnień.

 

Przywróć ustawienia domyślne na urządzeniu, następnie ponów uprawnienia poprzez Internetowe Centrum Obsługi Klienta i zweryfikuj sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, support458 napisał:

W przypadku dekoderów Evobox HD i Evobox Lite najlepszym rozwiązaniem na brak uprawnień, jest podłączenie dekoderów do Internetu.

Wtedy uprawnienia są automatycznie odświeżane.

Moje są stale podłączone.

 

Nagrywać się nie da.

Edytowane przez paskud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dekoder od niedawna EVOBOX HD I EVOBOX LITE. Aktywacja przebiegła pomyślnie, lecz po chwili na dekoderze multiroom EVOBOX LITE wyskoczył komunikat, że dekoder został zablokowany. I że na dekoderze głównym nie ma połączenia z siecią, lecz połączenie z siecią jest. W punkcie nie potrafili naprawić problemu od ręki I wymienili dekoder multiroom na nowy, lecz mija już 2 godzina i do tej pory nie aktywowała się karta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem na infolinię I aktywowali kartę w 15 minut, lecz nowy dekoder po godzinie ponownie się zablokował I twierdzi że dekoder główny nie ma dostepu do sieci LAN, A wszystko jest połączone poprawnie. Już nie mam siły do tego sprzętu, dziś ponownie udaje się do punktu CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Internet od lokalnego dostawcy radiowego Internetu, próbowałem na drugim routerze. Na Infolini dał pomysl żeby udostępnić z telefonu Internet dla dekoderów  I to też nic nie dało, u brata który ma Internet z Play też dekoder się nie odblokował. Probowalem rowniez podlaczyc oba dekodery po kablu do jednego router  i dalej zablokowany. Nawet w punkcie połączyli do swojej sieci I też nic. Uważam że zaczęli sprzedawać sprzęt niedopracowanym oprogramowaniem.

Edytowane przez mati.sokol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jest jakiś pomysł by pogrzebać w routerze, tylko dlaczego to ja mam kombinować z ich winy. Nie każdy potrafi samemu rozwiązywać problemy techniczne np. Starsze osoby. Funkcja autoryzacji Wi-Fi miała ułatwić życie. A, jak na razie, spowodowała brak telewizji.

Właśnie powiedzieli w salonie cyfrowego Polsatu, że problem jest na skalę krajową  I muszą wypuścić aktualizację oprogramowania. Więc nie wiadomo ile przyjedzie na to czekać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 22.10.2018 o 11:53, paskud napisał:

 

Nagrywać się nie da.

 

Dzień dobry

Przymierzam się do przedłużenia umowy i wymiany dekoderów. Chciałbym nie zmieniać już karty dekodera multiroom, tylko żeby odbywało się to automatycznie. Do tego koniecznie opcja nagrywania.

Zaproponowano mi EVOBOX_HD jako główny a EVOBOX LITE jako dodatkowy.

Tylko nigdzie nie znalazłem informacji że do EVOBOX_HD mogę podłączyć dysk zewnętrzny i nagrywanie będzie działało. Konsultant na infolinii twierdzi że tak, nagrywa na dysk zewnętrzny.

Macie jakąś wiedzę jak właściwie jest z nagrywaniem na tym dekoderze?

Jak oceniacie ten zestaw dekoderów, będzie to działać bezproblemowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...