Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX HD - dyskusja ogólna


miras00001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • EVOBOX HD to:
    • intuicyjne menu,
    • szerokie możliwości wyszukiwania programów (oprogramowanie Graphyne od ADB),
    • wbudowany wyświetlacz.
    Specyfikacja: WEJŚCIE SATELITARNE SAT Zakres częstotliwości: 950-2150 MHz Poziom sygnału: od -60 dBm do -25 dBm Złącze: Typu F (IEC 169-24) 75 Ω
    Sterowanie i zasilanie konwertera: Legacy / DiSEqC 2.0 / Unicable zgodny z EN50494, EN50607/22 kHz/ 13 V / 18 V / 0,5 A maks.
    Formaty modulacji: DVB-S2 (LDPC 8PSK, QPSK), DVB-S (QPSK)
    INTERFEJSY WYJŚCIOWE S/PDIF: optyczne złącze TOSLINK, PCM, Dolby Digital, Dolby Digital Plus HDMI: HDMI 1.4b z HDCP i CEC, 1080p/1080i/720p, PCM, Dolby Digital, Dolby Digital Plus LAN: złącze RJ45, 10/100 Base-T/TX, Auto-MDIX USB: złącze typu A; USB 2.0 Host HS/FS, maksymalny prąd wyjściowy <1,3 A
    INTERFEJS WLAN (WI-FI) Standard: IEEE 802.11 b/g/n/ac Częstotliwość pracy: 2,4 GHz: 802.11 b/g/n lub 5 GHz: 802.11 n/ac
    Anteny: Maksymalna moc emisji pasmo 2,4 GHz: 20 dBm Maksymalna moc emisji pasmo 5 GHz: 18 dBm Maksymalna szybkość transmisji: 867 Mb/s
    DANE OGÓLNE Obsługiwane standardy kompresji wideo: MPEG-2/ MPEG-4: SP, ASP / H.264:BP, MP, HP / H.265:HEVC Obsługiwane standardy kompresji audio: MPEG-1 Layer I/II, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, MP3 Napięcie wejściowe adaptera: 230 V AC }10%, 50 Hz } 3 Hz, 1,0 A maks. (zewnętrzny zasilacz) Napięcie wejściowe zasilania dekodera: 11,4 V DC – 12,6 V DC, 2,5 A maks. Pobór mocy dekodera w trybie czuwania: < 0,5 W Wymiary dekodera (szer. × głęb. × wys.): 226 x 158,5 x 52 mm Masa dekodera: ~ 0,5 kg Masa zestawu: ~ 0,8 kg Warunki pracy: Wilgotność 0%-90% bez kondensacji pary wodnej, temperatura pracy od +10oC do +35oC, wewnątrz pomieszczeń, dekoder wymaga swobodnego dopływu powietrza z dołu i z tyłu Temperatura przechowywania: od -20°C do +50°C Wilgotność przechowywania: 0%-90% bez kondensacji pary wodnej
  •  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, deejay_18 napisał:

Tylko szkoda, że EVOBOX HD nie można brać jako multiroom. Dziś dzwoniłem do APS i EVOBOX PVR + EVOBOX LITE nie przechodzi w systemie tylko konfiguracja podstawowy EVOBOX HD + EVOBOX LITE jako multiroom. Ciekawe dlaczego?

Trochę to byłoby dziwne, że wybierając Multiroom, nie miałbym dostępu do nagrywania.

Na stronie CP już pojawiły się nowe dekodery, ale po wyborze głównego dekodera nie można wybrać jaki będzie dodatkowy w multi.

Edytowane przez Kryzys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Dlatego myślę, że panuje bałagan w systemie bo to pierwszy dzień oferty z nowymi dekoderami i obym miał racje. Natomiast prawie pewne jest to, że EVOBOX HD jako multiroom nie wchodzi w grę. Teraz pozostaje kwestia EVOBOX LITE jaką ma przewagę nad obecnymi dekoderami chociaż by nad HD 5500s? Mnie osobiście interesuje tylko opcja EVOBOX PVR + EVOBOX LITE na chwilę obecną nie do wzięcia szkoda.

Edytowane przez deejay_18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, deejay_18 napisał:

Zgadza się. Dlatego myślę, że panuje bałagan w systemie bo to pierwszy dzień oferty z nowymi dekoderami i obym miał racje. Natomiast prawie pewne jest to, że EVOBOX HD jako multiroom nie wchodzi w grę. Teraz pozostaje kwestia EVOBOX LITE jaką ma przewagę nad obecnymi dekoderami chociaż by nad HD 5500s?

 

Wg. instrukcji jest możliwość podłączenia dwóch evoboxów pod unicable. Kwestia tylko tego czy pracują wtedy w multiroom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kubus.kul napisał:

"MULTIROOM

Jeśli dekoder EVOBOX HD jest dekoderem podstawowym w usłudze Multiroom HD, musi być podłączony do lokalnej sieci  komputerowej, do której są podłączone dekodery dodatkowe." - fragment z instrukcji tego dekodera ?

No to chyba wygląda na to, że koniec z wachlowaniem kartami przy multi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek. W instrukcji brak wyszczególnionej karty dostępu warunkowego w części dotyczącej zawartości opakowania. Brak również jakichkolwiek opisów dotyczących karty jak np. w instrukcji Evobox-a PVR. Opisany jest tylko panel przedni i tylny, brak opisów panelu bocznego, czyli możliwe ze nic tam nie ma w tym slotu na kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dodam trochę więcej informacji do mojego wcześniejszego postu. Dekodera Evoboks Lite nie da się dobrać do obecnych dekoderów CP nawet jeśli głównym dekoderem jest Evobox PVR. Wynika to z tego że w nowych Evoboksach autoryzacja będzie odbywała się po Wi-Fi a nie przez przełożenie karty. Natomiast działa to tylko jeśli głównym dekoderem będzie Evoboks HD a dodatkowy Evoboks Lite HD. Więc jeśli ktoś posiada dekoder Evoboks i liczy na dobranie Evoboksa Lite do mr to muszę go rozczarować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi po co Evoboxowi HD natywna obsługa Unicable, skoro nie ma PVR?

Czyżby 1 częstotliwość dla siebie a pozostałe dla MR po Wi-Fi/Ethernet? I wtedy nie musielibyśmy podłączać Evoboxów Lite do anteny? Tak jak to jest w SKY UK, czy było dawniej w n/nc+ Multiroom Premium HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Nowy 123 napisał:

To może dodam trochę więcej informacji do mojego wcześniejszego postu. Dekodera Evoboks Lite nie da się dobrać do obecnych dekoderów CP nawet jeśli głównym dekoderem jest Evobox PVR. Wynika to z tego że w nowych Evoboksach autoryzacja będzie odbywała się po Wi-Fi a nie przez przełożenie karty. Natomiast działa to tylko jeśli głównym dekoderem będzie Evoboks HD a dodatkowy Evoboks Lite HD. Więc jeśli ktoś posiada dekoder Evoboks i liczy na dobranie Evoboksa Lite do mr to muszę go rozczarować. 

Co w takim razie z nagrywaniem programów? Muszę się zdecydować, albo nagrywanie, albo multiroom po sieci? Nie mogę mieć dwóch usług na raz? To jakaś bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podejrzewam, że wkrótce będzie to też dostępne dla Evoboxów PVR. W zakładce ustawienia od dawna jest "Multiroom" - i to jest właśnie zakładka do sieciowego MR. Cierpliwości.

Fajnie, gdyby też zostało to dodane do "starych" dekoderów serii HDxxxx (funkcja klient).

Edytowane przez Vsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...