Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Box 4K


Gość bgmnt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Update z placu boju, tzn. z kolejnymi przetestowanymi usługami na Mi Boxie:

 

Prime Video

Nie wyszukuje się w sklepie Google Play (mimo, że jest nawet podpowiedź przy wpisywaniu nazwy). Trzeba ściągnąć apk i samemu zainstalować z USB. Ja mam "4.7.9 for Xiaomi" i śmiga dobrze, raz tylko (przy nowym Grand Tourze) jakoś w połowie wywaliło mi komunikat błędu podczas odtwarzania, ale po wyjściu do głównego ekranu i wyborze materiału ponownie zaczęło odtwarzać od momentu w którym wystąpił błąd i już nic się nie działo.

Aplikacja w stylu Showmaxa, mogłaby być nowocześniejsza, ale używa się spoko. Z nietypowych rzeczy, preferowane języki napisów najpierw ustawia się w osobnym menu i dopiero potem pojawiają się do wyboru podczas oglądania, domyślnie jest do wyboru tylko angielski. Materiały maks. po 1-2 sek od odpalenia wskakują od razu w najlepszej jakości. Brak profili jak np. w Netflixie, ale można robić swoje listy. Obraz i dźwięk świetne.

 

HBO GO

Dobrze, że jest w końcu oficjalna aplikacja, ale jest niestety słaba - paradoksalnie lepiej się używa ipli (gdzie jest 5 zł drożej, ale z kanałami live HBO, Cinemax i AXN w aplikacji). Nieporządek na ekranie tytułowym, pomieszanie z poplątaniem, po wejściu w seriale na samej górze w "popularne" wisi do obejrzenia np. 9 odcinek 2 sezonu "Młodego Sheldona" i szósty odcinek "Ślepnąc od świateł" - no super, zawsze oglądam seriale od końca... ;). To co się obejrzy czasami wcale nie zaznacza się jako już obejrzane, nawet na polskich serialach domyślnie włącza zawsze polskie napisy do polskiego języka (i nie znalazłem nigdzie możliwości zapisania wyboru na stałe). No i tak samo jak w przypadku oglądania przez stronę obraz startuje w totalnej pixelozie 320p i do osiągnięcia znośnej jakości potrzebuje czasami kilku, a czasami kilkunastu sekund. Wydaje mi się, że ogólna jakość obrazu jest lepsza niż przez www, ale to nadal co najwyżej takie telewizyjne HD. Brak profili (jest tylko opcja kids), brak dostępu do kanałów live, brak list odtwarzania, brak możliwości zrobienia jakichkolwiek preferowanych ustawień. Jak na tyle czekania to kiepsko...

 

Ogólnie obie te aplikacje jeśli chodzi o usability to są daleko za Netflixem, aplikacją YT czy nawet zwijającym się Showmaxem, zwłaszcza HBO GO.

Oferta jest oczywiście najwazniejsza, ale dobrze byłoby gdyby apki też wyszły trochę ponad standard Smart TV z 2010 roku. Amazon podobno ma robić jakieś większe zmiany niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja mam pytanie  czy warto? 

Opisze sytuacje mam Apple TV 4k ps4 pro i starszy telewizor z Android TV 7.0 i teraz pytanie czy warto kupować Mi Box S w zasadzie tylko do ipla TV i Player Plus na android tv 7.0 jeszcze te aplikacje chodzą ale ledwo i nie wiem czy czekać na aplikacje na ps4 lub apple tv czy szukać i kupić po kosztach z Ali exspres mi box s (cena około 260zł trochę sobie poczekam ale aż tak nie zależy mi na czasie tylko nie wiem czy warto) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto? To zależy od twoich oczekiwań.Ja mi Box kupiłem dla wygody. Tv w sypialni 42 cale stara plazma przy której nie mam podpiętego żadnego dekodera. Aby mieć telewizję i nie bawić się w podpinanie kablami laptopa do tv ,lub oglądania na laptopie z małym ekranem,to mi Box mi w zupełności wystarcza.Mam Ipla z pakietem kanałów filmowych i serialowych i WP Pilot,oraz CDA i kilka innych podstawowych aplikacji.Dla mnie w sam raz.Tym bardziej że cena nie jest wygórowana w przedziale 200-300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Artek_ miałem Apple TV, kupiłem Mi Boxa najpierw jako ciekawostkę (bo też brakowało mi aplikacji typu iPla, TVP VOD, Player, WP Pilot itp), ale urządzenie okazało się na tyle dobre, że zupełnie zastąpiło Apple TV ;).
Nawet Airplay z Maka/iPhone'a działa bez problemów dzięki apce Airscreen. Teraz niedawno jeszcze doszły transmisje w 4K w iPli na Androidzie itd.. :)

Jeśli chodzi o smarta w naszym kraju to Android TV to teraz najlepsze rozwiązanie (tylko porządny, a najtańszym z porządnych jest właśnie Mi Box).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tyle że ja mam już android tv w wersji 7.0 który na moim tv nie będzie już aktualizowany jak przestanie śmigać to z przyjemnością odpalę moje Apple TV bo tak responsywnej kostki ze smart tv jeszcze nie widziałem jedyne czego mi brakuje to właśnie ipla i player plus a nie sadze żeby te aplikacje wyszły na Apple TV..... i teraz pytanie czy czekać aż ipla przestanie działać na 7 i wtedy kupić mi boxsa jeśli aplikacje nie pojawia się na ps4 albo Apple TV czy już kupić mi box i przestać męczyć się z Androidem 7.0 na tv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz telewizor, więc trudno mi się odnieść do jakości działania Android TV na nim, ale responsywnosć i szybkość Mi Boxa jest taka sama jak Apple TV.

Nie ma to nic wspólnego z tymi zamulającymi Android TV np. na starszych telewizorach Philipsa, gdzie YT odpala się 10 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie nie ma problemów z wifi, Mi Box stoi jakieś 15 metrów od routera.

HBO GO też śmiga bez żadnych problemów (poza standardowymi dla usługi - czasami nie zapamiętuje obejrzanych odcinków itd).

Jedyna problemowa aplikacja to Prime Video, raz na jakiś czas podczas odtwarzania wywala błąd i trzeba wyjść do menu i włączyć materiał  ponownie (startuje od momentu w którym przerwało).

Tyle, że Amazona nie ma oficjalnie w sklepie (na Androida jest tylko na Firesticka i nVidia Shield) i trzeba wrzucać apk, jest 20 wersji do wyboru i możliwe, że wśród tych jest jakaś 100% bezproblemowa. Ta co mam jest rozpoznawana właśnie jako Shield przy parowaniu urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyłem cały sezon "Ślepnąc od świateł" i kilka krótszych rzeczy bez najmniejszego problemu.

 

Dziś swoją drogą przyszedł update Androida i jeden z punktów to "fix wifi stability issues" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, darius010 napisał:

Jak sytuacja z zasięgiem WiFi, bo czytam że są problemy. 

I jak dział HBO GO, przycina się?

Ja również, tak jak kolega wyżej nie mam problemów z działaniem połączenia WiFi w tym urządzeniu. Generalnie miałem jedynie na początku problem z yt, kapryśnie działała ta aplikacja ale po aktualizacji do nowszego Androida problem minął. Jeśli nie masz wygórowanych wymagań to naprawdę nie widzę powodu, by dopłacać do shielda. 

HBO GO używałem przez miesiąc tylko co prawda ale nie przypominam sobie żadnych problemów z aplikacją, seriale działały jak w każdej innej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rotalplus te aplikacje mają poniżej 100 MB, razem z cache zajmują kilkaset :).

37 minut temu, _Artek_ napisał:

A ja dalej mam problem z tym że to xsiaomi jak czytam co oni potem robią z danymi to chyba dołożę te 300zl i kupie shielda choć wiem że#xsiaomi lepsze…

I tak głównym benenficjentem Twoich danych jest Google ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon działa od momentu od kiedy HBO GO ma w ogóle apkę na Android TV, czyli od pół roku ;).

@_Artek_ nie widzę różnicy. Zresztą Mi Cloud nawet w tym urządzeniu nie ma, natomiast Google masz obligatoryjnie.

Jeszcze co do miejsca, to można podpiąć pendrive USB, jeśli ktoś np. chce na tym sprzęcie mieć jakieś swoje foty, muzykę itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kogoś interesowało - Xiaomi mi box S działają na nim (tv HD):

- hbo go (z google play)

- nc+go tablet (jakość do "1080p") 

- horizon go ( z nią mam największe problemy, niektóre kanały w hd, niektóre jak PS News niezła pixeloza)

- vectra tv online (do "1080p")

- amazon prime (nie mam konta premium, ale zwiastuny działają w HD)

- ITV Hub

- BBC iPlayer

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobrze, że dziś pominąłem aktualizację Android TV ;).

 

https://arstechnica.com/gadgets/2019/04/google-pilot-program-puts-a-row-of-ads-on-the-android-tv-home-screen/

 

W skrócie, Google wprowadziło "pilotażowo" pasek z reklamami na ekran startowy. Dotyczy to nie tylko Mi Boxa, ale też nVidia Shield, telewizorów Sony itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...