Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Box 4K


Gość bgmnt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.05.2019 o 18:06, darius010 napisał:

Zauważyłem, że czasm wyskakuje mi nieobsługiwana rozdzielczość w tv. Ustawiłem na sztywno 4k 50hz - wystarcz jeszcze raz włączyć i jest ok. Kiedy jest auto wybiera 720p - wtedy ten błąd nie wyskakuje. Why?

Jakim cudem twój telewizor może nie obsługiwać 60Hz? Przecież to 60 fps to standard od czasu wprowadzenia HDTV i porzucenia PAL. Wszystkie telewizory HD i HD Ready obsługują 60 Hz, tym bardziej 4K.

 

To nie problem z telewizorem, tylko z chińskim badziewiem. W internecie pełno jest opinii że Mii Box dławi się przy video z wyższym bitrate (nawet w 1080p) i praktycznie każdym z 60 fps. Pewnie dlatego sam automatycznie ustawia się na 720p - przy takim ustawieniu się nie dławi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 fps to żaden standard, chyba, że dla konsoli do gier ;).

Natomiast Mi Box nie ma żadnych problemów zarówno w 1080p/60 jak i 4K/60, a testowałem go już z paroma tv i projektorami. Choć ten drugi tryb wymaga oczywiście już odpowiedniego kabla HDMI i TV wspierającego HDCP 2.2, a są takie telewizory 4K (modele od 2015 roku w dół), które tego nie mają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bugmenot napisał:

60 fps to żaden standard, chyba, że dla konsoli do gier ;).

Natomiast Mi Box nie ma żadnych problemów zarówno w 1080p/60 jak i 4K/60, a testowałem go już z paroma tv i projektorami. Choć ten drugi tryb wymaga oczywiście już odpowiedniego kabla HDMI i TV wspierającego HDCP 2.2, a są takie telewizory 4K (modele od 2015 roku w dół), które tego nie mają.

 

Oczywiście że 60 fps to standard telewizyjny. Dawniej, w epoce analogowych CRT istniały dwa standardy telewizyjne: NTSC (30 lub 60 Hz z przeplotem lub progresywnie) oraz PAL (25 lub 50 Hz z przeplotem lub bez).

 

Ale ponieważ Europa jest zacofana i na technologicznej mapie świata absolutnie się nie liczy, wraz z wprowadzeniem cyfrowego standardu HDTV uwzględniono jedynie amerykańsko-japoński format 30/60 Hz i każdy telewizor cyfrowy musi wspierać minimum 60 Hz.

Poza tym, ten cód chińskiej technologii dławi się nawet przy odtwarzaniu niezabezpieczonego DRM video, a HDCP wymagane jest tylko do transmisji chronionych treści. I jeśli jakiś film wymaga HDCP w wersji wyższej niż obsługiwana przez telewizor, to najzwyczajniej się nie odtwarza wcale lub odtwarzacz wywala plansze o ochronie praw autorskich, a nie odtwarza i przycina. Także daruj sobie te bajeczki o mitycznym HDCP.

 

No i komputerki SBC z GPU Mali też mają często problemy z video 4K - obraz się rwie albo desynchronizuje z audio.

 

I dlatego jedne produkty AV (np. Dune lub Popcorn Hour) pomimo słabej specyfikacji na papierze potrafią kosztować grube pieniądze, podczas gdy inne (chińskie STB z androidami) pomimo mocarnych (na papierze) chipów sprzedaje się za grosze. Bo z tymi pierwszymi nie ma żadnych problemów i odpalają każde video jakie wrzucisz, nawet z gigantycznym bitrate lub 120 Hz, a te drugie… jak widać.

 

Szkoda że Sigma Design zdechło…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard dla filmów kinowych (i porządnych wydań bluray) jak i wyskobudżetowych seriali to 24 fps - tak nakręcono chociażby netflixowe "Narcos" czy "Stranger things".

Natomiast standard telewizyjny w PL to 1080i/50 czyli w rzeczywistości z 25 klatkami.

Jeśli oglądasz materiały nakręcone w ten sposób na 60 Hz to gratuluje, "efekt teatru" z pewnością potęguje hi-endowe doznania ;).

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Według mnie MiBox. Chromecast to tylko strumieniowanie aplikacji z telefonu - w dodatku tylko tych wspierających Chromecasta, a ich nie ma za wiele - lub z przeglądarki w komputerze. 

 

MiBox to urządzenie zastępujące pełnoprawne Smart TV + baza aplikacji ze sklepu Play. 

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Muszę zadać ponownie pytanie odnośnie oglądania  NC+ na tym sprzęcie.

Pytam bo czas coś kupić, a rozpiętość cenowa spora.

Xiaomi to taniocha w porównaniu do np. Zoomtaka tego najsilniejszego, a i są inne sprzęty.

Więc jak idzie to NC+ i Netflix i czy pamięci nie braknie instalując parę aplikacji?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tracer10 napisał:

 

Więc jak idzie to NC+ i Netflix i czy pamięci nie braknie instalując parę aplikacji?

Pozdro

Można powiększyć pamięć o kartę pamięci i instalując aplikacje na niej w razie potrzeby.Jak w telefonie.Oczywiście mając na uwadze także procesor.

Edytowane przez ARTIPAPK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Muszę zadać ponownie pytanie odnośnie oglądania  NC+ na tym sprzęcie.

Pytam bo czas coś kupić, a rozpiętość cenowa spora.

Xiaomi to taniocha w porównaniu do np. Zoomtaka tego najsilniejszego, a i są inne sprzęty.

Więc jak idzie to NC+ i Netflix i czy pamięci nie braknie instalując parę aplikacji?

Pozdro

Obie aplikacje działają poprawnie z tym że do obsługi nc+ potrzebna jest mysz albo lepiej airmause. Jeżeli nie będziesz za dużo wymagał od miboxa to daje radę, ma swoje bolączki o których możesz poczytać na niejednym formum, mojego egzemplarza większość nie dotyczy i pracuje poprawnie.

Co do pamięci to faktycznie jak zainstalujesz dużo aplikacji to jest jej trochę mało. Koledzy powyżej mają rację da się rozszerzyć pamięć ale nie wszystkie dane można na nią przenieść a na pewno nie można przenieść wszystkich danych. Jak dla mnie takie rozwiązanie działa np taka baza kodi bez problemu londuje na pamięci zewnętrznej.

Moim zdaniem do oglądania serwisów typu nc+, netfix, Ipla czy apki typu kodi nic więcej niż miboxa nie jest potrzebne. Może i są lepsze boxy ale nie za te pieniądze a boxy z androidem telefonowym mają problemy z certyfikatami ale to już inna bajka.

 

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Halo... potrzebuje informacji jakiegoś znawcy. Czy Xiaomi Mi Box 4KXiaomi Mi Box S 4K... to to samo czy różne urządzenia? Bo widzę rózne zapisy. Gdzieś czytałem że lepiej kupić wersję S...

Znajoma szuka urządzenia co by dobrze działał Netflix na tym i HBO GO... a kompletnie nie mam styczności z tymi urządzaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S 4K jest nowszy. Prosto z pudełka ma Androida 8.1 (4K kupujesz z 6.0 i aktualizuje się do 8.0). Bebechy mają te same (ARM Cortex A53, 2 GB RAM).

Główne rożnice to obudowa i pilot - Ska ma klawisz Netflixa na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę więcej różnic np w wersji S po optyku nie chce działać DD+ coś tam jest wykastrowane w oprogramowaniu, ta wersją nie ma również pilota na podczerwień tylko BT chociaż to nie jest problem bo bardzo dobrze działa pilot od tv po HDMI CEC. Starsza wersja miała trochę kłopotu z aktualizacjami (trzeba było często restartować boxa) ale z tego co czytałem to się już unormowało. Do Netfixa i HBO każda wersja będzie dobra. Trzeba się również nastawić na wi-fi 5Ghz bo na 2,4 to się nie da używać tego sprzętu.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnych problemów z wifi na 2.4 GHz, router kilkanaście metrów dalej za ścianami.

Natomiast historie z problemami z dźwiękiem przestrzennym po kablu optycznym dotyczą każdej wersji boxa i najczęściej rozwiązaniem jest cudowanie z Kodi, które coś tam transkoduje, ew jeśli ktoś naprawdę musi to tak podłączyć to jest HDMI Extractor.

Wyboru i tak nie ma znacznie droższy Shield, podobnie jak i Apple TV nie mają w ogóle wyjścia optycznego ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...