Skocz do zawartości

Tagi dla wątków kanałów - pomysły, dyskusja


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy system forum pozwala na tagowanie wątków i moglibyśmy to wykorzystać, aby pozbyć się nawiasów kwadratowych z (mało zrozumiałymi) skrótami wskazującymi na dostępność u operatorów.

 

Główną zaletą tagów jest to, że po kliknięciu na jeden - dostajemy listę tematów z tym tagiem. To by pozwoliło np. po kliknięciu tagu nc+ dostać listę kanałów obecnych w nc+.

 

Wstępnie wdrożyłem to na próbę na razie tylko dla dwóch pierwszych stron w dziale Polskie kanały FTA/CI, aby nie namieszać bez szerszego przedyskutowania sprawy.

 

Nadając tagi mam już pewne wnioski:

  1. Musi zniknąć oznaczenie "ALL"
  2. Można dołożyć oznaczenie TV naziemna, zbierające kanały z DVB-T
  3. Tag sieci kablowe ma moim zdaniem sens tylko dla kanałów, które nie są dostępne nigdzie indziej - dodawanie ich do wszystkiego jest IMHO bez sensu, bo czasami w jakichś kablówkach dane stacje są, czasami nie, oznaczenie stałoby się niejasne. Myślę, że powinno ono znaczyć tyle co "dostępne wyłącznie w wybranych sieciach kablowych"
  4. Uważam, że jeśli kanał jest FTA, to powinien mieć też oznaczenia platform, jeśli jest na liście kanałów w dekoderach (w ramach LCN, bez konieczności ręcznego wyszukiwania), co wydaje mi się IMHO logiczne, bo np. chyba każdy się zgodzi, że STARS.TV jest i w nc+ i w Cyfrowym Polsacie, więc po kliknięciu w tag nc+ - powinien być widoczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że oznaczenie FTA mogłoby być zważywszy na to że niektóre kanały w Cyfrowym Polsacie trzeba wyszukać. Ja z kolei zastanawiam się czy konieczne byłoby pogrupowanie stacji telewizyjnych i radiowych w subfora i tagi pod kątem własnościowym czy też tak jak ma to mieć miejsce na konkurencyjnym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie DVB-T będzie bardzo przydatne, na podobnej zasadzie co oznaczenia platform. Zgadzam się też całkowicie z punktem 4. Kanały FTA, które są na liście operatora powinny mieć jego oznaczenie, natomiast te, które mimo niekodowanego przekazu nie są oficjalnie na liście (dotyczy głównie CP) tego oznaczenia mieć nie powinny. Aczkolwiek samego taga FTA także bym przy tych stacjach zostawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Poland napisał:

Myślę że oznaczenie FTA mogłoby być zważywszy na to że niektóre kanały w Cyfrowym Polsacie trzeba wyszukać. Ja z kolei zastanawiam się czy konieczne byłoby pogrupowanie stacji telewizyjnych i radiowych w subfora i tagi pod kątem własnościowym czy też tak jak ma to mieć miejsce na konkurencyjnym forum.

Za dużo kombinacji. Jak zwykle.

 

Tagi dla platform cyfrowych - tak.

Tagi dla DVB-T - tak.

Tagi dla kanałów FTA - tak, ale z jakimś rozróżnieniem, żeby było jasne czy są w EPG czy nie ma, jak to jest obecnie np. z Red Carpet TV (nc+) czy TV Okazje (Cyfrowy Polsat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii FTA jestem raczej za tym, żeby tagi platform dostawały te kanały, które są na liście w dekoderach - z rozróżnianiem będzie problem techniczny, bo tag "Cyfrowy Polsat" i np. "Cyfrowy Polsat (nie na liście)" to będą dwa różne tagi, co jest niezbyt pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita Subfora przydałyby się celem pogrupowania samych tematów od na przykład strony własnościowej a w przypadku Telewizji Polskiej w subforach można by zawrzeć nie tylko kanały ale i serwisy informacyjne. To samo w przypadku radia gdzie można by zawrzeć główne stacje i pozostałe w dwóch subforach.

Tagi DVB-T i FTA jak najbardziej powinny być a DVB-T powinien zawsze gdy kanał jest w telewizji naziemnej - problem tylko pojawia się w przypadku TV Mobilnej gdzie już raczej mógłby być jej własny tag.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita W kwestii tagu FTA rozumiem ale jest drobny problem w kwestii DVB-T gdzie tag też powinien być ale TV Mobilna nie powinna być do niego wliczana. Inna sprawa jest też taka czy tagiem DVB-T będziemy też oznaczać stacje z lokalnych multipleksów i stacje zagraniczne.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FTA do DVB-T - można się zastanowić, jakiś sens jest, bo tag zbierałby wtedy generalnie wszystko, co jest "za darmoszkę".

 

Tagu TV Mobilnej bym nie tworzył, raczej też do kanałów z TV Mobilnej nie dodawałbym DVB-T. Myślę, że tagi powinny przede wszystkim ułatwiać znalezienie tego, co ma się potocznie na myśli i przez DVB-T rozumiemy jednak głównie kanały bezpłatne z naziemnej. Wrzucenie tam Polsatu Sport byłoby nawet wręcz mylące dla osoby "nie w temacie". Tym bardziej idąc tym tropem - nie dla DVB-T przy stacjach zagranicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czekam jeszcze na opinie, czy ktoś może chce coś dodać lub ma jakieś pomysły?

 

Np. podskoczył w dziale temat o kanale Polsat 1, który nie jest dostępny w żadnej polskiej platformie ani sieci kablowej (to samo tyczyć się będzie iTVN) - tu bez tagu, czy robimy coś na siłę (np. dla zagranicy)?

 

Nie chcę się z tym pośpieszyć, bo jak zauważyłem w tym systemie jest tak, że jeśli nadam tag, a później chciałbym go poprawić, to muszę każdy wątek edytować osobno - tag nie zmieni się dla wszystkich po edycji jednego. Dlatego żebym się nie narobił na darmo - wolę pozbierać jeszcze nieco opinii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Polsatu 1, iTVN i TVP Polonia wrzuciłbym tag o którym mówisz :)

Moja propozycja to jest twój dotychczasowy plan + tag TV Naziemna + tagi w radiu: stacja ogólnopolska, stacja sieciowa, stacja lokalna + ewentualny osobny tag dla serwisów TVP.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...