Skocz do zawartości

Forum SAT Kurier: dyskusja, propozycje


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba poprawić:

 

- Post pod postem, nie pojawia się w ''najnowszych postach'' tak jak to kiedyś było

- Najlepiej, żeby w  ''najnowszych postach'' fragment postu nie pojawiał się pod tematem. Wcześniej był sam temat i było bardziej przyjemniej dla oka i estetycznie.

- Czasem gdy ktoś napisze w jakimś poście, a potem następna osoba, to w ''najnowszych postach'' pokazuje się jeden wątek dwa razy.

 

I chyba na razie to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam, się czy istniałaby taka opcja filtrowania postów najstarsze/najnowsze podobnie, jak wygląda to na głównej stronie SK przy wpisach? Ułatwiłoby to poruszanie się w wybranym przez siebie temacie i nie trzeba byłoby tyle rolkować lub przesuwać po ekranie w sam dół.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post do odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu w obserwowanej zawartości nie pokazują  się w pierwszej kolejności tematy na które ktoś odpowiedział i które jednocześnie obserwuję?  W poprzedniej wersji była zawartość i było wszystko pokazane. Tematy z odpowiedziami były na samej górze.

I dlaczego zmniejszył się mój licznik postów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O liczniku postów było - posty z kosza nie były odliczane z liczników. Przeliczenia liczników są obciążające, więc robione były co jakiś czas. Teraz takie przeliczenie zostało zrobione i z liczników odjęto wszystko, co z kosza wyleciało. Pisałem o tym, bardzo proszę przejrzeć w całości obydwa tematy - i propozycji i błędów, bo jeśli będę musiał powtarzać coś, co już pisałem, to tylko bym bardziej zmniejsza już niewielką ilość czasu jaką aktualnie mam na forum. O tym widoku w obserwowanych pisali chłopaki w dziale problemów, może znajdziesz tam jakąś podpowiedź, bo i ta opcja ma sporo ustawień ;)

 

@dana - całe archiwum shoutboxa jest, natomiast nie ma aktualnie sposobu szybkiego przeglądania, można się cofać przez "Załaduj więcej" po dojściu do końca", będę to badał, ale ma to jednak niski priorytet. W ogóle Shoutbox jako taki powinien być raczej szybką platformą wymiany krótkich myśli. Nawet mam wrażenie, że historia ponad 30 dni powinna być kasowana, bo magazynowanie czatu, gdzie w dużej mierze są bardzo luźne dyskusje - nie czuję, aby miało sens. Zresztą kiedyś tak było i SB trzymał tylko kawałek historii, przy IPB3 albo się tego nie dało ustawić, albo zapomniałem i tak się magazynowała historia 3 lata do tyłu :) W każdym razie nic się nie straciło - przeniosłem to. Natomiast przyjaciół na SB nie ma - taką rolę ma pełnić możliwość obserwowania użytkowników na forum, dzięki czemu można dostawać powiadomienia o tym co przyjaciel na forum robi, np. w jakim temacie dodał odpowiedź. Wydaje mi się to bardziej przydatne. Nie ma też listy obecnych, bo SB inaczej działa, taka lista wyświetlałaby wszystkich, którzy akurat są na stronie głównej forum, co byłoby nieprzydatne. To raczej tak zostanie.

 

@Patjyk - mogę pomniejszyć, aktualnie jest 95%, pomyślimy, natomiast co do drugiego postu - pkt. 2 jest już w błędach, 1 i 3 tam dopiszę.

 

@Tomo21 i @Blue TV - nie wiem, czy są opcje do zmiany w kanale domyślnym, zbadam to przy wolnym czasie, ale jakby co - każdy może sobie stworzyć sam dowolny kanał aktywności z dowolnymi ustawieniami wyświetlania i ustawić go jako domyślny, co sprawi, że po kliknięciu w aktywność posty będą się od razu wyświetlały zgodnie z własnymi preferencjami, w ramach tego co tam da się pozmieniać ;)

 

@1982misiek @Krzysiek_ @Peterownys i @JokerX - kwestia czegoś ciemniejszego jest dopisana w pierwszym poście, będę o tym pamiętał

 

@TVManiac - 1 jest już w błędach, też będę to badał, bo podzielam uwagę, 2 - nie wiem, dopiero będę się temu musiał przyjrzeć gdzie i o jaki widok dokładnie chodzi, 3 - pomyślimy o tym pod koniec miesiąca lub w październiku.

 

@maks27 - tak, to jest do poprawki po stronie portalu, mamy to na uwadze, chwilowo się z tym wstrzymałem - najpierw chcę rozwiązać te zamułki, żeby później czytanie listy wątków z forum nie blokowało portalu. Zrobimy ;)

 

@shark - sortowanie/zmiana kolejności? Nie wiem, do zbadania na później...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takiej kolorystyce forum, jak poniżej?

 

forum_ipb_stylistyka.png

 

Forum pokazane na powyższym obrazku to też jest forum typu IPB. Wersja podobna do naszej obecnej.

Co wy na to? Podoba wam się?

Mi bardzo się podoba! :D Kolorystyka ta jest ładnie stonowana, nie razi tak w oczy, jak nasza obecna biała. Ładnie też kontrastuje, przez co jest dobrze czytelna i przyjemna dla oka. :)

Istnieje tam też możliwość przełączenia na wersję ciemną, która wygląda tak:

 

forum_ipb_stylistyka_dark.png

 

W mojej ocenie lepiej wygląda wersja jasna. Ciemna nie podoba mi się za bardzo :) Ale oczywiście na naszym forum też mógłby być taki "przełącznik" dla wersji jasnej i ciemnej. ;)

 

Liczę na to, że Admin, jak już upora się z ważniejszymi problemami i sprawami, zajmie się też i tym tematem. ;):roll:

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila zabawy CSS-em i takie efekty: 

 

forum.png

forum2.png

 

Jak ktoś chce mieć taki wygląd u siebie, to wystarczy doinstalować do przeglądarki dodatek zmieniający CSS strony (do Chroma jest to np. User CSS - https://chrome.google.com/webstore/detail/user-css/okpjlejfhacmgjkmknjhadmkdbcldfcb). Potem wejść na stronę forum, uruchomić dodatek, wkleić do niego poniższy kod CSS i odświeżyć stronę (F5) :)

body {
	background-color: #0000001a;
}

.ipsDataItem {
	border-bottom: 1px solid #0000001a !important;
}

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tyle tylko, że ja nie korzystam z przeglądarki Google Chrome. Korzystam z Mozilla Firefox.

A poza tym, aby to działało poprawnie to pewnie musi być w przeglądarce ustawione zapamiętywanie cookies i może czegoś tam jeszcze. :roll:

Ja akurat mam ustawione tak, że "ginie" kompletnie wszystko w momencie zamknięcia przeglądarki. I nie chcę tego zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Barti napisał:
Tak, tyle tylko, że ja nie korzystam z przeglądarki Google Chrome. Korzystam z Mozilla Firefox.
A poza tym, aby to działało poprawnie to pewnie musi być w przeglądarce ustawione zapamiętywanie cookies i może czegoś tam jeszcze. :roll:
Ja akurat mam ustawione tak, że "ginie" kompletnie wszystko w momencie zamknięcia przeglądarki. I nie chcę tego zmieniać.

 

Do Firefoxa też są takie dodatki. I nie ma to nic wspólnego z cookies.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, xut2zs napisał:

Taka kolorystyka też nie jest zła. https://forum.vectraklub.pl/

 

Noo, zła nawet nie jest. Szkoda tylko, że nie da się normalnie wejść w jakiś wątek i też zobaczyć. Na forum tym wymagana jest rejestracja. A ja nie zamierzam tego tam robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Barti napisał:

 

forum_ipb_stylistyka_dark.png

 

W mojej ocenie lepiej wygląda wersja jasna. Ciemna nie podoba mi się za bardzo :)

A znowu dla mojego oka przyjaźniejsza się wydaje czarna odsłona forum ? fajnie gdyby był wybór skórki, każdy by wybrał co jemu lepiej się podoba. Ale to już kwestia kosmetyczna, ważniejsze są te lagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...