Jump to content
Mr. Orbita

Odświeżone Forum SAT Kurier: dyskusja, propozycje

Recommended Posts

Propozycja zmiany:

Natychmiastowa likwidacja tych plusów, minusów, serduszek i innych głupot oceniających wypowiedzi. Kiedyś już coś podobnego było, wymknęło się z pod kontroli i zostało zlikwidowane. Teraz będzie podobnie...

• Thanks 1
  • Haha 1
  • Confused 3
  • Upvote 2

Ależ niech będą, tylko jawne.  To dobrze wpływa na dyskusję.

Teraz jakiś zakompleksiony anonim do każdego mojego postu daje minusa :))..

• Upvote 3

Wkurza mnie pewna kwestia: w poprzednim IPB była możliwość zmiany edytora na tekstowy (możliwość samodzielnego wpisywania bbcode), teraz takiej opcji nie ma lub jest ona gdzieś głęboko schowana, przez co nie mogę jej znaleźć... :/ Ten obecny edytor jest przaz to dla mnie potwornie uciążliwy (edycja wykazów stała się przez to strasznie trudna)... :/

• Upvote 1

45 minut temu, bugmenot napisał:

Bez różnicy. Ktoś jawnie zminusuje czyjeś wpisy w odwecie tamten zrobi to samo i wojenka gotowa. I nie będzie ważna merytoryka wypowiedzi, tylko sympatie, antypatie, sprzeczki, kłótnie, wojny i wojenki. To już tutaj było...

BTW

Te minusy łapiesz ode mnie. Dlaczego? Bo mogę a ogólnie Cię nie lubię. Doskonały przykład, by pokazać bezsens takiego rozwiązania i optuję za jego likwidacją.

Edited by vigoo
  • Upvote 1

46 minut temu, bugmenot napisał:

Ale Ty widzisz, bo powinny przychodzić Ci powiadomienia.

@vigoo

To, że to Ty wiedziałem z 99% pewnością po 2 minutach poklikania po profilach mojego fanklubu, stąd mój post :).

Błędem jest to, że nie ma limitu plusów/minusów i nie są jawne i tyle. Gdyby to było widoczne to byś nie robił jawnie z siebie głupka przed innymi minusując ciągle tą samą osobę.

@Patjyk

Przychodzą, ale z informacją, że zrobił to "ktoś". Ale jak się pisze w miarę madrze, a ma się 3-4 osoby "fanklubu" to łatwo ustalić co i jak. Tylko nie wszystkim musi się chcieć. a jak widać @vigoo np. się tymi punkcikami wybitnie przejmuje..

Edited by bugmenot

W jakim celu pojawiła się funkcja "polubień" postów?

Przed chwilą jeden z userów, tak dla zasady zminusował 9 moich postów.

Jak się kogoś nie lubi to zawsze będzie tak to wyglądało.

Już to było przerabiane 2 lata temu...

• Like 1
  • Haha 2

Może po prostu zasłużyłeś na takie oceny 🤔 😊

Edited by Mr. Orbita
Wycięty offtopic - o problemach dyskutujemy w wątku problemów.
  • Upvote 2

Ja już przerabiałem tego usera dwa lata temu.

Sytuacja się powtarza. Sam nic prawie nie pisze,  a sobie używa względem mojej osoby. 

Mam nadzieję że moderatorzy zajmą się ta sprawą.

Nie wiem czy ktoś pisał już, ale z listy nieprzeczytanych treści po kliknięciu w dany temat przerzuca na jego początek zamiast do pierwszego nieprzeczytanego posta (przynajmniej domyślnie tak jest).

Ja testowałem plusy i minusy czy jest limit (chyba nie ma), ale każdemu dałem tyle samo, albo więcej plusów, żeby nie był stratny :).
Trzeba to uregulować jakimś limitem i wyświetlaniem userów i będzie dobrze.

• Upvote 1

42 minuty temu, kingofsouth napisał:

Ja już przerabiałem tego usera dwa lata temu.

Sytuacja się powtarza. Sam nic prawie nie pisze,  a sobie używa względem mojej osoby. 

Mam nadzieję że moderatorzy zajmą się ta sprawą.

Nie wszyscy muszą się zgadzać z tym co piszesz, z czym się dzielisz. Bez względu na to jaka jest tego ilość. Na tym chyba polega wolność w wyrażaniu swoich odczuć, opinii, itd. Tak samo jak z pozostałymi osobami. A jeśli ktoś nie potrafi do siebie przyjąć negatywnych ocen, krytyki czy uwagi, to problem stoi po tej osobie, a nie oceniającej 😉

Widzę,  że się nie rozumiemy.

Czym innym jest nie zgadzanie się z czyjąś opinią, a czym innym negowanie wszystkiego co się napiszę nawet nie czytając danego posta.

Pisałem,  że to przerabialem jak była już taka opcja "plus, minus". 

Edited by kingofsouth
  • Like 1

@Emil.1603 jeżeli ktoś otwarcie pisze, że daje minusy "bo Cię nie lubi" to jednak problem ma głównie ze sobą ;).

Te plusy i minusy służą żeby ocenić wartościowego (albo nie) posta, a nie swoje odczucia względem osoby.

• Upvote 6

Ale ja mówię o tym samym. Personalne obiekcje można zostawić sobie na prywatne pogawędki w komunikatorze.

Ja bym zostawił takie reakcje: "Lubię to", "Popieram", "Dzięki" i "Haha". Bez tych reakcji negatywnych. Podoba Ci się post, chcesz podziękować - klikasz reakcję, autorowi będzie miło. Nie podoba się, nie zgadzasz się - zawsze możesz odpowiedzieć w kolejnym poście przedstawiając swoje zdanie. 

Edited by maniek357
  • Upvote 1

Przeżywacie jak dzieci w przedszkolu z tymi minusami. Ja mam to gdzieś czy mam minus,plus czy coś tam jeszcze.

• Upvote 2

10 godzin temu, maniek357 napisał:

Ja bym zostawił takie reakcje: "Lubię to", "Popieram", "Dzięki" i "Haha". Bez tych reakcji negatywnych.

Bardzo dobry pomysł.

• Upvote 1

2 godziny temu, leonk1974 napisał:

Przeżywacie jak dzieci w przedszkolu z tymi minusami. Ja mam to gdzieś czy mam minus,plus czy coś tam jeszcze.

Gorzej będzie jak przez jakieś głupie minusy dostanę punkt ostrzeżenia lub bana na koncie..

• Upvote 2

A ja mam taki sposób na jasne tło. Zamknąć pełny ekran w przeglądarce i zwęzić okno przeglądarki. Jak się ustawi jakąś ciemniejszą tapetę na pulpit, to nawet teraz, znaczy wieczorem, nie jest źle.

6 godzin temu, maniek357 napisał:

Ja bym zostawił takie reakcje: "Lubię to", "Popieram", "Dzięki" i "Haha". Bez tych reakcji negatywnych. Podoba Ci się post, chcesz podziękować - klikasz reakcję, autorowi będzie miło. Nie podoba się, nie zgadzasz się - zawsze możesz odpowiedzieć w kolejnym poście przedstawiając swoje zdanie. 

No i wygląda na to, że tak zostało właśnie zrobione. I spoko :).

• Like 1
  • Upvote 1

Dziękuję moderatorom,   że zbadali tą sprawę i podjęli taką decyzję.  

Edited by kingofsouth

Jeśli chodzi o wygląd, to w poście @Barti - to są skórki. Unikam ich instalowania, bo później przy aktualizacjach całego silnika jeśli autor nie zrobi jednocześnie aktualizacji, a coś się pozmienia, to jest z tego tylko problem. Jeśli zmiany, to będą raczej w samej kolorystyce (popatrzę jak będę miał coś wolnego czasu pod koniec miesiąca lub w październiku, naprawdę teraz nie dam rady latać po opcjach, szukać i dłubać, widzicie o której odpowiadam), może ewentualnie pojawi się jakaś skórka dodatkowa jako alternatywna, ale bez gwarancji działania (jeśli autor ją porzuci, to usunę). Można byłoby się bawić w robienie i aktualizowanie własnej skórki, ale przykro mi - kompletnie nie mam na to czasu. Gdybym się zajmował tylko forum, to byłoby tu Eldorado, a tak to wyrywam tylko chwile z własnego czasu wolnego, którego i tak mam za mało. Cierpliwości - będziemy ogarniać, ale stopniowo.

@Linz - pogrubienie w którym miejscu?

@SatExpert - nadal jest, kliknij w Źródło dokumentu i jest tryb "kodu". Ale wydaje mi się, że BBCode zostały w ogóle porzucone, nie wiem, czy są akceptowane, nie testowałem tego, ktoś już zgłaszał problemy, ale to decyzja IPB.

@killerów dwóch - nie zauważyłem, chyba nie ma takiej możliwości

@Tomo21 - jeśli klikniesz w kółko lub gwiazdkę, to powinno polecieć do pierwszej nieprzeczytanej

Co do plusów, itp. to jak pisałem wcześniej w wątku - zajmiemy się tym jak będzie więcej czasu. Na razie choć totalnie nie mam czasu, zupełnie nie wyrabiam, jest 5:15 nad ranem, a za chwilę muszę jechać w trasę, a jeszcze nie spałem - poświęciłem jeszcze parę chwil na grzebanie, wyłączyłem minusowanie i ranking. Drugie, bo to nie wyścig o złote kalesony, a z pierwszym tematem mam mieszane uczucia - mogłoby to być przydatne, by przyznać, gdy np. ktoś udziela złej, błędnej porady albo wprowadza w błąd. Ale widać też skutki uboczne, odwetowe minusowanie itp. (bez urazy, ale jeśli ktoś tak robi, jest naprawdę niepoważny), co psuje zalety, dlatego raczej nie ma sensu.

Ale może "lajki" same w sobie nie są złym pomysłem - można docenić, jeśli ktoś pomógł zamiast odpowiadać "dzięki" itp., postawić tzw. wirtualne piwko (może byśmy dorobili ikonę z kuflem :) ). Poza tym na FB jakoś są i ludzie żyją. Pomyślimy na koniec miesiąca, ale optowałbym za zostawieniem pozytywnych i neutralnych, może dorobieniem wspomnianego kufla - jako opcja docenienia za pomoc. Poza tym jeśli dobrze pamiętam - jest limit (chyba 10 na dobę, mogę się mylić).

Nie będzie mnie 3 dni, ważne sprawy rodzinne, proszę nie rozrabiajcie za bardzo ;)