Skocz do zawartości
  • 0

Po włączeniu jednego odbiornika znika sygnał na innym (splitter kart)


davidov26
 Udostępnij

Pytanie

jak u was splitery chodza ?
ja mam divISO air x2 plus jedną na kablu .
pace nie zaktualizowany ale tez nie trybi .Dzis właśnie zauważyłem ze jak mam arive i opticum razem włączone to tylko na jednym działa. Testowałem włączając jeden a późnej drugi i odwrotnie i zawsze jest tak niezależnie który piwrwszy włączę ze opticum działa a na arivie ginie sygnal anteny i jak tylko wyłączne opticum to sygnał anteny wraca na arivie ale musze włączyć/wylaczyc żeby pojawił sie obraz więc chyba spliter do kosza i pora na full opcje nc+ i polsatu w jednym tym bardziej ze podpisalem umowę w lipcu na 15msc

Edytowane przez Mr. Orbita
Łączę pytania o to samo w jeden temat, bo nawet nie pilnujesz odpowiedzi tylko pytasz o to samo w kolejnych wątkach bez sensu. Tak to się nigdy nie dowiesz nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

i zawsze jest tak niezależnie który piwrwszy włączę ze opticum działa a na arivie ginie sygnal anteny i jak tylko wyłączne opticum to sygnał anteny wraca na arivie ale musze włączyć/wylaczyc żeby pojawił sie obraz więc chyba spliter do kosza <...>

Ginie sygnał z anteny? Jeśli tak, to nie ma nic wspólnego ze splitterem. Powiem inaczej: na wszystkich dekoderach powinieneś równocześnie odbierać kanały niekodowane, np. TV Polonia. Bez względu, czy splitter działa prawidłowo, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jak opticum jest włączony i w tym samym czasie włączę arive to na arivie ginie sygnal antenowy jak wyłączne opticum to wraca

 

Mnie ciekawi ten fragment.

Jak masz zrobioną instalację antenową?

Konwerter quad i od niego 3 kable (1 do Pace, 2 do Opticuma, 3 do Arivy)? Czy jak?

Edytowane przez Vsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 Nie doszukujcie się problemów z instalacją antenowa bo dopóki nc+nie pogrzebalo bylo ok na pace,opticum i arivie wiec jest dobrze . Teraz dokupilem 2 inne opticum x310(moge odesłać) i to samo maks na 2 jest obraz czasem na wszytkich jak np.tv turbo włączony kanał ale przełanczam na canal +1 na drugim a na trzecim hbo i zaczynają się problemy. Chyba odesle te dwa nowe bo nie znalazłem rozwiązania.Na wszystkich trzech na raz niezależnie ze spliterem divISO air nie da sie oglądać a po włożeniu karty kameleon do każdego po kolei nie lapie wogole uprawnień a mam we wszystkich softy 1.09.1479 chyba i wszystkie trzy maja zewnętrzny zasilacz. Próbowałem na wielu sofatch i nic. Mam konwerter quad i 2 byly do pace żeby nagrywać a reszta do pozostałych. Teraz pace jest odłączony a kazdy opticum ma jeden. Sygnał na arivie siła 90% jakoś pomiędzy 75-85% na różnych kanałach. 

Nie wiem co jeszcze mogę sprawdzić. Wcześniej wszytko działo także jakiekolwiek niby problem z anteną wykluczam. Zastanawiam sie poprostu czy ten spliter diviso nie przestał tego ogarniac jak niby nie nadaja w seca bo niekiedy jak na dwóch  jest ok to widac opcje seca w ustawieniach  i po wejściu w nia sa uprawnienia karty a w tym samym czasie w tym trzecim jest tylko opcja karta a nie seca i zacina albo błąd karty pokazuje. 

Jakieś pomysly ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skoro "ginie sygnał z anteny", to jest to jednoznaczny sygnał, że problem jest po stronie instalacji antenowej. I wielce prawdopodobne, że uszkodzony jest Quad. Tym bardziej, że kolejne podłączone dekodery tylko ten fakt potwierdzają.

Ale zawsze możesz szukać rozwiązania po stronie splitera, skoro wolisz w tym miejscu. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Udało die ogarnac pace pvr po telefonie do pana od divISO takze śmiga jak wcześniej z karta  air,opticum działa z kablową ale odkryłem niestety ze druga karta air ma chyba uszkodzona antenke bo łapie sygnał tylko czasami i dioda tez miga tylko czasami. Podmienilem antenę od tej działającej i niestety bez efektu. Spróbuje kupic nową antenke i zobacze a konwerter hmm może cos sie dziać nie mówię nie ale zobaczymy jak karta Air zadziała. 

Edytowane przez davidov26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Piszesz, że ginie sygnał z anteny a zwalasz na splitery, karty i nc+. Weź się najpierw dokładnie określ co u Ciebie oznacza ginie sygnał bo przy opisie "ginie sygnał z anteny" można wnioskować, że jest uszkodzony konwerter a przy np czarnym obrazie już nie koniecznie. Konkrety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mogę nagrać filmik i wrzucić na YT.Piszac ginie sygnal mam na myśli ze spada z 90% sila i 80%jakość na odpowiednio 45 i 10 jak wszystkie trzy opticumy były podłączone. Teraz pace i jeden opticum smigaja a na trzecim nie mam możliwości sprawdzenia bo jak wyżej karta Air nie działa.Moze jest gdzieś zwarcie albo faktycznie uszkodzeniu uległ konwerter także co mam więcej napisać. Jak sygnał zanikal to pojawiał sie komunikat słaby sygnał  lub ale nie na wszystkich kanałach tak się działo dlatego jak pisałem wcześniej podejrzenie padło na spliter.

Nie jestem specjalistą w tych sprawach ale kable podłączalem sam juz ponad 20 lat temu także to wykluczam poza tym instalacja nie była ruszana.Nie mam miernika żeby sprawdzić czy jest  napięcie ale kupię nowy konwerter i wtedy zobaczymy czy będzie ok czy nie i dam znać. Pisałem też o spliterze i kartach bo przeciez chyba też moglo byc tak ze przestał to ogarniac a dlaczego sa akurat takie objawy jakie sa to niby skad ja mam to wiedzieć. Pod koniec lipca nawet ariva 100e latala z tym splietrem a teraz jak podlacze to słaby sygnał także ten konwerter sprawdzę i napiszę czy działa czy nie po wymianie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znalazlem inny konwerter,założyłem i używając sat finder sprawdzilem czy jest napięcie w każdym wejściu i jest bo zaczyna "bzyczec"ale na jednym z dekoderow znowu brak sygnału i czarny ekran. Zamówiłem nowy ale pewnie dojdzie po weekendzie. 

Edytowane przez davidov26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Założyłem nowy konwerter i to samo ale wcześniej jeszcze w tamtym tygodniu zrobiłem test z innym kablem i było ok chwilami wiec nie do końca bylem pewny co jest winne. Teraz zrobię taki sam test z innym kablem żeby miec pewność ze dekoder jest sprawny i ze tamten konwerter był jednak uszkodzony a jeśli nie będzie sygnału to chyba dekoder ..

poczekamy zobaczmy.  

 

 

edit..no i wszytko dziala czyli były 2 usterki konwerter i kabel w pokoju córki. 

Dzięki wszystkim za pomoc. 

Edytowane przez davidov26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...