Skocz do zawartości

Zalany laptop


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj corka wylala niechcacy oczywiscie sok na mojego laptopa. Juz wczesniej byl zalany i byl przez to w naprawie bo ekran przestal dzialac ale teraz ma inna przypadlosc. Zaraz po zalaniu wyjalem baterie i staralem sie wytrzec wszystko dokladnie. Gdy wkladam baterie od razu wyskakuje bialy ekran bez wcisniecia nawet guzika power i slychac takoe pykanie. Laptop tak naprawde malo uzywany. Czasami zeby corka mogla sobie youtube posluchac i tyle wiec bym sie nie przejmowal ale mam tam 30 giga zdjec ktorych stracic nie chce i prosze pomozcie co w takiej sytuacji mam zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to go gdzieś zanieś, jako że nie była to woda a inna ciecz to już może być problem bo dość szybko go włączyłeś * . Trzeba go rozebrać, przeczyścić Izopropylenem i jeśli nie było jakiegoś zwarcia po zbyt szybkim włączeniu. 

 

Jeśli nigdy nie rozbierałeś to nie polecam, bo łatwo można coś połamać bo laptopy dość trudno się rozbiera a być może jest jeszcze do uratowania. Ewentualnie wymontują ci dysk czy zgrają dane jak nie będzie opłacalna naprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie to koszt 50-70 zł około jeśli dysk jest sprawny, zawsze możesz zanieść poprosić o wycenę naprawy przed decyzją a jeśli będzie zbyt duża to jeśli dysk jest sprawny to o przełożenie tego dysku w jakąś obudowę i wtedy sam sobie podłączysz dysk pod inny komputer, zagrasz dane a z dysku będzie mógł korzystać jako zewnętrznego, to będzie jeszcze mniejszy koszt. 

 

Niektóre laptopy mają też pokrywę serwisową (zależy jaki masz model) wtedy wymontowanie dysku to odkręcenie 3 śrubek i kupujesz sobie obudowę do dysku i zgrywasz dane i masz dysk zewnętrzny potem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu dasz radę.  Kwestia  czy spodnia klapa jest całością czy jest tam klapa serwisowa bo nie każdy ją ma a z nią to 2 minuty roboty.  A bez niej jest trochę zabawy, odkręcenie, śrubek, demontaż klawiatury, zatrzaski i kwestia jak dysk jest obudowany, czasem parę rzeczy trzeba wyjąć. 

 

Na przykładzie HP DV7 : 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym wiedzial jak wrzucic tutaj foto na forum to dalbym obraz tego jaka klape ma spodnia. Zapewne zaraz mnie ktos oswieci ; D

Ale zaciekawila mnie inna kwestia. Czylu wedlug Was zamiast wyjmowac dysk, szukac kogos z laptopem zeby zgrac zawartosc dysku, kupowac dysk zewnetrzny i na niego zgrywac ponownie zawartosc starego dysku to lepiej kupic jakas obudowe na ten dysk i go tak uzywac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta klapa się odróżnia jak na przykładowym filmie, widać że tył laptopa to nie jednolita powierzchnia.

 

A druga sprawa tak czy inaczej będzie potrzebował jakiegoś komputera aby uporządkować ten dysk, ale generalnie obudowa to koszt 30 zł i możesz potem ten dysk na dane sobie wykorzystać.  Oczywiście pod warunkiem, że spisałem tego lapka na kosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...