Skocz do zawartości
  • 0

Wifi Premiumbox + problem z Unicable


reinhold
 Udostępnij

Pytanie

Witam wszystkich, mam problem z dekoderem Wifi Premiumbox +  (ADB NCP-4740SF)
 
Chcę w tej samej chwili nagrywać jeden kanał, a oglądać inny. Musiałbym w tym celu ciągnąć drugi koncentryk do konwertera na dach, albo skorzystać z konwertera Unicable.
Wybrałem drugą opcję. Konwerter Unicable Inverto Quad + Twin, jeden kabel na dół, rozgałęźnik Inverto przy dekoderze. Jest jeszcze podłączony multiroom do tego "starego" wyjścia z konwertera (legacy).
 
Przez pierwszy tydzień wszystko działało idealnie. Potem pojawiły się problemy. Po uruchomieniu dekodera czasem wypadały pojedyncze kanały (Kanał nie jest obecnie nadawany), a teraz najczęściej wcale nie ma sygnału po uruchomieniu. Pomaga dopiero wejście w ustawienia dekodera do menu które pokazuje siłę sygnału. Po tej czynności z powrotem wraca telewizja.
 
Może ktoś spotkał się z taką sytuacją? To że pierwszy tydzień było wszystko w porządku z Unicable sugeruje raczej problem z dekoderem. Miałem z nim również pojedynczy epizod na początku użytkowania kiedy nie chciał się w ogóle uruchomić.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono wątek do odpowiedniego działu forum. Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono posty autora wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Konwerter Quad Inverto Unicable + Twin, do tego rozgałęźnik (też Inverto, był w zestawie z konwerterem) i oba wejścia w dekoderze mam podłączone. W ustawieniach anteny "tryb jednokablowy".

 

Przez pierwszy tydzień wszystko działało idealnie. Mogłem w tej samej chwili nagrywać kanał i oglądać każdy inny. Dopiero teraz pojawiły się problemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co masz w diagnostyce w menu dekodera?

Czy diagnostyka sygnału pokazuje jakość dla obydwu częstotliwości / wejść?

Jakie częstotliwości Unicable masz wpisane dla wejść w konfiguracji anteny?

Powinny być 1210 i 1420.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak jest, diagnostyka pokazuje siłę sygnału oraz jakość na obu wejściach. Siła jest od początku,a jakość pojawia się po 4-5 sekundach.

 

Częstotliwości unicable nie pamiętam (jestem w tej chwili poza domem), ale prawie na pewno były to dwie pierwsze  z możliwych - dekoder sam je zaproponował podczas ustawiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Router Wi-Fi faktycznie stoi niedaleko...

Czy to możliwe, że router zakłóca coś podczas uruchomienia dekodera, ale już wejście w diagnostykę i wyświetlenie parametrów sygnału rozwiązuje problem?

 

I nie wiem jak sprawdzić jakość sygnału na konkretnym kanale.

Znam tylko to menu z ustawień anteny. Tam jakość sygnału oscyluje w granicach 45-50%.


Widzę, że przeniesiono mój wątek do działu "Początkujący" .. Czyżby mój problem był błahy? Jeśli tak prosiłbym o pomoc, bo przestawienie routera w inne miejsce nic nie pomogło, a jedyne co proponuje support nc+ to przywrócenie do ustawień fabrycznych... ręce opadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mogę aby odpowiedzieć na temat sprawdzania sygnału- gdy oglądasz jakiś kanał i chcesz sprawdzić sygnał to wchodzisz w ustawienia i dalej tak jak już robiłeś. Potem zmieniasz kanał i cała zabawa od nowa. Innego sposobu nie ma a bynajmniej o nim nie wiem. Co do unicable to nigdy nie miałem styczności z taką instalacją więc się nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...