Skocz do zawartości

DVB-T WROCŁAW


paweł68
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

We Wrocławiu nie nadaje, ale możesz próbować odebrać TVP i POT z obiektu Poznań*Śrem* oraz czeskie stacje z Usti nad Labem. Niezbędny będzie odpowiedni telewizor z czytnikiem kart CI lub karta telewizyjna/odbiornik usb do komputera. Możesz też poszukać czy są w sprzedaży odbiorniki DVB-T z MPEG-4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub transkoder MPEG4 do tego wspomnianego gniazda CI :>

Były testy TVP na Żurawinie (tam gdzie nadaje analogowy TVN), przez pewien czas był to największy multiplex w Polsce... no ale sprzedali częstotliwość na kanał analogowy i testy wyłączyli ;p aktualny plac bitewny DVB-T to Poznań i Warszawa, i tam jest ziarno tego jak to ma wyglądać, reszta testów prawdopodbnie skończy jak ten Wrocławki ;p

Co do poznańskiego dodatkowo jest multiplex Leszno TV z Pulsem, ale to mniejsze szanse załapać u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam!

Sprawdziłem nadawanie z masztu w Żurawinie, było tam kilka programów zresztą zmienna ilość (TV i radiao) ale to sie skończyło. Kupiłem antenę Telmoru "DIGIT" (antena aktywna) do odbioru analogowego i cyfrowego. Ustawiłem tak jak sie ustawia nateny we Wrocławiu, w kierunku Ślęzy. W 2005 r kupiłem odbiornik DVB-T firmy Thomson (wtedy odbierałem z Żurawiny). Teraz latem dowiedziałem sie Czesi nadaja DVB-T. Miałem zaistalowana antenę Dexxa. Z Żurawiny odbierała sygnał cyfrowy, teraz raz na 10 miałem rwany sygnał czeski cyfrowy oraz nędzny analogowy czeski. I jak zaznaczyłem po wymianie anteny zasadniczo wszystko się zmieniło, pojawił się czysty sygnał DVB-T, poprawił się sygnał analogowy czeski CT1, Nova. Zły jest sygnał CT2 ale to chyba trzeba zmienic kierunek na Pradziada (cz). Ale nie ma po co, jak mozna odbierać CT2 w cyfrze. Przy zastosowaniu anteny Digit poprawił sie odbór programów TVP. Ze względu na lokalizację mam zły odbiór TVN i 4. Aktualnie odbieram czeskie programy (DVB-T) CT1, CT2, CT4 i CT24. Czasami pojawi sie krataka a odbiornik sygnalizuje "bad signal" ale to sprawy na które nie mam wpływu. jestem zadowolony z tej zmiany. Do odbiory uzywam telewizora Thomson, zadnych cudów. Nie mam widoczności optycznej na Ślęzę. Mieszkam w rejonie Kamienna - Hubska. Tyle na temat odbioru DVB-t we Wrocławiu. Życzę przyjemnych eksperymentów.

PS. Z doświadczenia mojego kolegi, odbiera on sygnał DVB_T na antenie cyfrowej pokojowej w rejonie ulicy Weigla na parterze. Antena jest od strony północnej w mieszkaniu, odbiornik TV z wbudowanym dekoderem DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie!Mam jeden problem,otóż odbieram bez problemu mux1 z Pradziada oraz Czarnej Góry,natomiast praktycznie nie odbieram(czasem pojawiają się słabe przebłyski)mux2 i 3 z Czarnej Góry,mieszkam na wschodnich obrzeżach centrum Wrocławia,antenę mam umieszczoną na dachu 4-ro piętrowej kamienicy,właściwie jest to 2,5 m maszt złożony z czterech anten na górze 13-oelementowa antena "Polkatu" na UHF "nacelowaną" na Pradziad,pod nią taką samą antenę na Ślężę oraz Czarną Górę,pod nią 6-oelementową antenę także na Ślężę(TVP1),na dole też antenę 13-elementową na "Kredkę"(TV4).Ponieaż 13-o elementowa antena jest przeznaczona na kan.21-60,przypuszam że kan.60 i 61(mux3 i 2),"obcina",mglibyście coś poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

W następnym tygodniu:

 

http://www.gazetawroclawska.pl/fakty24/ ... ,id,t.html

 

 

"Po TVN, Polsacie, TV 4 i TV Puls, Polsacie Sport News, TVN 7 i TV6, od przyszłego tygodnia w cyfrowej jakości będzie można oglądać we Wrocławiu także telewizje należące do tzw.multipleksu MUX-3, czyli TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVP Historia i TVP Kultura."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o emisję MUX-3 z nadajnika RTON Wrocław/Żórawina z mocą 0,2 kW to będzie ona tylko tymczasowa. Po wyłączeniu analogowej TVP 2 z k. 25 z nadajnika Wrocław/g. Ślęża MUX-3 zostanie przeniesiony z Żórawiny na ten kanał i będzie nadawał z mocą 100 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...