Skocz do zawartości

DW-TV


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem stworzyć wątek poświęcony DW-TV, czyli telewizyjnej wersji Deutsche Welle, która posiada wersje angielską, niemiecką, hiszpańską oraz arabską.

 

Angielska, hiszpańska oraz arabska wersja DW-TV jest bardziej informacyjna, natomiast niemiecka wersja DW-TV przypomina nieco TVP Polonia, w której są emitowane programy Das Erste i ZDF jak np. ''Markus Lanz'', ''Hart Aber Fair'', ''Bericht aus Berlin'', ''Der Sendung Mit Der Maus'', ''Pur+'' czy ''Kulturzeit'' (przy tych programach pojawia się zarówno logo DW-TV, jak i również Das Erste, ZDF, 3sat czy Ośrodków Regionalnych ARD), jednak niemiecka wersja DW-TV nie emituje programów informacyjnych ''Tagesschau'', ''Heute'', ''Tagesthemen'', ''Heute Journal'', ''Nachtmagazin'' czy ''Heute+'', jak i również ''ARD/ZDF Morgenmagazin/Mittagsmagazin''.

 

Najbardziej znanymi programami DW-TV są m.in. ''Euromaxx'', ''Kick Off'', ''Focus Europa'' (w TVP3 Szczecin jest emitowany jako ''Europa z bliska'') czy ''Conflict Zone''.

 

DW-TV jest dostępny m.in. na satelicie HotBird czy Astra oraz w sieciach kablowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, jeszcze w czasach analogowych oglądałem dość namiętnie. Dziś już nie daję rady, poziom informacji to nawet nie "Die Deutsche Wochenschau" a bardziej "Wehrmachtbericht". W Berlinie bywam dość często i mam okazję pogadać z berlińczykami przy piwie czy kawie. Rozziew kolosalny. Wysiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Wenezuelskie władze nakazały sieciom kablowym wyłączyć DW-TV z ich oferty. Powód: krytyczne wobec reżimu Nicolasa Maduro informacje.

 

http://www.digitalfernsehen.de/Deutsche-Welle-in-Venezuela-aus-dem-Kabelnetz-gestrichen.177269.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

DW Wersja niemiecka emituje tagesschau in 100 i dziś tagesschau ekstra.

Emituje też Heute express z ZDF info

Wczoraj logo było obniżone bo logo ZDF było a po prawo nie mogło być bo było logo i napis.

Angielska wersja transmitowała w wczoraj Rundę Berlińska czysty przekaz bez belek niemieckich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Dziś była przerwa transmisji niemieckiej i hiszpańskiej wersji DW na YT związana z uruchomieniem nowej transmisji live.

Transmisja na nowym linku ruszyła 4 godziny temu.

 

3 dni temu odpalono nowy live DW News.

Dziś wystartował nowy live DW News.

 

 

Edytowane przez Mateusz2006
Aktualizacja linku do transmisji DW News na YT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam ciekawostke @Frontowiec DW retransmituje nabożeństwa z ZDF z przekazu wersji SD. Wskazuje na to animacja logotypu ZDF. Przy jakości 720p60 wykonałem screena na transmisji DW na YT. Na stronie ZDF był live z przekazu ZDF HD.

Spoiler

Zrzut-ekranu-3537.png

A tu unikat.Dziś widziałem program z logo ZDF HD była nawet animacja logotypu.

Zrzut-ekranu-3532.png

Edytowane przez Mateusz2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
7 minut temu, Paweł 68 napisał:

Ciekawe czy w DW po nabożeństwie mówili o polskim kapłanie prowadzącym program "Ziarno"?

Wersja niemiecka DW jest taką TVP Polonia.

Nic o księdzu z "Ziarna" nie było.

ZDF (także w DW) kiedyś nadawało nabożeństwo z Polski(były akcenty po polsku nawet).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
On 8/29/2018 at 8:51 AM, PrzemekS said:

Kiedyś, jeszcze w czasach analogowych oglądałem dość namiętnie. Dziś już nie daję rady, poziom informacji to nawet nie "Die Deutsche Wochenschau" a bardziej "Wehrmachtbericht". W Berlinie bywam dość często i mam okazję pogadać z berlińczykami przy piwie czy kawie. Rozziew kolosalny. Wysiadam.

Mógłbyś napisać coś więcej? Nie orientuję się w sytuacji wiadomości niemieckich, a przyznam, że mnie to zainteresowało. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co ciekawe nawet ZDF zakończyło transmisje "ZDF Spezial" na YT kanale i transmisja została sprywatyzowana.

Transmisja "ZDF Spezial" idzie na stronie ZDF i DW.

@tomekjot Raczej obecność DW na Astrze 19,2 by się nie opłacała ponieważ są FTA kanały ZDF i ARD.

Na Hot Bird taki DW Deutsch by się przydał bo ZDF i ARD są kodowane dla Kabelio jako retransmisja z Astry.

Co ciekawe DW Deutsch leci w DVB S MPEG 2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...