Jump to content

Recommended Posts

Postanowiłem stworzyć wątek poświęcony DW-TV, czyli telewizyjnej wersji Deutsche Welle, która posiada wersje angielską, niemiecką, hiszpańską oraz arabską.

Angielska, hiszpańska oraz arabska wersja DW-TV jest bardziej informacyjna, natomiast niemiecka wersja DW-TV przypomina nieco TVP Polonia, w której są emitowane programy Das Erste i ZDF jak np. ''Markus Lanz'', ''Hart Aber Fair'', ''Bericht aus Berlin'', ''Der Sendung Mit Der Maus'', ''Pur+'' czy ''Kulturzeit'' (przy tych programach pojawia się zarówno logo DW-TV, jak i również Das Erste, ZDF, 3sat czy Ośrodków Regionalnych ARD), jednak niemiecka wersja DW-TV nie emituje programów informacyjnych ''Tagesschau'', ''Heute'', ''Tagesthemen'', ''Heute Journal'', ''Nachtmagazin'' czy ''Heute+'', jak i również ''ARD/ZDF Morgenmagazin/Mittagsmagazin''.

Najbardziej znanymi programami DW-TV są m.in. ''Euromaxx'', ''Kick Off'', ''Focus Europa'' (w TVP3 Szczecin jest emitowany jako ''Europa z bliska'') czy ''Conflict Zone''.

DW-TV jest dostępny m.in. na satelicie HotBird czy Astra oraz w sieciach kablowych.

Kiedyś, jeszcze w czasach analogowych oglądałem dość namiętnie. Dziś już nie daję rady, poziom informacji to nawet nie "Die Deutsche Wochenschau" a bardziej "Wehrmachtbericht". W Berlinie bywam dość często i mam okazję pogadać z berlińczykami przy piwie czy kawie. Rozziew kolosalny. Wysiadam.