Skocz do zawartości
  • 0

Antena + konwerter do Cyfrowego Polsatu


dammy
 Udostępnij

Pytanie

Witam!

Zamierzam w nowym domku jednorodzinnym zalozyc Cyfrowy Polsat i tutaj moje pytanie:

 

Czy taki sprzęt będzie odpowiedni do dekodera EVOBOX i multiroom?

 

Konwerter :

http://www.dipol.com.pl/konwerter_quad_inverto_unicable_single_A98241.htm

 

Antena:

http://televes24.pl/pl/p/TELEVES-ALUMINIOWA-ANTENA-SATELITARNA-HQ-QSD-85-BIALA/111

 

Uchwyt do balustrady balkonu:

http://www.hollex.pl/stojaki-i-uchwyty-lcd/stojaki-do-anten/1921-stojak-giety-balkonowy-30cm-uniwersalny

 

Dziękuję i pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Widzę, że celujesz w porządną antenę. Cena rzeczywiście z d..y.

 

Poza tym ja bym sugerował antenę Fuba DAA 850. Miałem okazję montować ją, tego Televesa, Satmany i nic nie ma tak dobrej konstrukcji jak Fuba.

 

Do tego kilka kolorów do wyboru, więc łatwo dopasować do elewacji/dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podoba mi się ta Fuba i chyba ją wezmę. Możcie Panowie polecić jakiś porząny uchwyt do tego ? Najlepiej z jakiegoś sklepu internetowego.

Co do cen to ja jestem taki że albo kupuje coś porząnego albo w ogole.

 

Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam!

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ktoś w sieci robi niezłą reklamę dla Televesa.

 

Z tego tylko przewód jest warty uwagi, a to, dlatego, że nawet oplot ma miedziany i za bardzo nie ma wyboru wśród konkurencji.

 

Kup Coraba stalowego za 100 zł. Powieś i się ciesz. No chyba, że ten Twój dom jest z tektury i od oporów wiatru na czaszy się wywróci, dlatego celujesz w mniejszą i lżejszą.

 

Przecież tu nie ma nawet podanego zysku :o

 

Ja na Corab 90 cm osiągam MER rzędu 15 dB (najsłabsze transpondery Hot Birda). Niech się któryś z monterów pochwali ile ma na tym Televesie.

 

Na ten stojak to poproś synka albo córeczkę żeby kręciła Ci cybanty, bo jak sam to uczynisz to zegnie Ci się ta rura. Przynajmniej tak profesjonalnie wygląda.

 

Konwerter...Kup Quada i będziesz miał od razu zapas na kolejny Multiroom. Nie zapominaj, że możesz dobrać jeszcze dwa, więc co najmniej jeszcze dwa przewody będą Ci potrzebne w przyszłości,
gdy się na nie zdecydujesz.

 

Jak ten kupisz to już nie masz zapasu na przyszłość, a komplet w tym Evobox (2) + M1 (1) + M2 (1) + M3 (1) wymaga pięć złącz.

Edytowane przez skyflex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Porównanie 100 czy 90 z Coraba do tej Fuby mija się z celem.

 

Pomimo mniejszej przekątnej parametry odbioru są lepsze. Poza tym dochodzi kwestia "pleców" anteny. Z takimi jak ma Corab, można zapomnieć o stabilnym odiobrze w górzystych terenach, gdzie wieje zdecydowanie mocniej. 2,3 razy w roku do regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam na strych wyrzucone w sumie 5 kabli z 4 pomieszczeń .2 z głównego salonu gdzie chciałbym żeby działało nagrywanie i po jednym z trzech pokoi. Na stronie Polsatu piszą że do tego dekodera evobox wymagany jest konwerter unikable.Czyli z tego wnioskuję że od anteny muszę pociągnąć jeden kabel na strych i tam połączyć rozgaleznikami z tymi pięcioma kablami. Dobrze zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po co przepłacać za konwerter. Jeśli bierzesz nową umowę to możesz wziąć w antenę + konwerter Inverto Unicable za 129zł (1xSCR + 2xLegacy) w Cyfrowym Polsacie, są własnościowe, nie oddajesz po zakończeniu umowy. Antenę możesz zostawić/sprzedać, a konwerter będziesz miał za 50zł mniej :)

 

To rozwiązanie z konwerter unicable od polsatu tylko do 1x dekodera głównego (Evobox) + 2xmultiroom

Edytowane przez jeplum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli razem pięć przewodów co jest równoznaczne z zajęciem pięciu gniazd w konwerterze. Żaden konwerter Unicable, lecz Octo na osiem wyjść jest Ci potrzebny.

Nie jestem fachowcem ale według mnie piszesz bzdury. Też mam podobny problem jak kolega DAMMY i znalazłem takie rozwiązanie - Konwerter UNICABLE SCR GT-SAT S3SCR4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A lepiej kupić markowy konwerter Octo (8 wyjść) za 170 zł: http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/octo-8-tunerow/1373-konwerter-octo-inverto-black-pro-idlb-octl40 czy No Name na 7 za 309 zł? :wink:

 

Poza tym moje rozwiązanie zadziała na KAŻDYM tunerze, nawet FTA za 100 zł, a Twoje?

Czyli jak kupię ten octo konwerter to ciagne do niego 5 kabli dobrze zrozumialem ?      2x do dekodera evobox i po 1x na kazdy inny tak ? Napewno ten evobox bedzie dzial z takim konwerterem ? (nie unicable) ?

I jeszcze w takim razie dopytam tutaj jakie polecacie wziac 3 pozostale dekodery od cyfrowego polsatu ?

 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jaką antenę polecacie w Cyfrowym Polsacie? Standardowa od nich, czy kupić jakąś oddzielnie? I jaka średnica będzie najlepsza?

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena od zestawu CP wystarczy do prawidłowego odbioru pod warunkiem że będzie dobrze ustawiona, jednak dużo szybciej stracisz odbiór przy gorszych warunkach pogodowych. Lepiej wybrać jednak coś większego np. https://hollex.pl/antena-corab-cor-900-grafit-p-24.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...