Skocz do zawartości

Laptop do polecenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Mam nadzieję, że znajdzie się tutaj choć jedna osoba, która chętnie podzieli się swoją opinią. Ale po kolei.

 

Od grudnia 2013r. jestem posiadaczem laptopa Lenovo G500 (w skrócie : W8.1 / 500GB HDD / Intel Core i3-3120M 2 x 2,5GHz / Intel Graphics 400 HD / 4GB RAM).

 

Jak widać nie jest to laptop do gier, bo jeśli mam być szczery to ostatni raz odpalałem grę 3 lata temu i od tamtego czasu jakoś się odzwyczaiłem.

 

Jakiego aktualnie laptopa byście polecili do użytku domowego (nie gamingowy)? :)

 

Pewna osoba zasugerowała mi, abym teraz przy laptopach zwracał uwagę na to, by :

 

- procesor był min. Intel Core i5

- RAM min. 8GB

- karta graficzna firmy NVidia

- matowa matryca

Edytowane przez szyzag123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz od razu z SSD. Chyba że brak info jaki to, to wymienisz sobie.  Tylko czy warto brać z zwykłym HDD, jak się w planie ma SSD?

i5 to podstawa.

Najlepiej jakby można było dołożyć RAM (o ile to coś kiedyś da). tj wolny slot (unikać tanich lutowanych RAM).

Co do kart graficznych to jest strona z rankingiem kart. Da się tam porównać. Wiadomo, że wszystko będzie lepsze, niż zintegrowana. Teraz chyba najpopularniejsza to 150HD.

Matryca najlepiej matowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze wiele innych czynników oprócz tych, które wymieniłeś. Twardy dysk (szukamy z SSD, jeżeli jest możliwe ze złączem M2), rozmiar matrycy i rozdzielczość. Ktoś mnie może wyśmieje, ale klawiatura (niektóre Asusy maja tragiczną), z jaką częstotliwością ma pracować RAM, no i najważniejsze - ile masz na to kasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musisz się określić, czy laptop głównie do używania w domu, czy również szeroko pojęty plener. W przypadku opcji nr 2, trzeba zwrócić uwagę na wagę, rozmiar (moim zdaniem max 14 cali), czas działania na jednym ładowaniu i matową matrycę. Jeśli tylko dom, to poszukałbym przyzwoitego 17-calowca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@umek - nie mam 10 tysi na Apple. Sory.

 

A co do lapka to znalazłem jeden egzemplarz i chętnie się dowiem od was czegoś mądrego w sensie opinii : https://www.sferis.pl/laptop-lenovo-320-15-80xl03y5pb-core-i5-7200u-156-8gb-hdd-1tb-intel-hd-geforce-gt940mx-win10-p574547

 

Chociaż teraz jak tak patrzę to 128 GB SSD byłby dla mnie wystarczający. Aktualnie na swoim HDD mam zajęte z 425GB ok. 75

Edytowane przez szyzag123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wiele laptopów i po wielu latach mogę powiedzieć, że robić potrafią je tylko HP i TOSHIBA (zwłaszcza TOSHIBA), takie więc polecam. Inne nie wytrzymywały mi trudów wielogodzinnej codziennej pracy. Grzały się, wyły, psuły. Oczywiście robią ładniejsze, pewnie i lepsze, ale na pewno nie trwalsze.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wiele laptopów i po wielu latach mogę powiedzieć, że robić potrafią je tylko HP i TOSHIBA (zwłaszcza TOSHIBA), takie więc polecam. Inne nie wytrzymywały mi trudów wielogodzinnej codziennej pracy. Grzały się, wyły, psuły. Oczywiście robią ładniejsze, pewnie i lepsze, ale na pewno nie trwalsze.

To chyba dawno miałeś bo Toshiba to znikła w zasadzie z rynku z 5-6 lat temu, coś tam produkują jeszcze ale coś czego na pewno nie warto kupić.

A na HP to trzeba od razu postawić krzyżyk. Mówimy o normalnym sprzęcie. Jedynie w tych biznesowych modelach można coś znaleźć.

 

Zasadnicze pytanie do autora, jaki ma na to budżet? Jeśli nie zamierzasz grać to ta druga grafa jest ci zbędna w zasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być to typowo domowy laptop, nie gamingowy. A budżet - tak jak patrzyłem to się dostanie nawet za 2000zł laptopa. A co właściwie powiecie o tym Intel Graphics?

 

Mam aktualnie 4GB z Intel Graphics, więc lepiej chyba z tym Intelem wziąć 8GB, skoro RAM ma współdzielone.

Edytowane przez szyzag123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz wiedzieć o tej zintegrowanej karcie ? Na tej karcie i tak będziesz wykonywał 99% czynności na komputerze, też na niej odpalisz sporą ilość gier, może nie tych najnowszych, ale takich z przed roku, czy 1,5, czy 2 już tak.  A skoro mówisz, że nie zamierzasz grać to zbędny gadżet dla ciebie.

 

W każdej cenie można znaleźć coś ciekawego, dlatego pytam, ile zamierzasz przeznaczyć, wtedy podrzucę jakieś modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.spam.org/laptop-dell-vostro-3568-s065vn3568btspl01-1805-8-gb-ram-128-gb-ssd-windows-10-pro-pl-1807351/

 

Dysk i ilość ramu można dostosować, 8 GB i 128 SSD wychodzi lekko poniżej 3K.

 

 

Jedyny minus to tylko jedno USB 3.0 i 2x 2.0 ale dla zwykłego użytkownika to w zasadzie bez różnicy. Plusy dla ciebie to dobra bateria i Win 10 Pro czyli można instalować sobie aktualizacje kiedy się chce, a nie tak jak wersji Home. 

 

To model biznesowy, więc lepiej wykonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba dawno miałeś bo Toshiba to znikła w zasadzie z rynku z 5-6 lat temu,

:crazy:

 

Obecnie pracuję na tym:

 

https://www.ceneo.pl/66159870;pla#tab=spec

 

Jak zaznaczam są lepsze i bardziej bajeranckie (nie będę rozwijał oczywistych oczywistości), ale inne nie wytrzymywały u mnie 16-godzinnej pracy pod dużym obciążeniem. Od wielu lat cieszę się zupełną bezawaryjnością, a parę Acer'ów i Lenovo zajechałem w kilkanaście miesięcy :) Ale każdy ma swoje zdanie, wszystko zależy od gustów. Do gier mój się nie nadaje, do pracy - owszem.

 

Ale może jestem nieobiektywny, ja używam komputerów do intensywnej pracy, nie zabawy. W domu przy zwykłym użytkowaniu sprawdzi się wiele.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer to do kosza się nadaję, Lenovo to kwestia modelu. Też masz model biznesowy a to inna bajka niż te normalne ale jak ktoś nie gra to zdecydowanie lepiej wybrać model biznesowy.

 

W podobnej cenie można znacznie lepszego kupić jak choćby ten Dell wyżej i wydajność baterii jest podoba jak nie lepsza, te biznesowe Toshiby są jeszcze ok, w sumie jedynie to im w ofercie zostało reszta znikła ze sklepów, tak czy inaczej one nie mają nic wspólnego z dawną jakością lapotów Toshiby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem jestem troszkę nieobiektywny, gdyż u mnie komputery pracują od rana do nocy bez wyłączania. Jednak Toshiby u mnie wytrzymują, jeszcze żadna nie uległa awarii, jak wymieniałem to z powodu parametrów. Mam w domu jeszcze działającą z - uwaga - 768 MB pamięci RAM, z zainstalowanym Puppy Linux :) Jak dzwon. Jak ktoś nie gra - polecam - zajeździć/zagrzać  się ich nie da, posłuży wiele lat. Choć zgadzam się, że w tej cenie są z bogatszym wyposażeniem.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.spam.org/laptop-dell-vostro-3568-s065vn3568btspl01-1805-8-gb-ram-128-gb-ssd-windows-10-pro-pl-1807351/

 

Dysk i ilość ramu można dostosować, 8 GB i 128 SSD wychodzi lekko poniżej 3K.

 

 

Jedyny minus to tylko jedno USB 3.0 i 2x 2.0 ale dla zwykłego użytkownika to w zasadzie bez różnicy. Plusy dla ciebie to dobra bateria i Win 10 Pro czyli można instalować sobie aktualizacje kiedy się chce, a nie tak jak wersji Home.

 

To model biznesowy, więc lepiej wykonany.

Fajny laptop. Czytałem w opisie, że w SSD lepiej dane są chronione i ciszej pracuje dysk. Zważając na to, że na swoim kompie mam z 425GB zajęte 75GB to można by było się nad nim zastanowić. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...