Skocz do zawartości

Globo 7000 CR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem za tą cenę jest to przyzwoity odbiornik. W każdym razie ja wolę go w obsłudze niż dawane do Cyfry Thomsony i do Polsatu Echostary. U mnie działa bezawaryjnie od września 2007, DISEq HB i Astra.

Na obraz nie narzekam, dźwięk mógłby być nieco lepszy. W każdym razie do zwykłego TV, za tą cenę jest wg mnie OK.

 

Edycja RafiX: Skasowane zbędne cytowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie jeszcze sprawa teletekstu i EPG.

Czy tuner po pewnym czasie oglądania tego samego kanału gubi teletekst? Wiem, że tunery Digital lubiły to robić (przykład Digitala w sieci kablowej).

Pytanie drugie. Czy można sprawdzić EPG tylko dla aktualnego kanału (tak jak w Fergusonie), czy trzeba przerzucać listę stacji aż do znalezienia go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do txt - ja ogladam txt z dekodera telewizora, nie uzywam opcji txt z tunera sat. Nie zauwazylem podczas ogladania zeby byly jakies problemy z txt. EPG jest dla aktualnie wyswietlanego kanału. Ja kupowałem go ze strony http://www.dmtrade.pl (to nie jest reklama!) - moze pogadaj z tym czlowiekiem, on udziela informacji i pewnie wiecej powie o opcjach i mozliwosciach - ja w zasadzie tylko przerzucam (i ogladam) kanaly, uzywam txt i EPG.

 

Edycja RafiX: Skasowane zbędne cytowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Bez karty Cyfry nie zawiesza sie w ogole. Z kartą cyfry (niekiedy) zawiśnie przy wyszukiwaniu nowych kanałów.

2) Szczerze nie wiem, musze w niego zerknąc, ale to dopiero wieczorem.

3) Na pewno kanały L, P osobno i stereo, jesli stacja nadaje wiecej to oczywiscie wiecej. W kazdym razie pakiety radiowe cyfry (polskie radio i cyfra + radio) działają bez kłopotów, a tam idzie kilka programów w stereo. Dla TVNu jest tez sciezka bodajże Dolby Digital, ale chyba tylko możliwa przy połączeniu przez wyjscie optyczne - ja tego nie używam.

 

Edycja RafiX: Skasowane zbędne cytowanie. Nie cytujemy postów na które zaraz odpowiadamy. To trudne do zrozumienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o dziwiek to mało powiedziane, że tylko szumial , nie chce robic tutej antyreklamy tego tunera , poprostu ja tylko stwierdzam fakty. Ktos tu kiedys poruszal temat dotyczący Globo z serii CR bodajże administrator tego forum i musze również przyznać , że za tą cene nie ma co się spodziewać rewelacji.

 

Edycja RafiX: Skasowane zbędne cytowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prezeswk starczy tej wazeliny

Co do Globo to mam odmienne zdanie na temat tych tunerów , poprostu to jest tuner dla ludzi ,ktorzy nie przywiązują duzego znaczenia do jakość obrazu , niestety o dziwieku to juz nie wspomne.

Przecież nie napisałem, że jest to tuner klasy TOP HI-FI.

Jak dla mnie wystarczy, może mam niskie wymagania :). Jakość obrazu jest moim zdaniem lepsza niż na Technisacie jaki daje kablówka do cyfrówki i lepsza niż z dekodera Polsatu Echostar 717. Dźwięk nie jest najlepszy, brakuje mi głębi stereo i "soczystych" basów. Podkreślam też, że mam do odbioru zwykły TV Sony 21 cali 50 Hz mający dobre kilka lat, jednak jeszcze trzyma parametry obrazu. Na plazmie czy LCD nie oglądałem nic z tego tunera. Ja nie oczekiwałem więcej od tego tunera (za 180 PLN) i nie rozczarowałem się, a wręcz pozytywnie zaskoczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, nie porównywałem z Fergusonami.

Wg mnie kolejną zaletą Opticum jest "miernik" poziomu i jakości sygnału. Jeśli Polsatowski Echostar 717 pokazuje dla przykładu zawsze 50% jakości na jakimś transponderze, to Opticum w zależności od ustawienia anteny może pokazać między 70 a 79% - pozwala to na precyzyjniejsze ustawienie anteny. Zresztą jego "miernik" jest kompatybilny z poczciwym Echostarem FTA sprzed kilku lat (podają bardzo zbliżone wyniki), więc do końca nie wiem skąd rozbieżności między polsatowskim 717 a pozostałymi tunerami rzędu 20 %. Polsatowski wydaje mi się, że zaniża jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...