Skocz do zawartości

LCD a Cyfra+


Piotr Olejarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki za szybkie podpowiedzi..

 

na aktualnie posiadanym tv tez moge ogladac mecze w C+ (bo na tym mi glownie zalezy) w trybie 16:9 .. tyle ze zmniejsza mi obraz z gory i z dolu dosc znacznie .. z 28 cali robi sie duzo mniej..

 

pytanie czy przy kanale nadajacym sygnal 4:3 obraz na takim LCD bedzie obciety po bokach czy bedzie rozciagniety na caly ekran ?

 

z HD to sie domyslalem .. ciekawi mnie czy bedac w okresie promocyjnym mozna dodatkowo wziasc taki dekoder na wynajem (ten obecnie posiadany -mediast- jest moja wlasnoscia)..

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez przymierzam sie do kupna LCD 32 calowego..koles w sklepie powiedzial mi ze do Cyfry bedzie git (bo plazma lepsza bedzie do kablowek) ..

 

i co to jest to smuzenie ?

 

Guzik prawda że LCD jest lepsze do kablówki. A co jest lepsze to nie będę pisał, gdzieś tu jest na forum taki temat i to nie jeden a zdania jak zwykle podzielone. Ja myślę że jeśli nie masz mozliwości oglądania tv zawsze w dość ciemnym pomieszczeniu to lepsza jest plasma.

 

Smużenie polega na rozmywaniu się obrazu w dynamicznych scenach, np. ruchu piłki. Wątpię żeby na nowym LCD z szybkim czasem reakcji było dostrzegalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzik prawda że LCD jest lepsze do kablówki.

 

no tak nie napisalem 8) .. napisalem ze sprzedawca w sklepie mowil mi ze plazma bedzie lepsza do kablowki ..

 

co rozumiesz pod pojeciem 'szybki czas reakcji" przy tv LCD ? .. czy 8ms to juz jest szybki czas reakcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to 5ms to nie jest czas calkowity Piotrze ale tego producent już nie podaje....

 

Po drugie jak podzielimy sekunde nawet na 100 klatek (w tv 100Hz) to wychodzi że wystarczy 10ms.....

 

Po drugie tutaj dużo ludzi piszę albo raczej przekazuję to co inni piszą albo im powiedzieli, albo jeszcze lepiej przeczytali w jakiejs gazecie najlepiej jeszcze ze 2 lata temu gdzie faktycznie to innaczej wyglądało. Zresztą zobaczcie jak piszecie "sprzedawca mi powiedzial" (a powiedział to zeby mu było latwiej sprzedac to co Ci chciał sprzedac), "słyszałem" (bo sasiad nie powie ze kupil cos z czego nie jest zadowolony), "czytalem" (napisali tak jak im zaplacili) i to jest cala prawda.

 

Dodam jeszcze że dobry sygnał analogowy jest lepszy od przekazu satelitarnego cyfrowego (ponieważ analog nie jest kompresowany i nie ma zaniżanej rozdzielczości) szczególnie teraz jak bitrate kanałów jest masakrycznie mały....

 

Nie chce mi się przekonywać bo to zależy też od tego jaka kablówka jest i jak daleko się jest od rozdzielaczy czy punktu w którym jest wszystko nadawane czy przez ile wzmacniaczy sygnał przechodzi po drodze. Ale naprawdę proponuje przejść się do jakiegoś dobrego salonu RTV i zobaczyć jak nowe dobrej klasy LCD chodzą na zwykłej antenie..... Po co sugerować sie oponiami ludzie którzy tego nawet nie wiedzieli albo widzieli LCD z przed 2-3 lat gdzie LCD przez te 2-3 lata zmieniły sie zasadniczo jak już mamy 7 generacje matryc....

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio u kuzyna podłączałem transmiter A/V z jednej strony podłączony do odbiornika Cyfra+ Philips (ten srebrny) z drugiej strony telewizor LCD SONY 40 cali. I byłem zaskoczony obrazem pozytywnie. Pomimo, że obraz był transmitowany dodatkowo przez tnasmiter (z tunera sygnał euro-złącza) w paśmie bodajże 3,5 GHz to obraz był praktycznie taki sam na kanałach TVP z podłączonego bezpośrednio po HDMI obiornika NBOX z HDD.

Polecam ten transmiter to model Thomson 360 nie pamiętem więcej, był w Media...kt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 6 ms i jest dobrze.Nie jestem maniakiem,by stwierdzic jakies wieksze niedoskonalosci.Odbiera bardzo dobrze,smuzen nie widze,chybaze sama jakosc transmisji jest slabsza.Najlepiej popytajcie @arsenala.On jest lepszym specem i jesli nie dotyczy to platformy,tylko samego sprzetu,to podejdzie do tematu obiektywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta. Jeśłi komuś przeszkadza smużenie w panelach LCD pozostaje mu zakup Plazmy.

Albo drogiego telewizora LCD z matrycą IPS zwaną też Super-TFT. Producentów nie podam bo od czego jest internet i google. :wink:

Unikajcie "okazji" na LCD i Plazmy z marketów czy nieznanych firm. Zwłaszcza kupując wysyłkowo. Telewizor trzeba obowiązkowo sprawdzić organoleptycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arsenal - nie zapominaj o matrycach S-PVA z których korzysta Sony i Samsung (w wyzszych modelach) a obecnie wszystkie profesjonalne monitory komputerowe sa na nich oparte wystarczy google jak sam powiedzialeś..... I one już od dawna nie smużą a jak ktoś widzi smużenie to znaczy że jest włączona redukcja zakłuceń albo materiał jest taki i koniec. Te matryce nie smużą!!! a jak nie wierzycie to idźcie do salonu RTV i zobaczcie.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie idealne narzędzie do sprawdzenia telewizora w sklepie ale i swój własny w domu: http://www.tvblink.com/i_dvd.html

Darmowe oczywiście. Ściągacie wersję PAL( nawet okładka i opis do wydrukowania jest w PDF). Testy na tej płycie DVD bezlitośnie pokażą wszelkie błędy w konstrukcji telewizora. Skala szarości, martwe piksele, CZAS REAKCJI( czyli to co was interesuje w tym temacie) rozdzielczość, pikselizacja, deinterlacing, test kontrastu. No czego tam nie ma :D

Od razu mówię, że nie ma telewizora w sklepie, który przeszedłby wszystkie te testy idealnie.

Tylko pamiętajcie by telewizor połączyć z dobrym odtwarzaczem DVD poprzez HDMI lub component z włączonym progresive scan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Tylko pamiętajcie by telewizor połączyć z dobrym odtwarzaczem DVD poprzez HDMI lub component z włączonym progresive scan.

Sorry Arsenal ale coś pokręciłeś. Na stronie do której odsyłasz jest wyraźnie napisane:

 

"When you test at the store be sure to do it with a regular DVD player connected via the composite video out or the S-Video out.This way you are really testing the capabilities of the HDTV. If you use a DVD with progressive output (via component cables) you will not see the true performance of the HDTV. The same goes for the newer HDMI up converting DVD players."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie idealne narzędzie do sprawdzenia telewizora w sklepie ale i swój własny w domu: http://www.tvblink.com/i_dvd.html

 

Ściągnąłem to. Moim zdaniem to jest dno. Jakość testów jest dziwnie tragiczna niby bitrate duży (około 7Mbps) a wygląda jak by to z 10 razy było rekompresowane. Co ciekawe odpalone na progressive (componentem) a ewidentnie widać przeplot przy szybkich ruchach.....

 

Do tego jak tak odpaliłem na TV Sony to się okazuje że np. KDL40W2000 jest lepsze od KDL40W3000 (jego następca) a wrażenie przy oglądaniu TVP1 w DVBT czy Discovery HD są drastycznie odwrotne na korzyść W3000. No i DVB-T w wydaniu TVP1 idzie zdecydowanie lepiej niż każda z próbek umieszczonych na tej płycie..... Siedziałem nad tym dobra godzinę i powiem że ten test przynajmniej w Sony nic nie daje bo telewizor który jest 2 razy droższy nie chodzi lepiej (ten sam rozmiar KDL40W2000 vs KDL40X3500). Nie wiem może jak bym zobaczył ten test na LG czy innej firmie to może bym wiedział w czym dany TV jest lepszy. BO różnice między Tymi 2 TV przy oglądaniu normalnych kanałów naziemnych, płytach DVD czy materiałach HD są drastyczne niekiedy a na tej płycie to chodzą niema tak samo a niekiedy nawet tańszy lepiej wygląda

 

A i na żadnym z TV nie widziałem ani pół smugi (co ciekawe na na X3500 nie zadziałał algorytm 100Hz nie wiem dlaczego nie włączył się ani przy poziomych/pionowych linia ani przy kostkach może materiał był zbyt słaby).

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...