Skocz do zawartości

LCD a Cyfra+


Piotr Olejarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to też zależy jaki LCD kupisz bo jeśli jakiegoś najtańszego na wyprzedaży to się wystraszysz jeśli jakiegoś porządnego z dobrymi parametrami a przede wszystkim taki który będzie potrafił dobrze prezentować słaby materiał to nie będziesz rozczarowany.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Prawda jest taka, że tv LCD sprawdza się głównie gdy mamy dobre źródło sygnału tv lub tv sat. Sygnał z kablówki wygląda tak sobie :? Natomiast już kanały cyfrowe z satelity dają radę. Jeszcze wszystko zależy od wielkości tv, bo mniejsze tv nie pokazują aż tak wielkiej pikselozy przy gorszym obrazie danego kanału, natomiast niektóre kanały włoskie z HB makabrycznie wyglądają na tv 42''...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Jednak na CRT mimo wszystko jest to świetna jakość. Ja nie sądziłem, że może być aż taka różnica... Poza tym wiele osób kupuje LCD nie wiedząc o tym, że dobrze jest mieć tuner cyfrowy, a nie zwykłą kablówkę czy inną antenkę analogową. Następuje rozczarowanie i osoby te reklamują dany sprzęt... Już parę razy słyszałem o takich przypadkach :? Ciekawe tylko co na to sprzedawcy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

To nie zmienia faktu, że wiele osób dowiaduje się o tym po zakupie LCD :P Nie ma co się w sumie dziwić nie każdy się musi interesować takimi rzeczami i wydaje się, że jak coś jest nowe to będzie lepsze, a różnie to bywa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Według mnie warto. Ja używam 20'' i 42'' i na obu jest ok. Nie narzekam... Najlepiej jeszcze w sklepie zobaczyć obraz jaki dany telewizor prezentuje i wtedy będziesz pewny czy własnie o to Ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić jeśli chce się oglądać jakieś kanały HD a do tego mieć dodatkowo podłączone jakieś inne urządzenie z HD, jeśli nie to wg mnie nie ma sensu zakupienie takiego TV, chyba, że w przyszłości chcesz mieć HDTV, ale niedalekiej przyszłości, bo jak trochę dalszej to zawsze możesz poczekać i kupić lepszy za takie same pieniądze, bo ceny będą malały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Cyfre+ SD i LCD Samsung LE32M87BD i jestem bardzo zadowolony obraz jest naprawde bardzo dobry( spodziewałem się dużo gorszego) na poczatku narzekałem na smużenie i dziwny obraz na filmach, ale po wyłączeniu funkcji" poprawa filmów" jest wszystko OK. Obraz jest czysty nie widać żadnych pixelów nawet na kanałach typu Polonia, TV4 jest przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez przymierzam sie do kupna LCD 32 calowego..koles w sklepie powiedzial mi ze do Cyfry bedzie git (bo plazma lepsza bedzie do kablowek) ..

 

prosze sie nie smiac i mnie od razu nie wyzywac , nieznam sie specjalnie.. z tego co tu wyczytalem to LCD dobre bedzie do cyfry pod warunkiem ze ma sie tuner cyfrowy .. tzn jak to jest ? mediasat + antena 60 cm nie zapewniaja mi cyfrowej jakosci ?

 

i co to jest to smuzenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Cyfrowa jakość" - termin dwu a nawet trójznaczny:

- jakość Cyfry+

- kiepska jakość

- dobra jakość

 

Jeżeli chodzi o punkt pierwszy to owszem, wszystkie dekodery Cyfry odbierają wyłącznie sygnał cyfrowy. Natomiast pozostałe dwa punkty są zależne od kanału, przy czym chyba zdecydowanie więcej jest kanałów słabych jakościowo, często słabszych niż z TV naziemnej jak ktoś ma blisko nadajnik.

 

Ponadto pamiętaj że w 16:9 możesz oglądać praktycznie tylko Canal+ (i NG w wersji HD) oraz czasem coś na Polsat2. Reszta to 4:3 lub letterbox, także na telewizorze 32" LCD będziesz miał obraz chyba nawet mniejszy niż na 28" kineskopie z pasami po bokach, a panoramiczne letterbox będą miały gorszą jakość niż prawdziwe 16:9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...