Skocz do zawartości

Huawei HG8245Q/HG8245Q2 - temat ogólny


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przede wszystkim ważna informacja:

W Netii do dokumentów dołączanych do routera jest błędny adres ip,tj: zamiast 192.168.100.1 wpisują 192.168.1.100

Na początek mała recenzja, nie moja:

https://netmon.pl/index.php/2018/05/23/huawei-hg8245q2/

 

Póki pamiętam też różnica:

Przede wszystkim z zewnątrz wersja Q2 ma inną (według mnie lepszą) wentylację i tylko jeden port USB, zamiast 2 (to i tak są porty USB 2.0, więc bez rewelacji), oraz inny soft(nowsza wersja).

Zasięgowo na 2,4 GHz zdecydowanie lepiej, niż Netia Spot,ale nie jest rewelacyjnie też. 5 GHz za to jak dla mnie super.

Niestety ma pewną wadę, soft na bieżącym poziomie uprawnień root nie pozwoli zmieniać VLAN ani QOS.

 

Jak coś piszcie, w razie czego postaram się pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Wymieniono mi dzisiaj router na Huawei HG8245Q2, również mam problem z 5Ghz. Teoretycznie sieć jest uruchomiona oraz poprawnie skonfigurowana ale nie widać SSID w eterze. Zastanawiam się, czy trafiła mi się jakaś walnięta sztuka, czy coś jeszcze pominąłem w ustawieniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny przypadek, gdyż sieć 5Ghz zaczęła działać. Dla obydwu zakresów nazwy sieci były różne natomiast sprzęt na którym sprawdzałem obsługuje 5Ghz. Gdyby pojawił się taki problem w przyszłości postaram się go zbadać w kontekście automatycznego ustawiania kanału dla 5Ghz. Być może początkowo dostał automatycznie wysoki kanał albo sieć potrzebowała dłuższego czasu aby się załączyć. Ewentualnie w międzyczasie router automatycznie zaktualizował firmware. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

@djadijos Sorry, że tak późno w tym temacie ale będą mi zakładać światłowód od Netii i mam pytanie, może ktoś poradzi.

Orientuje się ktoś czy w tym routerze HG8245Q2 albo jakimś innym co teraz Netia daje do światłowodu to jest opcja, żeby ustawić sieć dla gości (Guest Wi-Fi)? Czy muszę brać oddzielny ONT i własny router kupić?

Edytowane przez Rumcaj5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij sobie manual danego modelu i sprawdź. 

 

Osobiście to bym polecał przełączyć router w tryb  modemu / bridge i podłączać zawsze  własny lepszy sprzęt. 

 

 

Zwykle jeśli w oryginalnym sofcie jest sieć gościnna to nie ma problemu ale zdarza się że  operatorzy mają często brandowany własny soft z ograniczonymi możliwościami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
@djadijos Sorry, że tak późno w tym temacie ale będą mi zakładać światłowód od Netii i mam pytanie, może ktoś poradzi.
Orientuje się ktoś czy w tym routerze HG8245Q2 albo jakimś innym co teraz Netia daje do światłowodu to jest opcja, żeby ustawić sieć dla gości (Guest Wi-Fi)? Czy muszę brać oddzielny ONT i własny router kupić?
OTN to nie wiem, ja mam swój TP LINK AX72 a router od Netii w trybie bridge. Dzwonisz na infolinię i bez problemu Ci zmieniają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...