Jump to content

Recommended Posts

LA7 jest to włoska stacja telewizyjna, która powstała 24 czerwca 2001 roku zastępując nadawany od 5 sierpnia 1974 roku Tele Monte Carlo. W ramówce stacji znajduje się m.in. serwis informacyjny ''TG LA7'' którego prowadzącym i szefem jest Enrico Mentana, program przedpołudniowy ''Coffee Break'', programy publicystyczne ''Omnibus'' i ''Otto e Mezzo'' oraz filmy i seriale, jak np. ''Chirurdzy'' czy ''Star Trek''. Kilka lat temu LA7 retransmitował także w nocy sygnał CNN.

 

Siostrzanym kanałem LA7 jest LA7d, który jest włoskim odpowiednikiem naszego TVN Style czy Polsat Cafe. LA7 jest dostępny we włoskiej NTC oraz tamtejszych platformach satelitarnych (Sky Italia, Tivusat).

Edited by Frontowiec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze należy dodać, że stacja należy do koncernu medialnego Cairo Communications, a jej właścicielem jest Urbano Cairo - prezes klubu piłkarskiego FC Torino. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tym sygnałem CNN to raczej nie było za czasów LA7, tylko nieco wcześniej, na początku lat 90-tych, jeszcze gdy to było TeleMonteCarlo. Wtedy te retransmisje były związane z operacją Pustynna Burza, obejmowały nie tylko ramówkę nocną, ale także poranną.

 

Co do samej LA7 to można zauważyć, że sporo ludzi, którzy obecnie pracują tutaj, miało wcześniej do czynienia z publiczną RAI.

Enrico Mentana, dyrektor dziennika telewizyjnego, zaczynał w RAI, był tam ponad 10 lat, potem kolejne 10 w Mediasecie i teraz już ósmy rok szefuje wiadomościom tej stacji.

Lilli Gruber, obecnie prowadzi publicystyczny program "Otto e mezzo" (wraca 10 września po wakacjach) - wcześniej 20 lat w RAI.

Giovanni Minoli, tworzy od 2 lat dla LA7 program "Faccia a faccia", który w swojej konstrukcji jest praktycznie kalką z jego najsłynniejszego programu tworzonego przez dwie dekady dla telewizji publicznej, czyli magazynu "Mixer". Nawet sam tytuł obecnego programu wzięto od jednego z punktów "Mixera".

Massimo Giletti, od 2004 do 2017 roku prowadził w Rai Uno niedzielny talk-show "L'arena", bardzo popularny, oglądany średnio przez ponad 3 miliony widzów. W zeszłym roku przeszedł do LA7, gdzie dostał program również nadawany w niedziele, ale nie o 14:00, tylko o 20:30, pod tytułem... "Non e l'Arena" (czyli "To nie jest Arena).

 

Jak się pogrzebie nieco w historii to więcej takich postaci się znajdzie.

 

Swoją drogą to od wczoraj dzienniki w LA7 są nadawane z nowego studia. Nie ma ekstrawagancji żadnych, bo głównie wymieniono ściany, stół w kształcie cyfry siedem dalej pozostał, ale wciąż jest to estetyczne studio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutro, z racji wyborów do Parlamentu Europejskiego, redakcja TG La7 pod wodzą Enrico Mentany, nada specjalny program pod znaną już we Włoszech nazwą #MaratonaMentana (od nazwiska prowadzącego), będzie to najprawdopodobniej najdłuższy program o wyborach we włoskiej TV. Pierwsza część rozpocznie się o 22:35 i potrwa do poniedziałku, do 11:00. Druga część zacznie się w porze rozpoczęcia wiadomości popołudniowych, czyli o 13:30 i potrwa aż do dziennika wieczornego o 20:00.
Ciekawe czy tym razem znowu sobie pizzę do studia zamówią :D

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z racji wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii w nocy z czwartku na piątek, dokładniej o północy, rozpocznie się maraton wyborczy, którym kierować będzie Enrico Mentana, zaplanowany jest na 7 godzin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...