Skocz do zawartości

DVB-T2 USB dongle


asiafan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest  jakiś sprawdzony dongle  DVB-T2   pod tunery na E2?

 

Tutaj mam taki 1   nie zbyt tani  :)

 

 

https://www.freetv.ie/usb-dvb-t2-tuner/

 

https://www.ebay.co.uk/itm/USB-DVB-T2-Tuner-Enigma2-PC-/182632877162

 

Twierdzą że jest na E2. Ktoś zna    badał?  sterowniki są?   Można sprawdzić  . W DE jest  Freenet  naziemny  po CI+   DVB-T2 w HEVC.  Czechy nadają  także. No i chyba to na razie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Mam identyczne pytanie.

Czy ktoś aktualnie używa głowicy DVB-T2 podłączanej przez port USB?
Jeśli tak, jaki model? Na jakim tunerze? Czy występują przy tym jakieś problemy?

 

Pytam głównie w kontekście zasugerowania konkretnych, przetestowanych modeli dongle'ów dostępnych (najlepiej, choć niekoniecznie) na polskim rynku. Samodzielne poszukiwania takiego kompatybilnego dongle'a - bez testowania samego sprzętu - wymagają przeanalizowania kilku elementów, z racji, że aby takie urządzenie zadziałało to oprócz dostępności sterowników pod Linuxa musi być spełniony też warunek odpowiedniej (minimalnej wspieranej przez sterowniki) wersji jądra Linux. A nie zawsze takie informacje są dostępne w sieci dla konkretnego modelu dongle'a. Stąd pytam, w międzyczasie analizując samemu listę dostępnych pod mój tuner sterowników.

Edytowane przez mp107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Uwaga!!! Tunerek Xbox One TV DVB-T/T2/C będzie tylko działać na dekoderach VU+: Vu+ Zero 4K, Vu+ Uno 4K SE, Vu+ Duo 4K oraz Vu+ Duo 4K SE. Na pozostałych modelach niestety nie będzie działać!

Przyczyną tego stanu jest kernel 4.1.20 obecny ww. modelach na który tylko są przerobione pachtem sterowniki z repozytorium (bo ogólnie sterowniki poprawnie działają od kernela 4.16).

Pozostałe modele z rodziny Vu+ 4K i Vu+ HD mają niższy kernel i pobranie oraz zainstalowanie sterowników do tunerka Xbox-a nic nie da bo sam tunerek nie podmontuję się w dekoderze.

Nie ma sterowników na niższy kernele dekoderów z E2 w tym modele od Vu+. :-(

Pozostaje w takim wypadku albo zmiana dekodera na któryś z kernelem 4.1.20 lub wybrane innego tunerka USB DVB-T2 np. MyGica T230 (bez literek "A" i "C"!), DVBSky T330 czy tez Vu+ Turbo SE (vel. DVBSky T330), które będą działać na niższych kernelach linuxa :-)

Niestety są to droższe tunerki od taniego dość Xboxa One TV (jego cena obecnie nowego to 45-60 zł!).

Edytowane przez pablo21
  • Popieram 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma driverów pod MyGica T230A i T230C oraz T230Cv2 :-( Tylko stara, już nie produkowana MyGica T230 działa na sterownikach geniatech z repozytorium linuxowego enigmy. Niestety Chińczyk firma GeniaTech zmienił chipy w nowych MyGica T230A i T230C oraz dodał obsługę kodeka HEVC w dołączonym do zestawu oprogramowaniu. :-( Starych MyGica T230 nie ma już a jak trafisz na nie jeszcze to raczej leżaki magazynowe. :-(

Pozostanie tani tunerek DVB-T2 Xboxa One TV oraz strasznie drogi tunerek Vu+ Turbo SE :-(

 

tutaj szczegóły odnośnie poszczególnych rodzai tunerka MyGica T230 i obsługi sterowników Linuxa w E2:

https://linuxtv.org/wiki/index.php/Geniatech

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie. W takim razie sobie odpalę na standardowym Linuxie, bo dvb-t2 się przyda ze względu na to, że w przyszłym roku i tak będzie wszystko w tym standardzie.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Jak masz w tym box-ie kernel Linuxa powyżej 4.1 to możesz sobie zakupić tunerek USB XBOX One TV DVB-T/T2/C to jest głowica combo naziemno-kablowa .:-) To tani tunerek Mircosoft-u pod konsole XBOX. :-)

Koszt nowego ze sklepu to ok 50-60 zł ale na znanym serwisie ogłoszeniowym "po sąsiedzku!" są oferty używanych za połowę ceny. :-)Ba nawet nowe są! :-) Chociaż ten tunerek nie ma extra czułości niestety.

Jak zależy Ci na lepszej czułości to polecam Vu+ Turbo SE DVB-T/T2/C ale ten już nie jest produkowany i tylko leżaki magazynowe i cena poszła do góry bo obecnie to ok 400 zł za sztukę nową ze sklepu. :-(

Jest to klon DVB-Sky T330 i na sterownikach od tego tunerka działa w box-ach Linux E2. Tańszy z Chin z tej samej rodziny był MyGica T230 ale już go nie produkują tylko nowsze wersje T230C, T230 Lite i T230Cv2 na nowszych chipach do których już nie ma na razie sterowników. :-(

Sam mam MyGica T230 i czułość rewelacyjna. Kupiłem na Ali za 90 zł od sztuki. :-)

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pablo21 napisał:

nowsze wersje T230C, T230 Lite i T230Cv2 na nowszych chipach do których już nie ma na razie sterowników.

Ja mam T230A i również jest problem z driverami na E2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz w tym box-ie kernel Linuxa powyżej 4.1 to możesz sobie zakupić tunerek USB XBOX One TV DVB-T/T2/C to jest głowica combo naziemno-kablowa .:-) To tani tunerek Mircosoft-u pod konsole XBOX. :-)
Koszt nowego ze sklepu to ok 50-60 zł ale na znanym serwisie ogłoszeniowym "po sąsiedzku!" są oferty używanych za połowę ceny. :-)Ba nawet nowe są! :-) Chociaż ten tunerek nie ma extra czułości niestety.
Jak zależy Ci na lepszej czułości to polecam Vu+ Turbo SE DVB-T/T2/C ale ten już nie jest produkowany i tylko leżaki magazynowe i cena poszła do góry bo obecnie to ok 400 zł za sztukę nową ze sklepu. :-(
Jest to klon DVB-Sky T330 i na sterownikach od tego tunerka działa w box-ach Linux E2. Tańszy z Chin z tej samej rodziny był MyGica T230 ale już go nie produkują tylko nowsze wersje T230C, T230 Lite i T230Cv2 na nowszych chipach do których już nie ma na razie sterowników. :-(
Sam mam MyGica T230 i czułość rewelacyjna. Kupiłem na Ali za 90 zł od sztuki. :-)
Mam 3.14..
Jakieś inne propozycje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...