Skocz do zawartości

Samsung Smart TV


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...

Witam!

Nie chcę zakładać nowego tematu a ma pytanie odnośnie LED TV SAMSUNG UE49K5579SUXZG

Czy TV zakupiony w Niemczech będzie odbierał DVB-T w Polsce?

Wiem, że u Nas jest MPEG4 a w Niemczech MPEG2 (przynajmniej tak było).

Tylko co mnie zastanawia, ten LED ma również menu w języku polskim.

Jak to teraz jest z tymi głowicami w TV?

Dobrze, że ten SAMSUNG ma DVB-S2. Zawsze można np. NC+ lub CP za 20zł dokupić.

 

ps. podłączyłem antenę DVB-T i wyszukało mi zero programów.

 

ps2. Jak widzę to ten LED ma DVB-T2 (tylko).

https://www.amazon.de/Samsung-UE49K5579SUXZG-Fernseher-Triple-Tuner/dp/B01CJS8CF0?th=1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yagi 19 elem. na której odbieram naziemną. Sygnał jest bardzo dobry. Odbieram też MUXy czeskie DVB-T2.

Znajomy przywiózł ten telewizor z Niemiec, siedzę i rozgryzam orzech.

Co dziwne jak miałem u siebie jakiś TV z zagranicy to przynajmniej Czechy odbierałem a tutaj całe pasmo przeszukuje i zero programów. Tylko satelita działa poprawnie.

Zadzwonię na infolinię SAMSUNG może Ktoś tam będzie coś wiedział :)

Na LG też były problemy z DVB-T2 z Czech ale ustawiało się na kraj Czechy i po przeskanowaniu pasma MUXy chodzą jak ta lala.

Edytowane przez an10ka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
15 godzin temu, kingofsouth napisał:

Na nowej generacji konsol pograsz na grach z poprzedniej generacji. Grach z przed 5, 8 lat. Canal+ poleciał w jajo z abonentami. Wepchnął na siłę Premiery Canal+ na stare Tizeny , bo myślał,  że ktoś się skusi. Mam nadzieję, że nikt taki glupi  nie jest i oleje ta apke  :)

Dokładnie się zgadzam.

Ja też mam samsung 2017 i czuję się zrobiony na szaro.

Pewnie będę szukał jakiegoś boxa bo zależy mi też na apple tv+.

Tym już też samsung mnie w[beep]ił że apki apple nie dał. Parodia.

Ale idziemy w tę stronę, że będą zmuszać do kupna nowych TV bo starych nie będą wspierać. A klient jak jeleń ma co trzy lata bulić za nowy szajs.

Moim zdaniem też rozprawią się z tymi boxami i apki na nich nie będą działać ale to przyszłość.

Edytowane przez Sentence
Przeniesiono do bardziej pasującego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja celowo w 2018 roku kupiłem model TV Samsunga z 2017-go bo w seria z 2018 roku miała wyraźny downgrade sprzętowy i odpowiadający model z 2018 roku był gorzej sprzętowo wyposażony niż podobna półka z 2017. Nie będę się wdawał w szczegóły sprzętowe bo telewizory potaniono, zabrakło między innymi modułu połączeniowego OneConnect dzięki któremu zza telewizora nie zwisały pęki kabli...  A teraz się okazuje, że zachłanność Samsunga nie zna granic. Założę się, że wiedząc jaki ta aplikacja ma potencjał, nie pozwolili z wejściem na starsze wersje Tizena. Wniosek jest prosty. Kolejny telewizor który kupię na 100% nie będzie Samsungiem i na 100% będzie z Androidem.

 

P.S. na szczęście mam jeszcze MiBoxa i na drugim telewizorze aplikacja Canal+ bardzo ładnie działa.

Edytowane przez jupiter
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bajki o downgrade.. mam model z 2018 i posiada oneconnect, samsung dokonał jak to zwykle pare roszad w modelach.. ale tak to jest.. uważałeś, że nowy sprzęt jest gorszy, a tu jednak okazało się na odwrót... ale niestety w szajsungu i nie tylko zabijanie starych modeli to już standard i nie tylko jeśli chodzi o TV... tutaj powinni się wszyscy uczyć od apple'a.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@escapers

Oczywiście, że zrobili downgrade w 2018 roku bo np. model z serii 8 miał wyposażenie odpowiadające temu z serii 7 z 2017 roku. Co z tego, że soft nowszy, skoro sprzętowo gorszy? A w samym sofcie różnic też nie ma, jest robiona nowa wersja po to, żeby za 3-4 lata odcinać wsparcie dla nowych aplikacji i zmuszać do kolejnego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
6 godzin temu, Peja88 napisał:

Też mam Samsung z 2017 r. No i właśnie się dowiedziałem że nie mogę mieć aplikacji canal plus... Pytanie laika. Nie da się jakoś ściągnąć i wgrać nowszego Tizen-a ?? 

Też mam rocznik 2017 i uważam że to jeden z lepszych telewizorów na rynku.

Co do Tizene..no coż...Samsung stosuje politykę celowego postarzania sprzętu ( tak jak 99,9 procent innych producentów) i 4 letni telewizor choć jeszcze wiele potrafi...wg ich powinien trafić na śmietnik,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Czy najnowsze TV Samsung  z lat 2021-2022 mają możliwość transferu listy kanałów na USB tak jak to było  w starszych wersjach (tak żeby można było samemu zmienić nazwę kanału cyfrowego) ?

 

We wcześniejszych modelach taka opcja było w ustawieniach eksperckich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na modelu z 2017 długo wyczekiwaną aktualizację dostała aplikacja Polsat Box Go. Choć nadal do wersji z androida nieco brakuje (brak cofania audycji wstecz) to jest i tak spory postęp. Apka chodzi zauważalnie szybciej, działają także filmy i kanały w 4K 

Z "polskich" apek pojawił się CDA, Televio . oraz TV GO-Świdnicka Telewizja Kablowa: )

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...