Skocz do zawartości

Wyniki platformy CANAL+, liczba abonentów i co to oznacza dla platformy?


Gość jaszek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tonący brzytwy się chwyta, sama współpraca z Netflixem powinna dac innym do myślenia, wiedzą że trend się zmienia, zbliżające się pokolenie woli wykupić sobie Netflixa niż bawić się w talerze, sam rebranding został przeprowadzany na kolanie, powinniśmy otrzymać dostęp do zapowiadanego od roku myCanal, ulastycznej oferty i ciekawych promocji, ostatnio otrzymałem telefon żeby przedłużyć umowę ale nie skorzystałem z tego bo czemu mam płacić drożej za to samo, zamiast pakietu HBO który mi oferowali to wolę sobie zapłacić taniej za HBO GO i mieć spokój. Pomijając już multum nie potrzebnych kanałów z których nie korzystam. 

Edytowane przez Globus903
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, shevchenko1987 napisał:

Wróżysz z fusów? Czy piszesz tylko by nabijać posty?

Raczej to drugie, a może i fusy. W każdym temacie jakieś bajki.

 

@Pawop. Ludzie biorą ofertę, a potem marudzą. To po co biorą ofertę.? Ludzka natura. Szczególnie Polaczka.

Edytowane przez ircios
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2019 o 00:36, Globus903 napisał:

Tonący brzytwy się chwyta, sama współpraca z Netflixem powinna dac innym do myślenia, wiedzą że trend się zmienia, zbliżające się pokolenie woli wykupić sobie Netflixa niż bawić się w talerze, sam rebranding został przeprowadzany na kolanie, powinniśmy otrzymać dostęp do zapowiadanego od roku myCanal, ulastycznej oferty i ciekawych promocji, ostatnio otrzymałem telefon żeby przedłużyć umowę ale nie skorzystałem z tego bo czemu mam płacić drożej za to samo, zamiast pakietu HBO który mi oferowali to wolę sobie zapłacić taniej za HBO GO i mieć spokój. Pomijając już multum nie potrzebnych kanałów z których nie korzystam. 

Bardzo mnie zaciekawiło w jaki sposób płacisz mniej za HBOgo, może sam skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wczoraj opublikowano wyniki Vivendi za 4 kwartał 2019. We Francji minus 200 tysięcy abonentów wzgledem grudnia 2018. Do tego spadek dochodów.

 

Polska nie jest wymieniona osobno tak jak w raporcie z 2 kwartału, mamy za to nową kategorię "Europe (excluding M7)" gdzie wykazano +50 tysięcy klientów wzgledem grudnia 2018, a ogólny wynik to 2.79 mln abonentów (względem 2.74 mln. rok wcześniej).

 

Nie wiadomo ile dokładnie klientów ma PC+, bo w raporcie Q4.2018 miała 2.19 mln. abo, w Q2.2019 2.16 mln, tak więc do "Europe (excluding M7)" liczone jest jeszcze coś. Zmienił się także opis tabelki z wynikami z "Pay-TV subscribers" na "Canal+ Group subscribers" (doliczają tych darmowymi pakietami TNK albo w kablu czy coś jeszcze innego? ;)).

 

Grupa nadal może liczyć na rynek afrykański, gdzie doszlo ponad 720 tysięcy klientów przez rok.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koledzy, chyba ttzeba wykupić pare akcji na giełdzie gdzie to tam jest notowane i zobaczyć konkretne dane a nie jakieś banialuki. Ciekawe, czy inwestorzy wiedzą, jak bardzo oni przeklamują dane default_biggrin.png ale to chyba Stadard już na świecie, patrząc po netflixach i innych disneyach

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

W związku z wejściem Canal+ na giełde pojawiło się kilka ciekawych,  a często dawno niepublikowanych danych,  jak np. ilość klientów Canal+ poza platformą czy wartość współczynnika ARPU na przestrzeni lat:

https://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/canal-polska-debiut-gielda-jaka-cena-akcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jakieś 25-30 zł, bo przy umowie na 12 miesięcy jest zawsze parę miesięcy darmowych/zrabatowanych, a jeszcze część to prowizja kablówki.

 

Swoja drogą, zatrważająco niskie te wyniki zarówno abonentów w kablu jak i reszty - 2,37 mln. z wliczonymi uslugami telefonicznymi i netem, OTT C+ (gdzie klientem był zapewne każdy kto dodał kartę i korzystał z darmowego okresu testowego), Player.pl itd.  Napisali, że około 72% korzysta z DTH (i spada), więc abonentow satelitarnych jest sporo poniżej 2 mln.

Przestaje też dziwić tak niska nielsenowa oglądalność pozycji sportowych itd.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spada liczba abonentów i oglądalność bo tłumy jadą na linijkach z aliexpress i płatnych lewych streamach. Ale jak widać C+ to nie przeszkadza skoro 5 miesiąc wyłączają Seca i Cameleony. Aż się zdziwiłem że to jest takie popularne. I co najciekawsze ludzie otwarcie o tym piszą na FB ze swoich oficjalnych kont. I to piszą jakby to było coś legalnego.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wolą tępić legalnych odbierających na własnym sprzęcie, a nie piratów, to wiadomo co będzie.

BTW ciekawie zachowują się po wypowiedzeniu. Na koncie w ICA nie ma miejsca, gdzie można znaleźć termin końca współpracy. W miejscu moje zgłoszenie kręci się kółeczko... A przecież sprzęt (karty) muszę zdać do miesiąca od rozwiązania umowy. Nadpłaty na koncie mi jeszcze nie zwrócili.

"Walczą" o abonenta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kamil2505 napisał:

Kilka dodatkowych informacji. 

Szczególnie ciekawe może być zestawienie ARPU na przestrzeni lat i na tle konkurencji oraz liczba abonentów usług SVOD w Polsce w 2019 roku.  

Do tej pory trudno było o tego typu dane. 

https://gsmonline.pl/artykuly/polski-rynek-platnej-telewizji-ott

 

Jeśli chodzi o liczbę abonentów VOD to są czysto szacunkowe dane i raczej zaniżone. Do tego tendencyjne podawanie ARPU tylko za DTH, bo tylko wtedy C+ ma je większe od innych graczy na rynku - a to jest problem C+, że nie sprzedaje usług dodatkowych do telewizji, a nie całej reszty, że je mają i zarabiaja od abonenta znacznie więcej (CP np. 86 zł).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunkowe dane mogą być zarówno zaniżone jak i zawyżone. Mimo wszystko biorąc pod uwagę dane dot. abonentów CDA Premium z zestawienia umieszczonego w powyższym artykule (231 tys.), są niemal identyczne do tych jakie zostały przekazane przez samo CDA Premium (231,7 tys. - na koniec 2019r.)

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/cda-premium-ma-285-tys-subskrybentow-ile-zarabia-z-oplat

 

Co do ARPU - tabela pochodzi z podrozdziału prospektu dotyczącego rynku płatnej telewizji w Polsce - w związku z tym trudno tam dodawać ARPU Cyfrowego Polsatu wraz z danymi dotyczącymi abonentów telefonii komórkowej i internetu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są identyczne, bo CDA je publikuje, Netflix czy Apple TV nie podają takich danych w rozbiciu na rynki ;).

 

PC+ to nie tylko telewizja satelitarna, bo sprzedają także Internet i telefon i to także jest składnikiem spółki, która idzie na giełdę - a, że oferta jest beznadziejna i w ogóle jej nie promują to jest tylko ich problem.

 

Dodatkowo Polsat sprzedaje także telewizję IPTV i OTT z umowami długoterminowymi, co nie mieści się w pojęciu DTH. 

C+ obudziło się z tematem tydzień temu wraz z wprowadzeniem boxa od Skyworth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bugmenot napisał:

Są identyczne, bo CDA je publikuje, Netflix czy Apple TV nie podają takich danych w rozbiciu na rynki ;).

Jasne, że nie publikują, bo przecież lepiej brzmi, że serwis odwiedza X mln użytkowników niż to, że płaci za niego XXX tys.

 

Poza tym o inne dane trudno, więc trzeba opierać się o dane dostępne. 

 

15 minut temu, bugmenot napisał:

PC+ to nie tylko telewizja satelitarna, bo sprzedają także Internet i telefon i to także jest składnikiem spółki, która idzie na giełdę - a, że oferta jest beznadziejna i w ogóle jej nie promują to jest tylko ich problem.

Sprzedawać może i sprzedaje, ale jest to oparte na zupełnie innej zasadzie niż w CP. Druga kwestia - tabela obejmuje tylko kwestie płatnej telewizji w Polsce i jest umieszczona w podrozdziale, który tylko tego dotyczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...