Skocz do zawartości

Wyniki platformy CANAL+, liczba abonentów i co to oznacza dla platformy?


Gość jaszek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kingofsouth
9 minut temu, lukimann napisał:

 

Jest "kątent" to będzie odpowiedni sprzęt.?

Mam nadzieję, że te  "kątent" nie pojawi się nigdy u żadnego operatora kablowego oraz nie będzie w streamingu bo po co.  Masz problem z głowy. Tylko nie pisz za kilka lub kilkanaście dni kiedy będzie Canal +4K poza NC+.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
19 minut temu, lukimann napisał:

@kingofsouth

Coś Ty taki wrażliwy na punkcie C+4K ?

Moim zdaniem NA RAZIE to nie jest coś co powala na kolana a mam na myśli ofertę UHD że strony nc+.

 

 

Pokaż mi operatora płatnej TV w Polsce co powala ofertą programową 4K? Z jaką oferta porównujesz i z jaką masz do czynienia od tego zacznijmy. Jaki kanał w TV na codzien lub od swieta ogladasz w 4K?  Łatwo jest narzekać na NC+ , ale czekam na konkrety. 

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rotalplus napisał:

Jak ludzie mają oglądać 4k w nc+ jak muszą dopłacać w standardowych ofertach 15 za dekoder i jeszcze za 1 kanal?

A nc+ ma i internet mobilny i uslugi glosowe co prawda nie na wlasnej sieci ale jesli chodzi o telefon to jest w czolowce kwartalnych bilansow przenosin numerów jeśli chodzi o pozyskane

A jak chcą mieć lepsze wyniki to muszą jak konkurencja dawać darmowe miesiące bo oferta cp mierna ale gratisy dobrze wyglądają, bo pakietami sie juz upodobnili

 

Tylko ta czołówka w MVNO to oznacza dla NC+ 4 tys. przeniesionych numerów w kwartale, a Plus przenosi po 100 tysięcy. Trochę inna skala... ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kingofsouth napisał:

Pokaż mi operatora płatnej TV w Polsce co powala ofertą programową 4K? Z jaką oferta porównujesz i z jaką masz do czynienia od tego zacznijmy. Jaki kanał w TV na codzien lub od swieta ogladasz w 4K?  Łatwo jest narzekać na NC+ , ale czekam na konkrety. 

 

 

 

Nie rozumiesz. On sugeruje, że ten kanał, to jak na razie, taka sztuka dla sztuki, bo treść jednowymiarowa, głównie dla fanów sportu. Coś jak swego czasu kanał 3D, czyli typowa popisówka. Mnie akurat rajcuje piłka kopana, ale kogoś innego może nie rajcować i ma oglądać oraz chwalić tylko z powodu 4K? Filmy oraz seriale, które rzucą jako ochłap, to często już zgrana płyta lub marne tytuły.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kondycję nc+ mierzę wynikami oglądalności jej kanałów autorskich. Ich wyniki podawałem. Jest źle i tuszowanie czegokolwiek to gra na strasznie krótką metę. Moje zdanie? Albo kolejna fuzja, albo sprzedaż. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że te rzeczy nie są podawane (i to raczej nie z powodu, że są takie dobre), pozostaje mierzenie oglądalnością.

Poza tym, w przypadku kanałów typu Domo+ czy Ale Kino+, za które kablówki płaca od gniazdka rzeczywiście oglądalność jest drugorzędna, natomiast jeśli są to kanały premium, to już jednak co innego, bo raczej mało kto wywala kilkadziesiąt złotych żeby ich potem nie włączać ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszą mnie argumenty, że oglądalność kanałów tematycznych nc+ na drugorzędne znaczenie, bo dochody i tak są "od liczby gniazdek". Zapominacie, że takie kanały to reklama dla platformy. Po to mają w nazwach "+" (podobnie jak polsatowskie mają "Polsat"), żeby reklamowały i ciągnęły platformę. Spadającą oglądalność tychże kanałów (często drastycznie spadającą) można tłumaczyć tym, że widzom po prostu nie odpowiadają.

 

W ostatnich latach sporo się zmieniło. Główny motor napędowy - sport - stał się już w dużej części dostępny dla abonentów Cyfrowego Polsatu. Abonenci tej platformy, będący kiedyś odcięci od najlepszych praw sportowych, dzisiaj - dzięki m. in. Eleven i TVP - mogą obejrzeć ligę włoską, niemiecką, hiszpańską, LM i LE, Puchar Polski, Puchar Anglii, Puchar Włoch, Puchar Francji, "hit" Ekstraklasy, piłkę reprezentacyjną itp.

 

Kiedyś przytaczałem tu badanie, które pokazywało TOP-10 kanałów, dla których widzowie najczęściej wybierają płatne telewizje. Nie było tam żadnego kanału nc+ (w tym również żadnego z rodziny Canal+). Był za to choćby Polsat Sport, Eleven, HBO...

 

Projekt nc+ - wg mnie - jest nieudany już od samego początku. Durna nazwa, błędy podczas startu (sprzeciw klientów)... To wszystko odbija się czkawką do dzisiaj.

 

Moim zdaniem jedynym ratunkiem dla platformy była by kolejna fuzja - z Orange. Nowy projekt powinien pozostać przy nazwie Orange TV, oferując szeroki i porównywalny z ofertą Cyfrowego Polsatu wachlarz usług (telewizja, internet, telefonia komórkowa, energia, światłowód, itp). Bez tej telekomunikacyjnej nogi nc+ sobie nie poradzi. Ich projekt MVNO to jednak w porównaniu do Plusa dno i wodorosty. 

 

Nowy Orange TV, już po fuzji z nc+, byłby wreszcie poważną konkurencją dla Cyfrowego Polsatu, z atrakcyjniejszą ofertą programową, lepszą ofertą 4K... Orange to bardzo rozpoznawalna marka. Bo z tej mąki to chleba już nie będzie.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząć należy od tego że w Polsce zagraniczne ligi mają znikomą oglądalność..200-300 tyś w porywach.

Canal+ tak jak Sky Sports zrezygnował z kilku lig...co mnie absolutnie nie dziwi.Nadal je można na platformie oglądać.

 

Mając dwie platformy jestem w stanie dostrzec gdzie leży problem.Mianowicie ...dziesiątki kanałów z niemal nieistniejącą oglądalnością...kanały,które dawno powinny zniknąć.

Pieniądze zaoszczędzone w ten sposób zainwestować w jakość swoich kanałów...

Jak już pisałem...po jakiego pierona oni wysyłają kanał 4K na satelitę...tego pewnie sami nie wiedzą..

Płacą fortunę za to a jednocześnie ich biblioteka VOD jest w 480p...

Kolejnym problemem jest...nasza liga.Co do tego iż jest to zwyczajny badziew nie ma wątpliwości.Ale nadal ma wielu co zrozumiałe kibiców w Polsce.Nie jest to jednak aż tak eksluzywny produkt by mogli kupić na wyłączność i zgarniać nowe tabuny abonentów..

I największym problemem jest....zasobność portfela widza...

Więc moim zdaniem dostajemy platformę skrojoną pod właśnie nasz portfel.Wystarczy porównać cenę pakietu C+ z Netflixem...i wszystko staje się jasne.

 

Moim zdaniem mogłoby być lepiej ale i tak nie jest źle patrząc na to co w mojej opinii liczy się najbardziej w Polsce czyli filmy już w 4K,sport już w 4K.W nc+ zobaczy się więcej niż większości platform w Europie.Za niewielkie pieniądze.Czy komuś się to podoba czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jaszek napisał:

Śmieszą mnie argumenty, że oglądalność kanałów tematycznych nc+ na drugorzędne znaczenie, bo dochody i tak są "od liczby gniazdek". Zapominacie, że takie kanały to reklama dla platformy. Po to mają w nazwach "+" (podobnie jak polsatowskie mają "Polsat"), żeby reklamowały i ciągnęły platformę. Spadającą oglądalność tychże kanałów (często drastycznie spadającą) można tłumaczyć tym, że widzom po prostu nie odpowiadają.

 

Dziwne masz poczucie humoru ;). Jest na rynku kilkanaście kanałów - chociażby HBO, Cinemax, MTV Rocks, MTV Hits, MTV Dance, MTV Live HD itd, które w ogóle nie mierzą w Polsce oglądalności, bo jest im to niepotrzebne, nie emitują reklam, a dochody czerpią z opłat od abonentów.

 

Kanały typu Ale Kino+ czy Planete+ są w Nielsenie tylko dlatego, że aby ddodatkowo zarobić emitują reklamy i chcą zweryfikować ich ewentualną oglądalność. Ale przy cenach rzędu 90 zł za spot (tyle kosztuje reklama w Ale Kino, w Kuchni+ zareklamujesz się nawet za 60 zł ;)) to nie jest dla nich jakieś kluczowe źródło dochodu, bo tak jak pisałem - mają opłaty z gniazdka.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bugmenot napisał:

Kanały typu Ale Kino+ czy Planete+ są w Nielsenie tylko dlatego, że aby ddodatkowo zarobić emitują reklamy i chcą zweryfikować ich ewentualną oglądalność. Ale przy cenach rzędu 90 zł za spot (tyle kosztuje reklama w Ale Kino, w Kuchni+ zareklamujesz się nawet za 60 zł ;)) to nie jest dla nich jakieś kluczowe źródło dochodu, bo tak jak pisałem - mają opłaty z gniazdka.

Gdzieś to zanegowałem? W którym miejscu? Piszę tylko, że te kanały mają ciągnąć i reklamować samą platformę, nie że mają zbijać kasę za reklamy. Nie oszukujmy się, autorska oferta nc+ (nie liczę tu kanałów premium Canal+) to oferta nie tylko średnia, ale i od dawna tkwiąca w tym samym miejscu.

 

51 minut temu, umek napisał:

Jak już pisałem...po jakiego pierona oni wysyłają kanał 4K na satelitę...tego pewnie sami nie wiedzą..

To też ciekawe i zasadne spostrzeżenie. Zapychają sobie miejsce na transponderach płacąc za to fortunę, podczas gdy oferta programowa wciąż jest taka sobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego otoczenia (rodzice, teściowie, koledzy w pracy) to może aby 5 osób posiada 4k telewizor. Reszta nie ma telewizora 4k, bo po co zmieniać "płaski" telewizor na drugi taki sam jak ten pierwszy jest jeszcze sprawny. Mało tego znalazły by się jeszcze osoby które wciąż używają odbiorniki CRT. Gdy się pytam o to jakie mają pakiety to zazwyczaj pada odpowiedź "za 40 zł" lub że mają naziemną. O kanałach Premium nawet nie ma cowspominać. Streaming? Mają internet LTE limitowany więc jaka mowa o streamingu? Z resztą to i tak dodatkowy koszt (cena internetu+ cena serwisu streamingowego) a to już jest nie do przyjęcia.

 

Pisząc to wszystko miałem na myśli to że nas zapaleńców którzy interesują się ofertą/technologią i możliwościami jakie daje nam sprzęt jest nie wielu. Większość zwykłych Kowalskich chce po prostu po pracy włączyć telewizor i dosłownie coś obejrzeć i najważniejsze by na tą telewizję wydać jak najmniej grosza.

Wiem że NC+ zawsze celowała w tych bardziej zamożnych klientów ale jeśli chcą powiększyć swoją bazę abonentów to niech pomyślą o tych z mniejszymi portfelami. Samą ofertą 4k nie nadgonią abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ozzy666 napisał:

Wiem że NC+ zawsze celowała w tych bardziej zamożnych klientów

I właśnie stali się jakby zakładnikiem tej decyzji. Ci "zamożni" klienci mają teraz dużo innych i ciekawszych możliwości. Już nawet najatrakcyjniejsze prawa sportowe można oglądać w internecie, więc po jaką [beep]ę telewizja satelitarna. Ich porzucenie tych mniej wymagających klientów przez lata skutecznie wykorzystał Cyfrowy Polsat. Im (CP) będzie łatwiej tych klientów utrzymać, gdyż oni bardzo skutecznie potrafią łączyć usługę telewizji satelitarnej z innymi usługami, a tych Cyfrowy Polsat ma mnóstwo. Rezygnacja z telewizji będzie oznaczała np. wzrost rachunków za telefony komórkowe w domu, które są w Plusie. 

 

NC+ jest trochę w czarnej d... teraz. O wymagającego widza coraz trudniej, a Ci niewymagający wybrali już dawno. I bzdurą jest, że na tych drugich nie można zarobić. Można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
10 minut temu, jaszek napisał:

 Już nawet najatrakcyjniejsze prawa sportowe można oglądać w internecie

Jestem ciekaw w jakiej aplikacji na Smart TV obejrzę Premier League, NBA, Ekstraklasę(wszystkie mecze) ?

Z miłą chęcią zaraz odpalę. Czekam  :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, kingofsouth napisał:

Premier League, NBA, Ekstraklasę

No właśnie już chyba tylko to jest jeszcze niedostępne legalnie. Na pewno przyznasz, że jeszcze 3-4 lata temu było tego duuuużo więcej. Prawa takie się kurczą i to szybko. W internecie (lub na otwartych kanałach) można już legalnie oglądać LM, LE, ligi zagraniczne: hiszpańska, włoska, niemiecka, F1, puchary: Anglii, Włoch, Niemiec (bo Eurosport Player chyba to pokazuje?), Francji, Hiszpanii, piłka reprezentacyjna (mundiale, euro, eliminacje), letnie i zimowe IO, itp, itd. No musisz przyznać, że tego jest nie tylko dużo, ale i znacznie łatwiej tą drogą jest pokazywać to w 4K. Tu leży przyszłość tej technologii, a nie w zapchanej już i drogiej w nadawaniu telewizji satelitarnej (brak miejsc na transponderach, wysokie ceny za miejsce).

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Arkon napisał:

często jest buforowanie, bo serwery nie wytrzymują

Jeszcze 2-4 lata temu w pakietach było po 2-5 GB internetu, dzisiaj jest po 100 GB albo i bez limitu. Kilka lat temu rarytasem była technologia 3G, dzisiaj ze świecą szukać miejsc bez LTE, a puka już 5G. Tak samo będzie z serwerami. Wszystko da się usprawnić. Póki co jeszcze nie jest to rentowne, bo zbyt małe zainteresowanie, ale to się zmieni, zapewniam Cię. To żaden kłopot zwiększyć wydajność serwerów.

 

Patrz np. na Play. Tam nie pracują idioci, którzy wpadli na pomysł wdrożenia telewizji opartej właśnie na internecie. Gdyby nie było to przyszłością, nikt by na taki pomysł nie wpadł. Producenci telewizorów tak samo. Dzisiaj Smart TV, HbbTV to standard. 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do 4K, to chyba tylko naiwny myśli, że ta technologia rozwinie się na satelicie :)

Teraz, Arkon napisał:

Mnie interesuje, gdzie dziś będę mógł obejrzeć mecz Legii czy derby Manchesteru

Ja na Eleven oglądam on-line ligę włoską i nic mi nie buforuje. TVP też działa dobrze. Nie wiem jak jest w Ipli, ale proponuję jednak przyjrzeć się dostawcy internetu. Może tu jest jakiś problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie rosło zapotrzebowanie, to będą zwiększać wydajność serwerów. Jak wspomniałem nie pracują tam [beep]i, którym zależy na oburzonych klientach. Za 2-3 lata takich problemów już nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
8 minut temu, jaszek napisał:

 

 

Ja na Eleven oglądam on-line ligę włoską i nic mi nie buforuje.

A widziałeś jak się piłka rozmywa na Smart TV/ Android TV. Poczytaj sobie na temat aplikacji Eleven, miałem i nie polecam w obecnym kształcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kingofsouth napisał:

A widziałeś jak się piłka rozmywa na Smart TV/ Android TV.

Widzę. Ale pamiętaj, że 10-15 lat temu mecze oglądało się na telewizorach kineskopowych, albo jeśli nawet na płaskich, to w często w nikczemnie niskiej jakości obrazu i dźwięku. Naprawdę to wszystko da się poprawić. Ta droga dystrybucji (internet) dzisiaj się rozwija, ale robi to bardzo szybko. Okiem nie mrugniemy, a wszystko się usprawni.

 

To nie kwestia 10-15 lat, a kwestia 2-3 lat. Za 2-3 lata wypomnijcie mi to, jeśli nie będę miał racji.

 

Telewizja satelitarna nie jest gotowa na żadne porządne 4K. To będzie główny powód do tego, żeby droga dystrybucji kanałów się zmieniała (będą dwie równoległe).

 

A wracając do nc+... Na pewno jest jakiś powód, że właściciel nc+ zdecydował się nie podawać tegorocznych wyników nc+. Na pewno jest też jakiś powód tego, że zaistniał inny powód, do zatajenia tych wyników. Gołym okiem widać, że coś jest nie halo. Od mniej więcej mundialu ofensywa nc+ była przecież imponująca. Ja kibicuję nc+ i nie tylko dlatego, że jestem klientem obu platform (CP i NC+). Najgorszym scenariuszem byłby monopol Solorza w tym obszarze. Jak on może wyglądać widzimy choćby po tym, jak zepsuty został klimat LM i LE, odkąd to on ma prawa do pokazywania tych rozgrywek.

 

Jak wspomniałem, wg mnie jedynym ratunkiem jest wg mnie fuzja z Orange i rezygnacja z dzisiejszej [beep]skiej nazwy. To byłaby wówczas wreszcie godna konkurencja dla Cyfrowego Polsatu i Plusa. Łączenie usług, zniżki za ich łączenie, itp. Orange TV już teraz radzi sobie doskonale.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
W dniu 24.04.2019 o 10:51, jaszek napisał:

 

Telewizja satelitarna nie jest gotowa na żadne porządne 4K.

To co napisałeś to bzdura. Jak nie jest jak jest i to od jakiegoś już czasu.

Widziałeś kiedyś mecz Ekstraklasy w 4K HDR lub ostatni mecz La Liga na Canal+4K?  Obraz i dźwięk[5.1] przewyższa jakość serwowaną na emisjach testowych Ipla 4K LM.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...