Skocz do zawartości

Wyniki platformy CANAL+, liczba abonentów i co to oznacza dla platformy?


Gość jaszek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro chcesz być taki dokładny, to podawaj fakty a nie szacunki:

Oficjalny start platformy NC+ : 21 marzec 2013

Liczba abonentów platformy na dzień 30 czerwiec 2013: 2,3 mln

Więc nie pół miliona, tylko przez 5 lat 200 tyś.

 

(...)

Nasze dane dotyczą różnych okresów, nie doszukiwałbym się w nich znaczących różnic. Moje dane sięgały okresu, kiedy ogłaszano planowaną fuzję. Twoje zaczynają się kwartał po fuzji. Skoro jednak platforma nc+ nie rośnie (to chyba akurat fakt niezaprzeczalny), to trzeba się zastanowić dlaczego tak jest. Coś chyba jest jednak nie halo. I piszę to jako ich były abonent, jeszcze z czasów przed fuzjami. Firma raczej powinna się rozwijać i szukać sposobów na pozyskanie klientów. Tym bardziej, że świadczą jako jedyni usługę Pre-Paid, łatwo dostępną, bez umów i zobowiązań, do dostania w każdej chyba sieci RTV/AGD.

Nie mam czasu zajrzeć szczegółowo do raportu, znana jest liczba klientów nc+ w ofercie Pre-Paid?

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze dane dotyczą różnych okresów, nie doszukiwałbym się w nich znaczących różnic. Moje dane sięgały okresu, kiedy ogłaszano planowaną fuzję. Twoje zaczynają się kwartał po fuzji.

Platforma NC+ nigdy nie miała 2,6 mln abonentów. To byly dane szacunkowe, łączące abonentów obu platform, ale nie wszyscy z nich znaleźli się w nowej platformie. Platforma NC+ ruszyła w marcu 2013 i miała wtedy 2,3 mln.

Edytowane przez vigoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, wierzę na słowo. Przyznaję, że nie zajrzałem do oficjalnych raportów i oparem się na doniesieniach prasowych, ale raz jeszcze powtórzę, że nie pisałem tu danych platformy nc+(!), tylko właśnie wspomnianą przez Ciebie sumę klientów Cyfry+ i n. Przed fuzją przecież nie było nc+. Tak, czy inaczej nawet jeśli nie mam racji, to nie oznacza to jeszcze ekspansji rynkowej nc+, a chyba po to m. in. miała być fuzja.


(...)nie wszyscy z nich znaleźli się w nowej platformie.

No zgadza się. To był właśnie początek kłopotów - kontrowersyjne zagranie podczas startu nc+ i wkurzenie części klientów. Wg mnie do dziś jest po tym czkawka.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@jaszek,  abo NC+ to zupełnie inny target jak CP.

To sobie kolego uświadomić musisz. :D

Mnie to naprawdę nie interesuje ile ma CP abonentów.Liczy się to , że mam to czego konkurancja nie ma i mieć nie będzie, czyli Canal+.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że inny target, ale co - ubyło bo klienci umarli? :) A C+ szkoda, że nie jest udostępnione klientom CP po cenach jakich mają kablówki. Nie wiem, jaką nc+ na dzisiaj z tego korzyść.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pisałem tu danych platformy nc+(!), tylko właśnie wspomnianą przez Ciebie sumę klientów Cyfry+ i n. Przed fuzją przecież nie było nc+.

Zgadza się. Nie było NC+, ale ani Cyfra, ani N osobno, ani NC+ od początku swojego istnienia nie miała 2.6 mln. Co nie zmienia faktu że spadło i pewnie można by napisać e-laborat na temat milona przyczyn dlaczego tak się stało... Edytowane przez vigoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Polak wybiera "tanioche". Nie liczy się jakość kanałów i że ma miliard reklam tylko że zapłaci "mało"
Na tym polega ten cały "fenomen" CP. Tyle i aż tyle.  
 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kienci CP często mają pakiety po 60 zł i więcej. Tyle samo kosztuje Start+ z Canal+, dobrze kojarzę? Stai klienci mają pewnie jeszcze taniej. Nie nazwał bym tego drogo.

 

@vigoo

 

Zostawmy już spadki, bo to już było. Jak to jednak możliwe, że mają aż takie kłopoty z pozyskiwaniem znaczącej ilości klientów? Czegoś jednak chyba brakuje. 


Polak wybiera "tanioche".(...)
 
 

Taa, z pewnością dlatego Polacy rzucają się po telewizory 4K za kilka tys. zł choć poza internetem telewizje prawie nie oferują w Polsce treści  :) Abo smartfony za tyle samo (wiem, co piszę ) :)

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telekomunikacji też się nasycił, jednak jak jakiś operator telefonii komórkowej weźmie się dobrze za robotę, to nie ma problemu z pozyskaniem klientów (pominę przykłady bo będzie off, chyba że ktoś chce to na PW), ani nowych, ani tym bardziej podebranych konkurencji. A skoro są Netfixy, czy DVB-T (że niby NTC ma zagrażać nc+ ?  :) ), to może czas skorygować ofertę i dostosować ją do realiów - cenowo i merytorycznie...

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

-bo weszły Netflixy i inne takie?

Tak @jaszek, po to się rzucają ludzie na telewizory 4K.  Dobrze @vigoo napisał. ;)

, to może czas skorygować ofertę i dostosować ją do realiów - cenowo i merytorycznie...

Co ty chcesz korygować? Zatrudnij się w NC+ i będziesz im pomysły rzucał.

NC+ ma sie dobrze i to że ludzie odchodzą, to takie życie.

Myślisz , że pracodawca w firmie x się zastanawia czemu odchodzą ludzie? Nie ten to będzie inny. Proste.

Chyba na siłę chcesz zbawić świat. :P

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)NC+ ma sie dobrze i to że ludzie odchodzą, to takie życie.

Myślisz , że pracodawca w firmie x się zastanawia czemu odchodzą ludzie? Nie ten to będzie inny. Proste.

O czym Ty piszesz? ;) Utożsamiasz klientów z pracownikami, czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ilość abonentów jest tu najważniejsze a to ile statystyczny abonent płaci "haraczu". U konkurencji abonent raczej decyduje się na skromniejszy abonament a NC+ raczej bierze się po to by mieć C+ i te wszystkie dodatkowe kanały a wraz ze wzrostem tych dodatków rośnie abonament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno część z tych 2,1 mln ludzi korzysta z oferty Pre-Paid, której pełno w sklepach RTV/AGD w Polsce. Ja do maja/czerwca miałem nc+ na kartę, jednak już nie doładowuję, ale dekoder gotowy do wznowienia pakietu mam, choć spoczywający obecnie w szafie. Pytanie - wliczam się do klientów, czy nie? I jeśli tak - ilu takich klientów jak ja jest? Pakiet kanałów Canal+ więcej w Polsce już nie osiągnie, nawet jak uruchomią Canal+ Sport 7 i 8, czy Canal+ 8K. Nie wiem dlaczego platforma nie próbuje sięgnąć również po tych klientów, dla których DVB-T to za mało, zaś Canal+ to za dużo. A tym właśnie klientom nie oferuje niemal nic. A przecież nie chodzi tylko o dochód z kanałów premium. Chodzi o popularność platformy, jej rozpoznawalność. W mojej okolicy niemal same talerze CP. A przecież klient nawet pakietu Start+ to potencjalny klient Canal+ w przyszłości. Jeśli się o takiego klienta dobrze zadba, to może za 2-4 lata skusi się i na Canal+. Platforma jednak nie sięga po tych klientów, sięga jednak i to coraz mocniej konkurencja. Jak rezygnowałem ja (kiedyś miałem abonament), to próbowali przekonać mnie TYLKO Canal+. Jak powiedziałem, że nie chcę, nie potrzebuję, to nie mieli mi nic konkretnego do zaoferowania. 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Umek tu nie forum o Apple i fanboystwie :P

Ps. Samsung to nie tylko telefony a Ty widać nie wiesz jak działa "wartość firmy na giełdzie" i jak działa sama giełda. Chciałbym zobaczyć jak Apple zamienia te akcje na te pieniądze - nie możliwe :).

 

@jaszek ja wiem czy NC+ nie walczy o klienta tego co bierze tańszą ofertę :)? W końcu Comfort jest za 22,50zł a to nie wiele - wiem ofertą dla stałych klientów, czyli przynajmniej tych po jednym sezonie bycia w nc+. Oczywiście jest to taka walka z przymróżeniem oka, bo to bardziej klient walczy z NC+ :P.

A poważnie mają narazie gdzieś. Ale w końcu rusza bo niunia czy stagnacji to raczej nie jest wymarzony model biznesowy. Wiem, wiem, że zaraz ktoś może napisać - ale liczy się zysk z każdego klienta a ten rośnie - ale czy my jesteśmy tego pewni? Podobne C+ traci prawie na całym świecie, więc może przydałaby się zmiana zarządu. Bo o ile sport mają na wysokim poziomie, to film po[beep]ada i kwiczy powoli :).

Edytowane przez Riddick1500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...