Skocz do zawartości

Mistrzostwa Europy - Glasgow/Berlin 2018


Alek1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie napisałeś dokładnie o kogo chodzi..bo tak ktoś tam napisał że Małachowski zawiódł a Fajdek na Igrzyskach a Ty odp,że nikt nie wylewał na niego takich pomyj.. więc najpierw pisz składniej a potem ośmielaj się mi zwracać uwagę lub coś sugerować

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

 

Polacy są wyśmienici w niszowych sportach np:skoki narciarskie ale wiesz z tą niszą różnie jest np USa to baseball,futbol a w Polsce czy w Europie takiego zainteresowania nie ma,więc czy ja wiem czy lekkoatletyka to nisza? Skoro USA startuje i Chiny i Australia to nie powiedziałbym.

Pisałem cały czas o Małachowskim, zresztą ta sprawa była bardzo głośna krytyki P. Małachowskiego wobec A. Radwańskiej. Po drugie może zapoznaj się ze sprawą,a później komentuj. Małachowski ma lepiej, bo raz,że nisza, dwa są inni lekkoatleci , którzy przykryją jego wpadkę swoimi sukcesami. W tenisie niestety mogliśmy liczyć tylko na Agnieszkę, gdy powinęła jej się noga, co normalne w sporcie ,a w tenisie wiadomo,że niewielu wygrywa seriami(to nie młot czy dysk- gdzie brakuje realnej konkurencji) to wylał niejaki Małachowski wiadro pomyj co uważam,że jest nieeleganckie, bo sportowcy powinni się wspierać. Teraz już nikt nie mówi o mega wtopie Piotrka, bo to kompromitacja,że takiego zawodnika zawodzi głowa.

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przepraszam bardzo,ale jak pani Radwańska niby "chorąży" Polski na tamte Igrzyska to było IO 2012 mówi,że Wielkie Szlemy są ważniejsze niż IO to się dziwi że jest na Nią krytyka? Ja wiem ślepo zapatrzeni fani wsadzili by Agnieszkę "za obrazek",ale tak serio ona ma konflikty z wieloma osobami i wypowiedziami takimi jak wyżej nie pomaga sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne akurat nie w każdej dyscyplinie sportu IO są najważniejsze. Rozumiem,że TVN i inni co nie znają się na sporcie najlepiej by chciały,żeby się zabiła, założyła worek pokutny,a ona po prostu dalej startowała w kolejnych zawodach. Mniejsza z nimi.

Dziś dobre starty naszych pływaków i lekkoatletów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przepraszam bardzo,ale jak pani Radwańska niby "chorąży" Polski na tamte Igrzyska to było IO 2012 mówi,że Wielkie Szlemy są ważniejsze niż IO to się dziwi że jest na Nią krytyka? Ja wiem ślepo zapatrzeni fani wsadzili by Agnieszkę "za obrazek",ale tak serio ona ma konflikty z wieloma osobami i wypowiedziami takimi jak wyżej nie pomaga sobie.

 

Tylko, że tak się składa, że w tenisie naprawdę Wielkie Szlemy są ważniejsze od Igrzysk Olimpijskich. Turniej Olimpijski to dla nich dodatek do sezonu i turniej w zasadzie bez wielkiej tenisowej rangi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak,ale to Igrzyska,reprezentujesz Polskę na cały świat.. mogła zrezygnować dać miejsce Linette czy tam wtedy jeszcze komuś innemu a nie żale że ktoś ma do Niej pretensje..

A wracając do prawdziwych sportowców to ciekawe czy dziś Guba da radę zdobyc medal,bardzo liczę na tą młodą dziewczynę ;)

A Radosław Kawęcki wicemistrzem Europy to drugi medal dla Polski w pływaniu :)

Tak jak liczyłem tak się udało! Złoto Pauliny Guby! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się odniosę. Moich żali czy innych fanów sportu FanMMA nie przerzucaj na Agnieszkę Radwańską ze strony której nie przypominam sobie by kierowała do innych sportowców pretensje. 

Zanim o Gubie to nie może nam drodzy Państwo umknąć srebrny medal Radosława Kawęckiego na 200 metrów stylem grzbietowym. To czwarty medal na czwartej z kolei ME na tym dystansie tego pływaka. Uważam,że to spore osiągnięcie. Ogromne gratulacje. 

Myślę,że warto pochwalić Klaudię Kardiasz. Poprawiona życiówka o 18 cm , w tej dziewczynie drzemie potencjał i myślę,że nieraz dostarczy nam radości w przyszłości. Warto w to wierzyć, bo pamiętam,że Guba nie tak dawno w ogóle nie potrafiła opanować techniki i nie liczyła się w walce o czołowe lokaty, a dziś zostaje Mistrzynią Europy . 

Dobre występy Pawła Juraszka, Konrada Czerniaka czy Anny Dowgiert i wystąpią w jutrzejszych finałach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A capella.

 

Dziwne o tyle, że przy takich okazjach wykonuje się hymn instrumentalnie, tak aby można było śpiewać hymn, więc forma muzyczna zupełnie tu nie pasowała. Spora niezgodność okoliczności i wykonania, tak jakby do opery przyjść w stroju piłkarza.  

 

Na marginesie to co mnie wkurza to że nawet w Polsce "Mazurek Dąbrowskiego" jest powszechnie wykonywamy w tempie marsza, mimo że powinien być w tempie żwawego mazura. Najlepiej polski hymn wykonywali Jugosłowianie, a to dlatego że "Hej Słowianie!" to melodia "Mazurka Dąbrowskiego" z innymi słowami. Wprawę więc  mieli :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i mamy sporo czwartych miejsc, ale i tak możemy być bardzo zadowoleni z tych wyników. W zasadzie nie mamy tutaj żadnego sportowca, który nie dał z siebie 110% w najważniejszych momentach. Nawet, gdy teoretycznie są skazywani na porażkę to potrafią wyciągnąć z tego miejsce tuż, tuż za podium. Nie da się ukryć, że w "lekkiej" mamy gigantyczny potencjał i rewelacyjną generację sportowców, nic tylko się cieszyć.

Tak swoją drogą zauważyłem dziś przyjemny trend, że naszą wielką siłą wśród biegaczy średnich i długich dystansów jest finisz. Większość dystansu biegną na końcowych miejscach, a na samej końcówce dokonują rzeczy wręcz niemożliwych i wskakują w okolice podium bądź nawet na pudło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polscy lekkoatleci reprezentują już pewien poziom i te ME jak na razie są dobre, ale jeszcze nierewelacyjne. Na dwóch poprzednich imprezach tego typu Polska zdobyła po 12 medali. Szkoda,że jak przychodzą IO to także polscy lekkoatleci prezentują się poniżej swoich możliwości. 

Gratulacje dla Czykiera, Sabat, Zalewskiego  i oczywiście Lewandowskiego. Nasi lekkoatleci faktycznie startują na miarę swoich możliwości lub ciut lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,że jak przychodzą IO to także polscy lekkoatleci prezentują się poniżej swoich możliwości.

 

Pamiętaj, że na Igrzyskach dołączają się sportowcy z Ameryki i z Afryki, którzy w co najmniej kilku konkurencjach zdecydowanie przewyższają możliwości Europejczyków. Polacy w zasadzie są w czołówce Europejskiej, można nawet pokusić się o stwierdzenie że jesteśmy jedną z potęg, ale w starciu z resztą świata jest już dużo ciężej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam co nie zmienia faktu,że na IO w Rio nie zbliżyliśmy do naszych osiągnięć na MŚ zarówno w 2015 r. jak i 2017 r. ,a tacy zawodnicy właśnie  jak Fajdek i Kszczot właśnie na IO zaliczyli najgorsze starty od lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...