Jump to content

Recommended Posts

Oto info z jednego z artykułów z Sat Kuriera:

 

Moja TV miała być pierwszą w Polsce telewizją poradnikową. Stacja miała utrzymywać się wyłącznie z reklam. Ramówka była oparta na programach o pieniądzach, zdrowiu, urodzie, czy komputerach. Kanał był dostępny od 27 kwietnia 2005 roku, ale niewiele sieci kablowych było zainteresowanych włączeniem do oferty.

 

Planowano nadawanie kanału Moja TV na Astrze, a nawet odbyły się testy na Hot Birdzie - nic z tego nie wyszło, a programy Mojej TV znalazły się na kanale Edusat na 1W.

 

Powstanie kanału miało być odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie u widzów na dobre i rzetelne porady. Ich zdaniem, widać to w stale rosnącej ilości tytułów poradnikowych na rynku prasowym. Niestety okazuje się, że bez poparcia w dużych sieciach kablowych lub pojawienia się w ofercie platform cyfrowych - Cyfry+ lub Cyfrowego Polsatu, nie ma szans na zaistnienie.

 

Siedzibą i miejscem produkcji programów dla kanału Moja TV są tereny Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie, przy ul. Chełmskiej.

 

Początkowo Moja TV miała trafić do małych sieci kablowych, ale z tym były też problemy. Ostatecznie wyłączono sygnał przekazu dla sieci kablowych z Sesata 1 - 36E.

 

Komunikat stacji Moja TV:

 

"Uprzejmie informujemy, że nasz program odbierany jest przez ponad 2 mln odbiorców w sieciach kablowych całego kraju, na kanale EDUSAT (satelita INTELSAT).

Ponadto uprzejmie informujemy, że od 15 września 2005 TV MOJA wzbogaciła swoją ofertę programową o obszerny blok sportowy - MOJA TVC.

 

Blok sportowy MOJA TVC zawierał będzie transmisje z meczów ligowych m.in. piłki ręcznej, sportów walki i innych dyscyplin nie pokazywanych na innych antenach.

Transmisja na antenie EDUSAT odbywa się w godzinach 9.30 - 16.30 w dni powszednie oraz od 20.30 do 7.40 dnia następnego we wtorki, czwartki, soboty i co drugą niedzielę."

 

Jednak koncepcja współpracy z EDUSAT upadła obecnie kanał MOJA TV został przekształcony w PROMOCJA TV: http://www.promocja.tv

 

Oficjalna strona kanału nadal widnieje w sieci: http://www.moja.tv - jednak nie ma na niej nic oprócz informacji o adresie kanału, telefonach itp.

Link to post
Share on other sites

Widziałem tą tronę w internecie, ale to jest pozostałość po kanale MOJA TV. Właściwie ta strona jest "dziwna", ponieważ oficjalna strona kanału to http://www.moja.tv a to jest chyba pod strona, lub strona redakcji kanału. Szczerze nie mam pojęcia, chociaż wiem, ze jest już obecna całkiem długo w sieci.

 

Oficjalnie wiadomo, że kanał MOJA TV został przekształcony w PROMOCJA TV a ta strona to pewnie pozostałość po kanale.

 

Chyba, że ktoś ma jakieś inne informacje to chętnie poczytam :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...