Jump to content
asiafan

Radio internetowe

Recommended Posts

Na początku  chodziło  mi o  radio  typu  DAB+  Fm   i  wifi w 1.  Jest takie radio   HAMA  DIT.  Jednak radio to wymaga podłączenia pod wzmacniacz  z głośnikami .  Cena takiego radia to jest 700-800zł.

Są  różne  opinie.  

Następnie   się okazuje że  wystarczy  radio z wyjściem  line  out  . Po przez to wyjście można sobie podłączyć takie radio  do wzmacniacza  . Oczywiście radio które jest tutaj w youtube  to tylko  internetowe. Nie ma ani  Fm  ani  DAB+.   Ja nawet nie wiem czy jestem w zasięgu  tego multiplexu   DAB+  . Nie mam jak tego sprawdzić  więc  wole sobie wybrać  jakieś radio internetowe  i podłączyć pod amplituner.

Zgodnie z opisem  klipu  mamy sekcje  Polskie/DAB

Pytanie   czy możemy w jakiś sposób sobie programować  kanały których nie ma? Czy jesteśmy ograniczeni  tylko do tego co jest tam już zainstalowane?

Edited by asiafan

Mam małe radio internetowe, które na Allegro kosztuje około 200 -270 zł. W nim jest możliwość wpisania adresu internetowego streamu stacji internetowej. Więc mogę przypuszczać, że i tu będzie podobnie.

Na początku  chodziło  mi o  radio  typu  DAB+  Fm   i  wifi w 1.  Jest takie radio   HAMA  DIT.  Jednak radio to wymaga podłączenia pod wzmacniacz  z głośnikami .  Cena takiego radia to jest 700-800zł.

Są  różne  opinie.  

Następnie   się okazuje że  wystarczy  radio z wyjściem  line  out  . Po przez to wyjście można sobie podłączyć takie radio  do wzmacniacza  . Oczywiście radio które jest tutaj w youtube  to tylko  internetowe. Nie ma ani  Fm  ani  DAB+.   Ja nawet nie wiem czy jestem w zasięgu  tego multiplexu   DAB+  . Nie mam jak tego sprawdzić  więc  wole sobie wybrać  jakieś radio internetowe  i podłączyć pod amplituner.

Zgodnie z opisem  klipu  mamy sekcje  Polskie/DAB

Pytanie   czy możemy w jakiś sposób sobie programować  kanały których nie ma? Czy jesteśmy ograniczeni  tylko do tego co jest tam już zainstalowane?

Mogę coś powiedzieć gdyż mam odbiornik oparty na podobnej formie - Dual IR4.

Jak najbardziej w takim odbiorniku możemy programować własne stacje - poprzez system MediaU gdzie jest opcja "My MediaU" służąca do stacji użytkownika. Stacji wgrywamy poprzez tą stronę na której też zapisujemy odbiornik: https://www.mediayou.net MediaU dostępna jest też w formie aplikacji na Androida.

Myślę że takie przypadki nie powinny występować na wszystkich dekoderach :)