Skocz do zawartości
TomoS

Router z obsługą światłowodu – jaki wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jaki router polecacie do 200zl aby obsłużyl internet światłowodowy i miał obsługę pasma 5Ghz? Moim dostawcą jest INEA, a prędkości to 250/25. Czy taki Archer C1200 zda egzamin?

Edytowane przez Barti
Wydzielono dyskusję jako nowy wątek i przeniesiono do odpowiedniego działu forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do 200zł ciężko. Zdajesz sobie sprawę z faktu, że 5Ghz jest bardzo tłumione przez ściany itp.?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem ale Archer C1200 będzie lepszy od obecnego Huawei HG8247H który mam od operatora?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko będzie lepsze od sprzętu operatora, uwierz na słowo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie każdy, uwierz na słowo informatykowi. Wiele tanich routerow będzie gorsze niż ONT Combo Huawei który może nie jest rewelacyjny ale jakoś daje radę, nie tylko zasięgiem ale też i funkcjonalnością.ISP biorą je bo dla większości wystarczy ich funkcjonalność.

Cena <200 zł to mało jak dla routera 5ghz AC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat tak się składa że też pracuje w IT. Nigdy bym nie wziął tak okrojonego sprzętu, choćby nie wiem co. Tylko swój router, gdzie mogę wszystko ustawić wg swojego widzimisie.

Można jeszcze na router wrzucić openwrt to już wogole bajka, ale to już dla kumatych, a OP szuka pewnie raczej czegoś co ma działać instant :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy tak naprawdę od operatora jak okrojony, Netia ostatnio wypuściła routery gdzie wszystko jest dostępne dla użytkownika, co do anten to Archer ma 3x 5 dBi a Huawei 2x2 dBi, tutaj akurat będzie różnica.

A co do Open WRT to się zgodzę. Ale to naprawdę już są rzeczy dla bardziej kumatych. Niech zwykły użytkownik lepiej nie rusza. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie mój modem jest bardzo ograniczony jeśli chodzi o ustawienia. Większosć funkcji zablokowanych przez operatora. Chciałem coś do 200zł bo nie wymagam cudów. Chcę głównie poprawić swój zasięg WiFi względem Huawei HG8247H.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli nie potrzebujesz funkcjonalności routera to dobrym wyborem będzie AP Unifi AC ale to za inną cenę. Za 200zł nic ciekawego do poprawy zasięgu nie kupisz, oczywiście odradzam wszelkiej maści repeatery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a Archer C1200 ma lepsze parametry od HG8247H? Chodzi o antenki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Antenki to taki trochę chwyt "psychologiczny". Moc nadawania routera w Polsce nie możże przekraczać 100mW i tak są ustawione wszystkie routery. Anteny coś tam dają ale nawet nie napisałeś w jakiej odległoości od routera znajdują się odbiorniki i nie pokazałeś żadnych testów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie mam wyniki ok 4 metry nad modemem na drugim pietrze w linii prostej

NXDPqFO.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez strop nowy router niekoniecznie może coś poprawić. No chyba, że postawisz go na piętrze i i połączysz go kablem z routerem głównym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musiałbym wiercic dziurę w suficie więc odpada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie jak jego sieć elektryczna jest zbudowana ;)

Na jego miejscu nie kupował bym routera tego,a zainwestował jednak w coś jeszcze mocniejszego np 4x5 dBi lub co jest rzadsze 3(4)x8 dBi, a najlepiej to taki z wymiennymi antenami,ale to średnio może pomóc,ważne jest też by miał kartę sieciową wifi w PC z antenami bo te laptopowe itp to o kant wiadomo czego...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli masz na myśli różne fazy to w chyba wszystkie obecne adaptery PLC pracują na różnych fazach.

Co do anten to zgadzam sie i chyba Ty też zgodzisz się co do faktu, że za 200zł @TomoS nie zaszaleje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje wszystkim za pomoc. Wstrzymuję się z kupnem routera :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak, różne fazy.

Co do adapterów,to raczej właśnie nie wszystkie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten router

https://proline.pl/tp-link-tl-wdr3600-wireless-dual-band-router-p1268769

Także   transmittery prądem 3 sztuki  i  mam spokój .  Router ma 5hgz  ale sprawdza się tylko do 1 pokoju.   Zgadzam się  sprzęt od operatora to jest  porażka. A technikom trzeba mówić  by ich szrot przełączali na tryb modem only .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi