Jump to content
Sign in to follow this  
Remus258

Zmiana Formatu TP0 na Avi lub inny

Recommended Posts

Wiecie może, czy jest jakiś konwerter lub przynajmniej odtwarzacz plików TP0 na PC? Najchętniej bym przekonwertował do jakiegoś "normalnego" formatu ale w ostateczności mogę odtwarzać jakimś programem odtwarzającym TP0. Chodzi mi o nagrania z Fergusona 8900HD, które zapisują się jako pliki TP0

Było o tym setki razy w temacie o 8900. Pliki to transport stream, tylko mają zmienione rozszerzenie. W Viście działają mi nawet w Windows Media Playerze. Pod XP na 100% odtwarza je MPlayer (trochę dziwny odtwarzacz, ale idzie się przyzwyczaić ;) ).

Konwertery: sprawdź X Video Conwerter i Total Video Converter. Pamiętaj, że choć rozszerzenie jest nietypowe, bo .tp0, to są to pliki Transport Stream (.ts) i tak je traktuj.

Ja używam Media Player Classic i odtwarza chyba wszystkie formaty. Co do Total Video Converter to jak ja nagrałem kiedyś coś z satelity i chciałem "przerobić" kilka plików to nic nie szło, po jakimś czasie mój brat przyniósł Xilisoft Video Converter i wszystko ładnie i szybko chodzi.

Ja mam taki problem - ściągnąłem w pełni funkcjonalne demo Nero 9 do przeróbki dwóch plików .tp0. Plik SD przerobiłem bez większych problemów, przy pliku HD totalna klapa - nie chce się wgrać do Nero Vision. Zmieniłem rozszerzenie na .mpeg i też nic. Co zrobić?

I jeszcze jedna wątpliwość - jak zakładać (na przekonwertowanym materiale do DVD) rozdziały, nagrać obie ścieżki audio i napisy? Jak zmieniać ścieżkę znalazłem, ale chciałbym mieć obie na płycie.

W wielu miejscach widziałem że do obróbki plików z PVR polecano DVR Studio

http://www.haenlein-software.com/HS/ind ... b892d9cb3b

Dziś bawiłem się tym programem, faktycznie jest rewelacyjny. Miałem zgrane z BBC HD 6 odcinków Ricka Steina. Wykasowałem reklamy, cześć plików wymagała połączenia, efekt super. Bawiłem się wcześniej innymi programami w tym videoredo, tsdoctor, ale DVR jest wg mnie najlepszy. To tyle z fajnych rzeczy. Najgorsze, że ten program można używać za free tylko przez 30 dni, a później trzeba wydać 65 euro :crazy:

Do zmiany formatu stosuję XMedia Recode.Pliki konwertuję do mkv,jakość ok.Należy tylko wybrać odpowiednią ścieżkę dźwięku.Minus długi czas konwersji.