Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX LITE - dyskusja ogólna


SatExpert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dekoder z dyskiem to przeszłość, teraz odtwarza się i nagrywa w chmurze.

 

Taaa, pod warunkiem, że posiada się bardzo szybkie łącze internetowe. W przeciwnym razie korzystanie z takiej funkcji będzie istną udręką albo wręcz nie będzie możliwe w ogóle.

Niestety, nie każdy jest tym szczęśliwcem, że posiada światłowód i prędkość Internetu rzędu kilkuset Mb/s. :? Zwłaszcza na wsiach i w mniejszych miejscowościach. Że już o awarii łącza internetowego nie wspomnę, co też się czasami zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie wie ,ale ja wiem najlepiej ,oj trzeba poczekać na oficjalne info co i jak z tym tunerem. USB brak? Uwieście mi ,że sporo osób nie używa USB ,bo w ogóle nie nagrywa tylko włącza tuner i zmienia kanały. Nie konfiguruje tunera operatora, bo nic o tum nie wie i jest mu wygodniej jak wszystko działa z automatu i być może jest to tuner dla takich ludzi, a może dla multiroomu. Nic też nie wiadomo z jakiego systemu kodowania będzie korzystać i szkoda pisać skoro CP nic nie pisze oficjalnie o tym tunerze. Proponuje poczekać za oficjalnym info od CP co i jak z tym tunerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, pod warunkiem, że posiada się bardzo szybkie łącze internetowe. W przeciwnym razie korzystanie z takiej funkcji będzie istną udręką albo wręcz nie będzie możliwe w ogóle.

Niestety, nie każdy jest tym szczęśliwcem, że posiada światłowód i prędkość Internetu rzędu kilkuset Mb/s. :? Zwłaszcza na wsiach i w mniejszych miejscowościach. Że już o awarii łącza internetowego nie wspomnę, co też się czasami zdarza.

Zawsze można to zrobić tak,że klient posiadający LTE od Plusa będzie miał network PVR bez uszczuplenia pakietu,do tego w ramach sieci masz priorytetyzację QOS dla właśnie nagrywarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście. Na lte max 50mbit uploadu, zrobią taki priorytet, że 1000 abonentów w zasięgu nadajnika da rade wysłać naraz kanał hd 8mbit w chmure, drugi tysiąc zalogowanych do nadajnika korzystać z komórek, a trzeci tysiąc abonentów internetu mobilnego plusa/cp korzystać z sieci :)

Takie bajki to dzieciom w szkole opowiadać.

 

Ciekawe dlaczego od ponad miesiąca nie wypuszczają tych dekoderów. Może spaprane oprogramowanie?

 

Bo dopiero w zeszłym tygodniu dodali CAID Irdeto to kanałów BBC i CNN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można to zrobić tak,że klient posiadający LTE od Plusa będzie miał network PVR bez uszczuplenia pakietu,do tego w ramach sieci masz priorytetyzację QOS dla właśnie nagrywarki.

 

A czy jedynym słusznym operatorem dla abonentów Cyfrowego Polsatu jest / ma być Plus i jego Internet mobilny LTE? Nie! W Polsce działa też wielu innych operatorów.

Np. ja mam Neostradę od Orange w opcji "do 80 Mb/s", gdzie realnie "wyciąga" mi nieco ponad 50 Mb/s (download) i ok. 7,5 Mb/s (upload). Mając takie łącze, jakoś nie wyobrażam sobie korzystania z "chmury" na nagrywanie za pomocą dekodera Evobox Lite. :/:roll: A w miejscu mojego zamieszkania nie mam żadnej alternatywy.

Dlatego też, moim zdaniem, znacznie lepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby dekoder Evobox Lite nagrywał korzystając przy tym, za pomocą domowej sieci LAN / Wi-Fi, z dysku "starszego brata", czyli dekodera Evobox PVR. Ale wówczas pojemność dysku tego ostatniego dekodera musiałaby niejako zostać podzielona na dwa dekodery. :?

 

My sobie tak tutaj gdybamy, a równie dobrze może się okazać, że dekoder Evobox Lite w ogóle nie będzie miał jakiejkolwiek funkcji nagrywania. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 Mb/s download to jeszcze może starczy, ale już 7,5 Mb/s upload to może być cienko. W końcu przecież podczas nagrywania do "chmury" kluczową rolę odgrywa właśnie prędkość upload. A download to już podczas odtwarzania.

Kwestia tutaj jest też tego typu, że dekoder to nie jest jedyne urządzenie podłączone do domowej sieci. Są jeszcze komputery, smartfony, ewentualnie Smart TV, konsola do gier itp. Na to wszystko musi starczyć przepustowości łącza. A nie, że dekoder "weźmie" sobie wszystko. Co przy łączu takim, jakim ja mam, w moim przypadku byłoby absolutnie niedopuszczalne.

Dlatego też, ja mam nadzieję, że w dekoderze Evobox Lite nie będzie jednak coś takiego zaimplementowane... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djadijos wytłumaczył dlaczego upload nie jest konieczny i to jest prawda. Chyba nikt nie wyobraża sobie, że każdy użytkownik uploadował by swój sygnał? przecież to nie miałoby kompletnie sensu i tak na pewno nie będzie :D

 

Operator też ma przecież bezpośredni dostęp do tego samego sygnału z satelity, co użytkownicy, więc może go nagrywać bezpośrednio u siebie, a użytkownikom udostępniać na zasadzie streamingu już tylko wybrane (zaplanowane) wcześniej fragmenty. Takie coś ma same zalety: raz, że użytkownik nic nie musi przesyłać, a dwa, ten sam zapis na dysku może być serwowany wielu klientom, przez co znacznie oszczędza się miejsce na serwerze. Wyobraź sobie sytuację, że popularny program nagrało np. 10 000 osób, zamiast trzymać 10 000 osobnych nagrań, można tylko jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko na serwerze ale też na cenie dekodera bo dysk do dekodera to dużo większy koszt niż nagrywanie w chmurze (nPVR).

I w ten sposób można inwestować w podzespoły dekodera, a nie pchać kasę w dysk. Tym samym np. dekoder (STB) może dostać np. Netflix, HBO GO, Showmax czy też YT, Tidal, Spotify itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U naszych zachodnich sąsiadów,tunery PVR ,czyli z dyskiem lub USB ,są droższe ,bo do ceny trzeba dodać dodatkową opłatę ,"podatek" . W Polsce takiego podatku (chyba) jeszcze nie ma ,ale może zostać wprowadzony

Polsat zrobił tuner tani ,prosty i pewnie będzie produkowany masowo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...