Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX LITE - dyskusja ogólna


SatExpert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja EVOBOX LITE to może dekoder dedykowany do multiroom po WIFI :) i oby tak było.

 

Co do euro to już lamus, zaszłość, stara technologa. Każdy TV HD ma HDMI, żadne euro.

Jeżeli chodzi o LITE, moduł Wi-Fi służy aby już tej karty nie przekładać. Nie ma euro. Jest tylko HDMI i optyczny, jedno wejście antenowe. Jak ktoś chce, mogę go uruchomić i powysyłać fotki.

 

 

Powinien już mieć wsparcie dla 4K, a czuję, że w Polsacie długo jeszcze z tym zejdzie.

Nie ma 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak ktoś chce, mogę go uruchomić i powysyłać fotki.

Skoro masz możliwość to dlaczego tego jeszcze nie zrobiłeś? Chyba że to tylko czcze przechwałki.

 

Powinien już mieć wsparcie dla 4K, a czuję, że w Polsacie długo jeszcze z tym zejdzie.

Zapewne już takie możliwości będzie posiadał, a jeżeli na chwilę obecną tego nie będzie to tylko dlatego, że CP nie dysponuje jeszcze takim kanałem. Gdy powstanie to będzie tylko kwestią aktualizacji softu.

Gdyby jednak nie ogarniał 4K to byłby to nie błąd, ale wielbłąd CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby ten dekoder był do multirooma po WiFi, bo latanie z kartami to chyba tylko w CP jeszcze jest :D

Z tego co wiem to ma być. Szkoda tylko że osoby mające multiroom (w tym i ja) pewnie będą musiały wymienić dekoder albo dokupić urządzenia WiFi do HDxxxx :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatowarowani jesteśmy w nie już od 2 tygodni. Myślę że od początku sierpnia wejdą.

Z tego co wiem to ma być. Szkoda tylko że osoby mające multiroom (w tym i ja) pewnie będą musiały wymienić dekoder albo dokupić urządzenia WiFi do HDxxxx :(


Taki sprzęcik przy przedłużeniu umowy 1 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście na wyświetlacz mogli nie żałować jakiejś pewnie śmiesznie wartości całego dekodwra, chociaż ten w Evoboksach też mógłby być nieco większy. :) Za to jeśli będzie działał równie sprawnie, co starszy brat to naprawdę czapki z głów - porównując do któregoś dekodera z NC+ to robi ogromną pozytywną różnicę. W momencie, kiedy nc+ przymula przy jakiekolwiek ruchach to w normalnym użytkowaniu Evobox działa rewelacyjnie.

Niestety wyświetlacza będzie brakowało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się dzieje, że dają kolejnego Evoboxa. Dekodery od ADB to straszny złom. No może nie sam sprzęt, ale firmware jest tragiczny. "Stary" Evobox to najbardziej zamulone urządzenie jakie mam pod TV. Proste dekoderki od CP jak HD3000 sprawują się dużo lepiej. Mało funkcji, ale responsywne.

 

Dziwi też brak 4K. Tu nawet nie chodzi o to, ile osób posiada takie TV, ale o wsparcie dla HEVC. Obie platformy powinny powoli myśleć o przejściu z H.264 na HEVC. Zaoszczędziłoby to im mnóstwo miejsca, tak potrzebnego dla kanałów 4K.

 

Znając życie, pewnie skończy się tak jak z MPEG2, który na satce skończył się dopiero jak reszta urządzeń zaczęła porzucać H.264 na rzecz HEVC, czy innych nowoczesnych kodeków.

 

Już nie mówiąc o tym, że nawet tanie smartfony odtwarzają HEVC i to w 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEVC dzisiaj to podstawa. Zauważyła to m.in. Netia i teraz każdy nowy dekoder (nie używka z refurbishingu) to Wersja 2.0 z HEVC. Nie chodzi tu o Streaming TV a o możliwości. Wprowadzić multicast to naprawdę tylko zmiana minimalna, tylko software podmienić... A dokładniej kilka kwestii w nim.
Nowe dekodery to zdecydowanie gorzej. Logistycznie.
A piszę tylko dlatego o tym by pokazać że nawet kupując od kogoś innego dekodery trzeba myśleć już perspektywicznie a nie pchać się w MPEG-4, które dzisiaj jest już przeszłością. Teraz HEVC i VP9.

Refurbishing czyli odnowienie, nie tylko nowa obudowa, ale też poprawa łączeń w środku, wymiana uszkodzonych elementów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie! Jeśli okazałoby się, że dekoder Evobox Lite jest w systemie bezkartowym to oznaczałoby, że będzie korzystał z systemu Irdeto. :shock:

W przekazie satelitarnym, przy części kanałów Cyfrowego Polsatu, ten system kodowania został już dołączony. Ale być może nie pod nowego Evoboksa Lite... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie! Jeśli okazałoby się, że dekoder Evobox Lite jest w systemie bezkartowym to oznaczałoby, że będzie korzystał z systemu Irdeto. :shock:

W przekazie satelitarnym, przy części kanałów Cyfrowego Polsatu, ten system kodowania został już dołączony. Ale być może nie pod nowego Evoboksa Lite... :roll:

Dekoder ma wejście na karte

Jest tylko wejście HDMI ethernet i do sieci. Nie ma s/pdif

Do tego brak dotykowego panelu. Więc jak pilot się rozładuje mamy problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługuje również Unicable. Więc świetnie będzie się nadawał do instalacji z Evobox PVR.

 

Coś więcej? Ma możliwość wyłączenia kanałów bo zastanawia mnie możliwość zastosowania w instalacji z evoboxem PVR? A może evobox PVR będzie miał taką możliwość bo aktualnie w przypadku konwerterów oferowanych w zestawach PVR "zjada" całego unicabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...