Jump to content
SatExpert

Dekoder EVOBOX LITE - dyskusja ogólna

Recommended Posts

Tych z USB bym nie ruszał jeśli klient podłączy swój dysk, ale to powinno być normalne, że klient dopłaca za dekoder z dyskiem.
Nie ma nic za darmo. Sprzęt to sprzęt. Na nim nie można aż tak oszczędzać.

Pytałem dzisiaj w APS i Pani stwierdziła, że już je wydają. Ciekawe, jak jest faktycznie?

Edited by Barti
Post napisany bełkotliwie. Wyjątkowo poprawiono post.

Czy coś się ruszyło w kwestii Evoboxa Lite i multiroom'u po wifi? Myślałem, że we wrześniu już ruszy system.

Odnośnie EVOBOX Lite kilka dni temu pytałem w APS, z informacji które uzyskałem wynika, że dekoder jest reklamowany w ulotkach natomiast nie wiadomo kiedy będzie dostępny.

Edited by Mr. Orbita
Proszę bez zabawy w zgadywanki.

A może nagrywanie na dysku głównego Evoboxa PVR? tak, jak to kiedyś było w MR Premium nc+ :)

To w ofercie będą trzy Evobox'y:

Evobox Lite bez zegara na wyświetlaczu

Evobox HD z zegarem na wyświetlaczu

Evobox PVR - z zegarem i możliwością nagrywania na dysk.

Czyżby Polsat szykował się na przejście na Irdeto ?

najbardziej mnie ciekawi jak będzie przy przedłużaniu umowy czy będą takie same oferty jak dla nowych czy gorsze ;)

Potwierdzili już oficjalnie jaki tam będzie interfejs ?? Taki jak w Evobox czy w tych ich dekoderach???

Edited by Mr. Orbita
Słownictwo.

Lite ma mieć interfejs znany z seri HDxxxx. A co pokażą w HD pozostaje na razie zagadką ;) no i ciekawe czy będzie miał port USB? Nie spodziewam, żeby nagle zaczęli zmieniać soft i przeszli na ten znany z Evoboksa, skoro ma jakiś zmodyfikowany z HDxxxx. Swoją drogą to ciekawe jakie mają bebechy w porównaniu do 5500s.

Z instrukcji można dowiedzieć się więcej o tym dekoderze: http://www.cyfrowypolsat.pl/evoboxlite/docs/EVOBOX_Lite_instrukcja.pdf Potwierdza się interfejs z serii dekoderów HDxxxx. Dekoder to moim zdaniem prawdziwa wersja LITE. Brak informacji nt. karty m.in. w części dotyczącej zawartości opakowania. Nie jest opisywany również panel boczny, gdzie mógłby być slot na kartę.

Edited by kubus.kul

A po co w instrukcji info o slocie karty? Przecież jest to sprzęt operatora. Coś mi się wydaje, że Nagra idzie w odstawkę, oczywiście nie w szybkim tempie, co mnie cieszy 🤪

@maly1982 Podałem to jako ciekawostkę, ponieważ inne dekodery np. Evobox PVR, Sagemcom czy też dekodery serii HDxxxx posiadały takie informacje w swoich instrukcjach. Brak tej informacji może wskazywać na to, że te dekodery działają w systemie Irdeto bez kart. Sam nie miałem okazji tego sprzętu zobaczyć, więc to tylko takie moje domysły. 

Edited by kubus.kul

Mam już ten sprzęt do MR. Z boku karta Nagravision. Ale w menu już IRDETO CA.

Edited by paskud

Zdecydowany brak możliwości podłączenia dysku twardego do realizacji nagrań. A ten pomysł z odtwarzaniem nagrań poprzez sieć?To ja chyba wolę raczej w swoim multiroom przekładać karty jak do tej pory i mieć możliwość nagrywania niezależnego. Zdecydowanie zniechęca. 

• Upvote 1

Jeden z moich Lite już na początku zaliczył awarię. Szuka w nieskończoność nowego softu. A ma stary, więc nie pobiera uprawnień. Jutro idzie do wymiany.

Problem ze sprawdzaniem softu rozwiązany. Trzeci raz zrobiłem ustawieni fabryczne i, tym razem, nie ustawiałem sieci. Poszło od razu.

Edited by Mr. Orbita
Posty połączone, bo dyskusja między nimi dotyczyła innego modelu dekodera.

Niestety nie. Z nowych tunerów tylko EVOBOX HD ma picony, ponieważ posiada potworka o nazwie Graphyne.

Są logotypy kanałów w Evobox Lite (na software Cyfrowego Polsatu). Później może jeśli znajdę chwilę, to wstawię zrzut.

Jeśli ktoś nie widzi - podepnijcie do sieci i poczekajcie, bo muszą się pobrać.

• Thanks 1

Ciekawe jest to co piszesz. U mnie, pomimo wielu godzin, nie pobrały się. Za to na EVOBOX HD z potworkiem Graphyne były od razu.