Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX LITE - dyskusja ogólna


SatExpert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to prawda. Dekoder posiada tylko 4 gniazda: antenowe, LAN, HDMI, no i zasilanie. :P

 

No to czyli ten dekoderek będzie niewiele wart. Wykastrowany maksymalnie. :/

A czy oprogramowanie w nim (menu, grafika ekranowa) będzie takie samo, jak w jego "starszym bracie", czy też jakieś inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co, na razie nie ma potwierdzonych informacji, czy ten nowy, wykastrowany Evobox Lite będzie pracował w systemie Nagra, czy w Irdeto.

Jednak ze zdjęcia zamieszonego wyżej można wnioskować, że nadal to będzie Nagra. Widać to po karcie włożonej do tego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale dla przykładu, wzór karty Cayman platformy nc+, która pracuje już tylko w "czystej" Nagrze, od strony czipa jest łudząco podobna do obecnych kart Cyfrowego Polsatu. Z tą różnicą, że jest biało-szara, a nie biało-żółta, jak karty Cyfrowego Polsatu.

Oczywiście mogę się mylić, ale przypuszczam, że dekoder Evobox Lite również będzie pracował właśnie w systemie Nagra. Nie będzie żadnego Irdeto.

No, ale nie ma co gdybać. Poczekajmy na premierę tego dekodera albo na jakieś wcześniejsze konkrety w tej sprawie i wówczas wszystko będzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Także obstawiam wrzesień.

 

Moim zdaniem ciekawy dodatek, ponieważ sporo osób nie potrzebuje dysku, a nawet jak chce to może podłączyć zewnętrzny przez USB, jak mam PVR to może z 3 razy coś nagrywałem i tylko prąd połyka. Ten cały HEVC to widzę że praktycznie na 13 stopniach i 19.2 tylko dla 4K, więc garstka kanałów i słabo się rozwija, swoją drogą to nie wiem czy nie można go programowo dodać do większości dekoderów (chyba, że GPU za słabe mają niektóre). HEVC jest dobry także dla SD i zwykłego HD, ale musieli by większość sprzętu wymienić więc odpada (będzie tylko dla 4K). Tańszy jest ten LITE, a teraz moda na takie tanie wersje, więc będzie w gorszych pakietach bez dopłaty dużej.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak USB to porażka, napewno nie ma nawet mini ? USB to podstawa do podpięcia dysku, do ładowania np. telefonu, do switcha LAN (ja przykladowo mam switch do LAN zasilany przez USB). Brak USB to dla mnie nie nadaje się, nie widziałem jeszcze dekodera bez USB !

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie brak możliwości podłączenia dysku dyskwalifikuje dekoder. Często coś nagrywam aby przewijać reklamy i potem skasować. Do tego nie muszę mieć dekodera z czynszem jak Evobox w mniejszym pakiecie. A każda wymiana dekodera jak wiadomo powoduje utratę dostępu do nagrań. Niezależnie czy czy dekoder z dyskiem czy jak w moim przypadku HD5000. Myślałem o wzięciu Evoboxa Lite, jednak zostaję przy starym z możliwością podłączenia dysku na USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...