Jump to content
Sign in to follow this  
Eugeniusz Pompiusz

Odbiór paczki Polskiego Radia za pomocą karty DVB-S/S2

Recommended Posts

Szanowni,

Odrobinę odbiegając, przyszła mi do głowy jeszcze jedna ewentualna droga odbioru paczki PR.

Ostatnimi czasy po zrobieniu upgrade sprzętu postanowiłem się pobawić opcjonalnym do pobrania IP-Toolem do kart TBS.

Instaluje toto sobie jakieś wirtualne "międzymordzie" zapewne do filtrowania pakietów, opcji to trochę ma, i nawet prawidłowo łapie lock na paczce Polskiego Radia.

Pytanie moje brzmi: Czy osiągnę nim cokolwiek sensownego – a może ściślej, czy w jakiś sensowny sposób przechwycę to, co z tego narzędzia dostanę?

Może być nawet w nieopierzonej formie (z ramkami RDS) byle w czymś to odtworzyć.

A może błądzę, bo narzędzie zupełnie nie do tego, i tylko przy okazji widzi dobrze paczkę?

Przyznam, że doświadczenie moje z DVB over IP oraz IP over DVB jest niewielkie, więc może zwyczajnie zawodzi mnie logiczne myślenie. :)

Pozdrawiam serdecznie.

Edited by Barti
Wydzielono post jako nowy, odrębny wątek i przeniesiono do odpowiedniego działu forum.

Zasadniczo idea jest dobra, choć ja bardziej myślałem o BDADataEx jak przy 8K, bo ma potencjalnie więcej możliwości do radzenia sobie z typami transmisji. Faktem jest, że nie miałem czasu, ale po (bardzo) krótkich testach problemem są nadmiarowe dane (RDS) w pewnym sensie "zaśmiecające" strumień. Jeśli cokolwiek to odgrywa, to ze "czkawką".

Nie sprawdziłem jednak wszystkich potencjalnych możliwości konfiguracji jak i różnych odtwarzaczy.

Z samego narzędzia i od TBS i BDADataEx można wyciągnąć taką formę, że po wprowadzeniu odpowiedniego PID z danymi - aplikacje te wypychają strumień na adres IP i w odtwarzaczu próbujemy uruchomić np. coś w stylu: udp://@adres_ip:port

Oddajemy teraz do druku wakacyjne wydanie SAT Kuriera, ale od środy powinno się nieco poluzować i jeśli znajdę moment, to jeszcze popróbuję i dam znać jakie efekty ;)