Skocz do zawartości

Odbiór paczki Polskiego Radia za pomocą karty DVB-S/S2


Eugeniusz Pompiusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

Odrobinę odbiegając, przyszła mi do głowy jeszcze jedna ewentualna droga odbioru paczki PR.

Ostatnimi czasy po zrobieniu upgrade sprzętu postanowiłem się pobawić opcjonalnym do pobrania IP-Toolem do kart TBS.

Instaluje toto sobie jakieś wirtualne "międzymordzie" zapewne do filtrowania pakietów, opcji to trochę ma, i nawet prawidłowo łapie lock na paczce Polskiego Radia.

Pytanie moje brzmi: Czy osiągnę nim cokolwiek sensownego – a może ściślej, czy w jakiś sensowny sposób przechwycę to, co z tego narzędzia dostanę?

Może być nawet w nieopierzonej formie (z ramkami RDS) byle w czymś to odtworzyć.

 

A może błądzę, bo narzędzie zupełnie nie do tego, i tylko przy okazji widzi dobrze paczkę?

 

Przyznam, że doświadczenie moje z DVB over IP oraz IP over DVB jest niewielkie, więc może zwyczajnie zawodzi mnie logiczne myślenie. :)

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez Barti
Wydzielono post jako nowy, odrębny wątek i przeniesiono do odpowiedniego działu forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo idea jest dobra, choć ja bardziej myślałem o BDADataEx jak przy 8K, bo ma potencjalnie więcej możliwości do radzenia sobie z typami transmisji. Faktem jest, że nie miałem czasu, ale po (bardzo) krótkich testach problemem są nadmiarowe dane (RDS) w pewnym sensie "zaśmiecające" strumień. Jeśli cokolwiek to odgrywa, to ze "czkawką".

 

Nie sprawdziłem jednak wszystkich potencjalnych możliwości konfiguracji jak i różnych odtwarzaczy.

 

Z samego narzędzia i od TBS i BDADataEx można wyciągnąć taką formę, że po wprowadzeniu odpowiedniego PID z danymi - aplikacje te wypychają strumień na adres IP i w odtwarzaczu próbujemy uruchomić np. coś w stylu: udp://@adres_ip:port

 

Oddajemy teraz do druku wakacyjne wydanie SAT Kuriera, ale od środy powinno się nieco poluzować i jeśli znajdę moment, to jeszcze popróbuję i dam znać jakie efekty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...