Jump to content
oskar

Atomic TV

Recommended Posts

A czy pamięta ktoś może Atomic TV (TV muzyczna)? Bo wiem że coś takiego było ale nie pamietam skąd ,gdzie i jak :)

atomic_ro.jpg

Atomic TV nadawano tylko cyfrowo - nigdy nie trafili do analogu. To były początki TV Cyfrowej i jednocześnie Wizji TV - raczej nie w tym temacie trzebaby poruszyć sprawę, bo tu dyskutujemy o analogu ;)

EDIT: Wydzieliłem osobny wątek o tym kanale ;) Teraz lepiej. Wystartował w 1997 roku - nieco informacji: http://pl.wikipedia.org/wiki/Atomic_TV

Atomic TV trafił na tp. 99 (12,382 GHz, pol. H SR=27500 FEC=3/4). Obecnie korzysta z niego UPC Direct, czyli taki jakby następca Wizji TV, ale nie dostępny w Polsce.

Chyba jedyny kanał, na którego koniec cieszyło się chyba 90% Polaków. Była nawet jakaś impreza z tego powodu, a konkretniej startu MTV. Gdyby wiedzieli jakie dno będzie z tego pokemonowego kanału.....

No nie wiem czemu tak wszyscy mieli by się cieszyć z jego końca. Ja np żałowałem że Atomic staje się MTV.

Nie cieszono się z końca Atomic TV, który jako jedyny w Polsce odpowiadał standardom prawdziwej telewizji muzycznej, lecz ze startu MTV, które początkowo tylko przejęło większość programów nadawanych w starej stacji. Później w ramówce zamiast muzyki zaczęliśmy oglądać "Doggy Fizzle Televizle", "Dismissed" oraz "Rodzinę Osbourne'ów". Wtedy zaczęto pakować w ramówkę MTV tanie programy rozrywkowe, które były dostarczane z USA za darmo a zarabiały na siebie równie dobrze jak pasma muzyczne. Teraz dopiero tęskni się za tamim Atomic TV.

Atomic TV nie miało gdyż okienko na TVNie (albo to nie było okienko tylko magazyn tworzony przez załogę stacji) miała Viva. Potem doszło jeszcze 2 godzinne okienko Vivy (nie wiem także czy MTV) w Tele 5 :)

A jednak częściowo miałem rację :D Atomic TV miało codzienne okienko ale w Telewizji Wisła :D

W mojej lokalizacji Polskiej Telewizji Kablowej był nadawany osobno a fonia była także dostępna w "przęgladarce

Kanał Atomic TV rozpoczął oficjalną emisję w Polsce już 10 kwietnia 1997 jednak wcześniej był nadawany jak kilkugodzinne pasmo w mniejszych stacjach TV.

Najbardziej w Atomic TV podobał mi się program "Bitwa o Anglię" w którym pokazywano najpopularniejsze przeboje z Wielkiej brytanii.

Ja bardziej lubiłem Hitofon , Dziką szafę grającą oraz Pop Planetę którą prowadziła Renata Gabryjelska .

@Telewizja Urbanski

Na forum SK dozwolone jest napisanie kolejnego swojego posta jeden pod drugim, jeśli od napisania poprzedniego upłynęły już 24 godziny. Także, spokojnie. ;)

Co do kanału Atomic TV to pamiętam go jeszcze, jak dawniej był dostępny w kablówce, którą miałem, gdy mieszkałem jeszcze w Opolu. Jakiś czas później stacja ta zmieniła się w MTV Polska.